Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babának ételt adni,...

3 hónapos babának ételt adni, helyes vagy nem, miért? / Normális e az ha ennyi idősen segítséggel felültetik? Ti hogy gondoljátok?

Figyelt kérdés

Anyukám folyton azzal nyaggat hogy jajj már lehetne neki adni reszelt almát,meg lassan pörköltszaftot is a fagyit is kóstoltassuk meg vele mert...

Na szóval van egy ismerőse aki megcsinálta ezt a gyerekével ennyi idősen persze anyukám tanácsára és hú de büszke azóta magára (én ennyi idősen nem kaptam reszelt almát) szerintem nem egészséges ülni nem tudó babának ilyeneket adni... meg egyáltalán elkezdeni az étkeztetését" .

A felültetéssel meg annyit hogy azt a babát már 2 hós korára ültették.. megkérdeztem a védőnőt kíváncsiságból meg a gyerekorvost is mindketten annyit mondtak nem egészséges a gerincére nézve hogy ilyen korban ültetik mert "cuki" ... és hogy nem csoda hogy fel akar ülni mert meg lett neki mutatva" akkor nem csoda hogy el akarja sajátítani meg hogy az az egészséges ha nem "mutatják meg neki hanem maguktól jönnek rá arra meg az ideális kor 6 hó- .


2018. szept. 19. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell se etetni, se ültetni, te gondolod jól.
2018. szept. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2018. szept. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Természetesen se ültetni, se etetni nem szabad egy 3 hónapost, anyukádat állítsd le, mert hülyeségeket beszél.
2018. szept. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Mondjuk vitathatatlan tény, hogy sokkal több nemzedék nőtt fel a mai felfogás szerint korai hozzátáplálás mellett mint a 2-3 évtizede fennálló módszerek valamelyikével.

Az én szememben az is tény (mert ezt tapasztalom), hogy soha annyi étel- és egyéb allergiás gyerekkel nem találkoztam, mint az elmúlt 10-20 évben.

Nyilván van pro és kontra bőven mindkét oldal részéről, nincs értelme beleszólni, mert mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, ahogy jónak gondolja. (honnan tudod, hogy nem kaptál? anyukád mondta vagy emlékszel rá?).

Én annyit tudok, hogy 3 makkegészséges gyereket neveltem fel, betegségeket hírből is alig ismerjük, két kezemen meg tudom számolni, hogy hárman összesen hányszor voltak komolyabban betegek. Semmire nem allergiásak, de pl. nem esik jól nekik a bolti tejnek csúfolt lötty, ellenben a valódi tehéntejet nagyon is bírják.


Ültetéssel kapcsolatban teljesen igazad van, 3 hónapost még nem ültetünk (meg fogsz lepődni: reszelt almát, gyümölcs- és zöldségpépeket nem csak rendesen ültetve lehet adni, gyerekülésben pl. tökéletes, mert magasabban van a feje, de támasztva van a gerince).

2018. szept. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Az ültetés világos: amíg a gyerek gerince körötti hátizmok nem elég erősek ahhoz, hogy megtartsák a babát, addig nagyon nem jó ötlet. Persze nyilván vannak erősebb, jobban alkalmazkodó gyerekek, de pl. a mieink mindkét oldalról szörnyű géneket örökölhettek csak gerinc-ügyben (4 nagyszülőből háromnak volt már lumbágója, aztán pár évvel sérve - egyiknek már vagy háromszor, mindkét szülőnek gerincferdülése van - szóval nem egy főnyeremény), úgyhogy mi kínosan ügyeltünk a hátakra.


A hozzátáplálás témakörben az előzővel értek egyet. 10-15 évente változik a hozzáállás, minden évtizedben felnőttek a gyerekek, de mindenki csak és kizárólag a saját módszerét tartja elfogadhatónak - ezt el kell felejteni. Van, aki két hónapossal már etet pépesített dolgokat, van, aki meg még bőven fél év fölött is csak anyatejez. Mi korán kezdtük.

2018. szept. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is szöget ütött már fejemben,hogy mostanában mennyi ételallergiás gyermek van. Nem tudom,hogy a hozzátápláláshoz köze van-e,de én mindenestre 4 hónaposan mindkét gyermekemnél elkezdtem a hozzátáplálást.
2018. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
Mi 5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, nem későn, anyatejes volt, mégis tej-tojás allergiás, plusz macskaszőr, por, fűfélék, penész allergiája is van.
2018. szept. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
Régen harminc évvel ezelőtt hat hetesen már elkezdték a kóstoltatást,mégsincs a harmincas generációban annyi allergiás,mint a mostani gyermekeknél. Érdekes dolgok ezek...
2018. szept. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%

Igen, én 6 hónapot kivártam pedig tápszeres volt, erre tej,tojás,szója,paradicsom,kutyaszőr allergiája van, mellé meg sok tartósítószert nem bír..

Néha elgondolkozok hogy én szúrtam- e el valamit, mert a családban nincs is szinte allergiás ,vagy az hogy túlsterilizáltam mindent babaként,franc tudja..

3 hónapos nekem még nagyon baba, de lehet második gyereknél hallgatok orvosra és 4 hónaposan hozzátáplálom már, ki tudja melyik a jobb..

2018. szept. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt tegyük, hozzá hogy 30 éve nem volt ennyi vegyszer és génmanipulált élelmiszer sem...
2018. szept. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!