Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ruhatárral érdemes...

Milyen ruhatárral érdemes készülni?

Figyelt kérdés

Pár héten belül megszületik a kisfiam. Úgy gondolom minden ruhát beszereztem neki előre (56-62-68 méreteket) de nem tudom mikből mennyi a kényelmes darabszám?

Nektek mennyi kellett méretenként az alap darabokból? (Body, rugi, naci, felső, pulcsi...)


2018. szept. 17. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

A nadrág, felső nálunk nem volt az alap ruhatár része kicsi méretben, másodiknál se készülünk vele.

Rövid ujjú body + pamut rugi volt az alap féléves korig. Refluxos gyereknél 14+14 db volt méretenként, s így mostam heti háromszor.

Nem refluxosnál szerintem a fele elég.

2018. szept. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem bodyból kell a legtöbb, 7 db jó ha van, a többiből 4-5 darab (persze meretenként). Ők még nem kenik össze, büfizni is többnyire a texil pelusra fog, abból legyen jó sok. Nagyobb ruha mennyiségre akkor lesz szükség, ha megkezditek a hozzátáplálást.
2018. szept. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elsôvel egyet értek, ezekbôl a méretekbôl nem praktikus a külön nadrág+felsô kombó. Body+rugdalózó, de abból sem a kapucnis. Lehet rövid ujjú body hosszú ujjú rugival, vagy fordítva. De nálunk kb csak ezek voltak az elsô méretekbôl, ezt találtam neki kényelmesnek.

Hogy mennyi, az attól is függ, mennyit bukik majd, meg lesznek más balesetek, de azért napi 1-3 öltöztetéssel számolnék.

2018. szept. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Éjszaka hálózsákban, pamut vékony rugiban és bodyban aludt mindkettő. Nappal az első pár hónapban body+vastagabb rugi ősszel/télen. Neki is és nekem is kényelmesebb volt, mint a naci pulcsi. Mivel a pelustól szaga lesz a bodynak, ezért én este és reggel mindig tiszta ruhát adtam rájuk. Bukhat is, az is ruhacsere. Emiatt a minimum body 14 db. De akkor lehet, hogy hetente többször kell mosni. Azt is kalkuláld bele, hogy a baba ruháit külön kell mosni, érdemes megvárni amíg (majdnem) megtelik a mosógép, legalábbis én nem szeretek fél géppel indítani mosást.
2018. szept. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kislányom mondjuk márciusban született, első pár hétben még rövid body hosszú rugi, majd áttértünk a hosszú body talpas nadrág vagy zokni + nadrág kombinációra. 56-62es méretben nem volt neki póló és pulcsi, most 5-6 hónaposan hordja a 68as méretet, itt már van vékony pulcsi, de ritkán adom rá. Jobb szeretem most már a cipzáros kapucnis pulcsikat pl. sétához, könnyű levenni, ha melegszik az idő.

Most vettem meg neki az első harisnyát, 74es méretben.

Rugdalózó nem is emlékszem mikor volt rajta, mondjuk igaz, most múlt el a nyár. Őszre vettem neki 3 darabot egyelőre, de csak pizsamának.

2018. szept. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5ös vagyok, darabszámokat nem írtam. Amit itt olvasok, hogy 7 db body méretenként stb, nekem nagyon kevésnek tűnik. Mondjuk nekem sokat bukott (Most 6 hónaposan kezd múlni), kifolyt a nagydolog stb, napi 2-3 szett is kell(ett), szóval volt/van vagy 15 rövid body, 10 hosszú, 8-10 nadrág, rúgóból is mikor hordta 10 biztos volt.

Mondjuk én szeretek fb csoportban anyukáktól ruhát venni, szinte vadi újan 200-400 forint darabja. Persze újonnan is vettem ruhákat.

2018. szept. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!