Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beatrix vagy Beáta vagy simán...

Beatrix vagy Beáta vagy simán Bea? Esetleg más név amit Beának lehet becézni?

Figyelt kérdés
Bea név az abszolút befutó :) csak nem tudom hogy Beatrix vagy Beáta legyen...A Beatrix valahogy olyan furi nekem nem szeretném ha bárki is Trixinek becézné.A Beáta meg nagyon tetszik de kislánynak olyan durva tudom megnő de akkor is.Esetleg legyen sima Beaként anyakönyvezve? Nektek mi a véleményetek?

2018. szept. 14. 18:23
1 2
 1/18 anonim válasza:
53%
A Bélát is lehet Beának becézni. 😃
2018. szept. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Végülis😃
2018. szept. 14. 18:52
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

A Bea így csak simán, már bocs, de gyerekes, komolytalan, ahogy az összes önállósított becenév is amúgy. Biztosan nem adnám.

Beatrix és Beáta is nagyon tetszik:) ha pedig ti Beának becéznétek, akkor a kislány úgyis ahhoz szokna hozzá, nem máshoz, úgyhogy ilyen szempontból szerintem mindegy, hogy melyiket választjátok. Ha tipikus magyar vezetéknevetek van, én inkább a Beátára szavaznék.

2018. szept. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem így mindkettő szép. De a Bea elég változatosan elvicceskedhető, én ettől tartanék, és ezért inkább pont a Trixi becézés tetszene.
2018. szept. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Bettina esetleg, nekem van ilyen nevű ismerősöm, akit Beának becézünk. Az általad írtak közül nekem a Beáta jobban tetszik.
2018. szept. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
El tudom képzelni a Bettinát és a Bernadettet is Beaként becézve. Amúgy a sorrendem: Beatrix, Bea, Beáta
2018. szept. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Simán Beaként én semmiképpen nem adnám. Egyébként sem a Beatrix sem a Beáta nem a szívem csücskei,de a Beatrix szimpatikusabb. Egy nagyon kedves barátnőmnek is ez a neve, és ő is utálja a Trixit, mindenki Beázza. :)
2018. szept. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%
Legyen Bearita:) Most fejlesztettem ki:D Kicsit Trixi is, kicsit Beáta is; meg amúgy Beus:):)
2018. szept. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
61%

*Ja és amúgy sima Beaként én se nagyon adnám, nekem a Bea önmagában az csak becenév. Meg nemtom, simán Beaként anyakönyvezve, hivatalos papírokon, olyan pórias. Hogy csak úgy oda van lökve, hogy Bea.


Meg nemtom, ki lehet még kombinálni a Babettből is egy Beát, de a Babettet meg túl kislányosnak tartom. Köllő Babettnek valamiért jól áll, de lehet, ő az egyetlen kivétel.


Vagy nemtom, lehet pl Bereniké, ilyet is hallottam már, de lehetséges, hogy van, akinek ez túl cifra.


Amúgy még lehet egy olyat is kombinálni, hogy


Beátrisz:)

2018. szept. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%
A Beátrisz a Béatrice francia név átvett alakja magyar helyesírás szerint és most nem bunkózni akarok, de szerintem semmivel sem szebb mondjuk a Dzsesszikánál:( magyar kislánynak cigányos.
2018. szept. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!