Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Merjek gyereket vállalni, ha...

Merjek gyereket vállalni, ha a férjem jobb szülő, mint én?

Figyelt kérdés

Ugye a kérdésből egyértelmű, hogy nekünk még nincs saját gyerekünk, de egyébként tervben van. Viszont a barátaink közül majdnem mindenkinek van (akár több is), és előszeretettel kérnek fel minket babavigyázásra, amikor egyértelműen látszik, hogy a gyerekek (legalábbis 1+ évesen) a férjemmel alszanak szívesebben, vele szeretnének inkább játszani, ő az, aki mellett hamarabb megnyugszanak. És igen, nyilván én is érzem, hogy ő jobban megtalálja velük a közös hangot, jobban ráérez az igényeikre, mint én. Persze, egy 5 hónapos babával, akinek gyakorlatilag mindegy, ki pelenkázza meg tartja a cumisüveget, én is tök jól elvagyok, de azért fáj, hogy ő ilyen látványosan ennyivel jobb szülő lenne, mint én.

Amúgy én is szeretem a gyerekeket, szívesen vinném őket altatni meg játszani, de aki már tud beszélni, az szóban, aki meg még nem, az a sírás hiányával jelzi, hogy a férjemmel jobban érzi magát. Komolyan, én a barátaink macskáival jövök ki a legjobban, nem a gyerekeikkel.

Merjek így szülni? Éljem azzal az életem, hogy alkalmatlam vagyon anyának, és inkább hagyjam, hogy a férjem nevelje fel a gyerekeinket, mert ő természeténél fogva jobb benne? Fantasztikus apa lesz, ezt már most látom, de én rettegek, hogy ez alapján alkalmatlan vagyok az anyaságra...

Mit gondoltok? Változhat ez idővel? Saját gyerekkel vajon más? Ami most nem jön zsigerből, az egy év múlva jönne?


2018. szept. 18. 21:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, saját gyerekkel más. Azzal pedig nincs gond, ha a férjed jobb szülő (még ha igaz is), te attól nem lesz rosszabb, de van egy második lehetőség, ha valamiben nem vagy elég jó. Én örülök, hogy a párom láthatóan jó apa lesz, ha lesz gyermekünk...


Elképzelhető, hogy lelkileg vagy pszichésen vagy hogy jobban ráérez a dolgokra, de azért a saját gyermekeddel tényleg más, mint egy ritkábban látottal. Lehet, hogy kiderül, hogy a saját gyermekeddel (aki jó eséllyel jobban is hasonlít rád, mint az idegenek) jobban megtalálod a hangot s lehet, hogy némi tanulás után eleve jó szülő vagy, csak az ilyen babafelvigyázásba beleejtve jobb a férjed. Sose lehet tudni.

Aztán ha nem, akkor legyen sokat a férjed a kicsikkel, majd ha lesznek.


Mindenesetre ha gyermeket szeretnék, én simán szülnék ilyen esetben, nem kell túlaggódni ezeket. Ha normális, rendes ember vagy, aki figyel a gyermekekre és igyekszik tisztességesen és lehetőség szerint boldogan felnevelni őket, már elég komoly, nincs ám mindenkinek ilyen anyja. Erre még rájön egy jó apa... Kinek legyen gyereke, ha nem nektek, még ha nem is érted vannak oda az ismerős gyerkőcök.


Laikusként, gyermektelenül, de az emberi psziché és kapcsolatok iránt érdeklődő emberként én így gondolom.

2018. szept. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
38%
A jo szülőség nem ott kezdődik ki tud egy gyerekkel játszani. Az a pedoknak is megy
2018. szept. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Akkor hol kezdődik a jó szülőség, második? Tényleg érdekel, nem kötözködésből kérfem.


Első, köszönöm szépen, borzasztó cuki vagy :)

2018. szept. 18. 22:32
 4/22 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező ha visszaolvasod , látod értelmetlen a kérdésed, hogy lehet jobb szülő, az aki még nem is szülő ? Így maximum feltételes módban lehet beszélni erről. Felesleges ezen rágódni a saját gyerek teljesen más.
2018. szept. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
65%

Számomra érthetetlen, hogy ha szerinted a férjed "fantasztikus apa lesz", akkor miért fosztanád meg ettől.

Ha szeretni fogod a gyerekedet, akkor nem leszel alkalmatlan anyának. Aki nem szereti a saját gyerekét, annál viszont nagy gondok vannak nyakon felül. Márpedig te ezt írod: "én is szeretem a gyerekeket". Ez a lényeg. Alkalmas vagy anyának.

Megj.: Sok feleség összetenné a két kezét, ha ilyen férje lenne, nem azon agyalna, hogy inkább nem szül neki gyereket.

2018. szept. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
A férjem 32 éves és csodás ember. Ha nem én, akkor más adna neki gyereket. Attól félek, hogy én magam leszek a probléna az egyenletben.
2018. szept. 18. 22:50
 7/22 anonim ***** válasza:
20%
El akarod hagyni a férjedet????
2018. szept. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Dehogy akarom! Imádom őt. Csak tudom, hogy ha én nem szülök neki, talál mást, aki igen. Ha meddő lennék pl, vagy tudatosan nem szülnék, akkor ő hagyna el engem, és ezt teljesen megérteném. Ilyen embertől nem szabad megfosztani a gyereket. Vagy a gyereket klyen apától, nézőpont kérdése.
2018. szept. 18. 23:12
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjemmel (apjukkal) is jobban szeretnek játszani a gyerekek, mint velem. A 3 éves meg is mondta, hogy "béna" vagyok. 😄

Ettől függetlenül, ha éhesek vagy valami bajuk van mindig hozzám jönnek. De játék közben is odajönnek megnézni vagy megmutatni mit csináltak.

Én elfogadtam, hogy tényleg béna vagyok legozásban és nem tudom beleélni magam a játékba.

Nem hiszem, hogy ettől rossz szülő lennék. Egyszerűen csak emberi lény, akinek van ami jobban van ami rosszabbul megy. De szerencsére van apjuk, és ha Olafnak kell lennie, akkor Olaf lesz (Jégvarázs). 😊

2018. szept. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Ez így semmit nem jelent ám! Anyukám is minden rábízott gyerek kedvence volt mindigis, tényleg nagyon jól elvan velük, imádják, de neki saját nem való. Velem meg a tesómmal már nem volt olyan jó buli neki, mert nem csak ideig óráig kellett velünk foglalkozni... úgyhogy semmit nem jelent, hogy ki milyen amikor más gyerekére vigyáz. Én vagyok a másik fele. Én nem találom meg a közös hangot más gyerekével, valahogy nem megy. A saját lányommal viszont varázslatos minden együtt töltött perc, annyira egy hullámhosszon vagyunk, hogy csoda :) apukája pedig szintén az a fajta mint a te párod, hogy fantasztikusan jól elvan idegen gyerekekkel, és a sajátjával is kitűnő a viszonya. Három éves a lányunk :)

Na úgyhogy ne gondold túl ezt az egészet. A saját gyerek tök más. Ő fog ficánkolni a hasadban, meglesz az első pillanatok élménye, meg az, ahogy látod fejlődni, nőni, látod benne magadat meg az apukáját, szóval összehasonlíthatatlan.

2018. szept. 19. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!