Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 és fél hónapos baba?

10 és fél hónapos baba?

Figyelt kérdés
Bútorok,asztal mellett kb 2 napig ment.Felállni felállt már hónapok óta, de egy-egy lépésen kívül nem ment mellette, most 3 napja egyszer elment az asztal mellett azóta viszont bejárja a szobát keresztbe kasba anélkül ,hogy kellene neki kapaszkodó.Ez normális? Nem úgy kellene lennie, hogy egy-két hónapig legalább lépeget a bútor mellett és utána indul e egyedül?

2018. szept. 17. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Normális.
2018. szept. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem normális. Azonnal kötözd meg, ragaszd le, és majd hónapok múlva engedd el...


SZerinted mit tudnál csinálni?

2018. szept. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Az enyem egyaltalan nem fogta a butorokat, es a maszas is kimaradt nala. Rogton allni es menni probalt. Teljesen normalis.
2018. szept. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2


Olvastad valahol a mit csináljak kérdést?

Ha frusztrált vagy azt nem rajtam verd el.

2018. szept. 17. 15:54
 5/7 A kérdező kommentje:

3


A mozgásfejlődésnél állítólag fontos a sorrend mert úgy alakulnak ki az idegi kötések és, hogy problémát a későbbi időben iskolában okoz gondot ha egy -egy mozgásformát kihagy.

Nálunk már most mondja az orvos, hogy később lehetséges a hiperaktivitás ,,címke" a gyerekre.Csodálom, hogy nálatok nem vizsgáltatták a babát.

2018. szept. 17. 15:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért kapaszkodnak és oldalaknak bútor mellett hogy így erősítsék az izmaikat, fejlesszék az egyensúlyérzéküket. Ha ez a te babáknak már megvolt akkor gond nincs. Ha kúszott mászott felült felállt elindult akkor nem maradt ki semmi. Az hogy ezt most milyen sebességgel csinálja nem hiszem hogy gond. Ennyi idősen az én fiam is járt, bár ő sokáig kapaszkodott bútorba előtte. Soha senki nem riogatott hiperaktivitással, mivel minden mozgásfejlődési szakaszon végigment.
2018. szept. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam én is és mindig azzal nyugtatom magam, hogy mindent sorrendben csinált csak kicsit előbb az átlagnál.De nagyon keveset is alszik már születése óta és a családban ,,halmozottan" mindkét oldalról születtek gyerkőcök és a 70%-ra rásütötték a hiperaktívot.Sajnos a 3 testvérem is hiperaktív volt és 2-nek a gyerekei az iskolában is sokat szenvednek, figyelemzavarosak úgyhogy rettegek ettől főleg hogy a gyerekorvos is azt mondta,mivel nagyon korán felállt így előfordulhat, hogy belekerülünk mi is.Ezért a kérdésem.
2018. szept. 18. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!