Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vállalnátok gyereket úgy, ha...

Vállalnátok gyereket úgy, ha rengeteget veszekednétek, leginkább a pénz miatt?

Figyelt kérdés

Nehéz döntés előtt állok. A barátommal 8 hónap után összeköltöztünk, ennek már lassan két hónapja. Kettőnk közül én vagyok jobb anyagi helyzetben, enyém a lakás is. De nem akartam azt, hogy "én pénzem-te pénzed" téma legyen, mondtam, hogy legyünk közös kasszán. Azóta pedig elszabadult a pokol... Hogy miért voltam itt, meg ott, mire költöttem el ennyi pénzt. Pl. ha elmegyek ebédelni, vagy rendelek itthonra kaját. Vagy hogy miért járok kondiba, hiszen egy vagyonba kerül, menjek inkább ki futni valahová, az ingyen van. Rengeteget veszekszünk emiatt, mert én nem hagyom magam, egy ideig hallgatom, aztán megjegyzem, hogy ez még ugyanúgy az én pénzem, az én apám teszi a számlára, ne gondolja már, hogy mostantól semmire nem fogok költeni. Ráadásul tudta, hogy milyen vagyok, milyenek a szokásaim. Nem most kezdtem el edzeni járni, ahogyan azzal is tisztában volt, hogy nem főzök, vagy csak hetente/kéthetente egyszer. Teljesen meg akar változtatni, úgy érzem.

Ráadásul kiderült, hogy terhes vagyok... Ő akarja a babát, ígérget mindent, de már egyre inkább szabadulnék ebből a kapcsolatből. Mert látom, hogyha gyerekünk lenne, az csak további konfliktusokhoz vezetne. Én neki is szeretnék szép dolgokat venni, neki is vennék rengeteg felesleges holmit, ruhát. Elkényeztetném, ez biztos. Nem akarnám, hogy úgy nőjjön fel, hogy az apjával folyamatosan gyilkoljuk egymást. Még ha szakítanánk is, az életünkből úgysem tudnám kizárni. Ugye jól gondolom, hogy ilyen kapcsolatba nem szabad egy gyereket sem vállalni? Ráadásul még egy éve sem vagyunk együtt... Én nem dolgozom, egyetemre járok még. Tehát az is félbe maradna hosszabb időre.


2018. szept. 14. 15:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
nem
2018. szept. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
42%
ja, hogy már sikerült teherbeesni..akkor igen, nem ölnem meg a gyerekem csak mert hülye vagyok.
2018. szept. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Én biztosan nem. Te is írtad, egyre inkább szabadulnál a kapcsolatból.
2018. szept. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Egyértelműen és határozottan nem.
2018. szept. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Metionin ***** válasza:
92%

Semmiképpen sem. A szüleim ilyen kapcsolatba vállaltak gyereket, mondhatni fsza gyerekkorom volt, léptem is amint megtehettem.

Tuti hogy a gyerekkel kapcsolatos dolgokat is korlátozni fogja, meg akarja szabni hogy mivel etesd, mit vegyél neki stb. Ilyen kapcsolatból nem kérdés hogy menekülnék, a kérdés csak az hogy vállalod-e egyedül a gyereket vagy inkább elveteted.

2018. szept. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%

nem.


btw szép sztori, itt nevettem el magam:


"az én pénzem, az én apám teszi a számlára" 😂

2018. szept. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%
Valószínűleg még több vita lesz, hogy miért szórod apád pénzét a gyerekcuccokra. Ha jelenleg se tudjátok korlátozni az egymás gyilkolását, baba mellett mégannyira se fog menni.
2018. szept. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%

De jó.Van egy lakásod amiért semmit se tettél, van pénzed amiért nem dolgoztál meg és 10 hónapos xar kapcsolatba már sikerült terhesnek is lenned.Nem a párodban van amúgy a hiba, hanem te nem tudod más mennyit gürizik azért, hogy te egyetemre járhass,lakásod legyen,kondibérleted stb..stb...Szegény pasi meg még neked könyörög.:)


A kérdésre a válasz, nem.De főleg azért mert te se nőttél még fel.

2018. szept. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

Egyetemmre jársz ennyi ésszel? Takarítani?


Nektek gyerek?! Szomorú...

2018. szept. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
Konyorgom, mond, hogy kamu
2018. szept. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!