Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babámnak van egy...

Danimom kérdése:

8 hónapos babámnak van egy horpadás a mellkasán. Vajon reménykedhetek benne hogy kinövi?

Figyelt kérdés

Már minden lehetséges fórumon utánaolvastam és teljesen ki vagyok.. A gyerekorvos szerint ne foglalkozzak vele, ez ilyen marad... vagy rosszabb lesz. Tápszeres baba a kezdetektől. Nagyon aktív, eleven. Látszólag semmi baja.

Járunk gyógytornára, kapja a d vitamin cseppeket . De ez a tölcsérmellkas nem hagy nyugodni.. csak 1 olyan esetet hallanék hogy valakinek eltűnt..



2018. szept. 21. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem tűnt el. 34 éves nő vagyok, 2 gyerekem van. Soha semmiben nem gátolt a tölcsér mellkasom. Egész életemben sportoltam, főiskoláig versenyszerűen. Miért kéne, hogy eltűnjön?
2018. szept. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Figyelj nekem sem tunt el a bazinagy anyajegyem, muttethettem le felnottkoromban. Valami mindenkinek jut. Ha zavarja, majd megcsinaltatja.
2018. szept. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges rajta stresszelned meg aggódnod. Ha az életét veszélyeztetné, már most megműtenék.

Valóban nem lehet kinőni, meg visszavarázsolni sem, de simán lehet vele együtt élni. Majd ha felnő, megműttetheti, ha zavarja. Addig tényleg nem érdemes foglalkozni vele, csak feleslegesen kiakasztod magad. Úgysem fog eltűnni, az konkrétan csoda lenne.

2018. szept. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én mellkasom is ilyen, 37 éves vagyok, tökéletesen egészséges. 10 évig versenyszerűen úsztam. Soha senkit nem érdekelt , engem sem hogy milyen a mellkasom, egyedül annyi , ha bikini felsőt veszek akkor vigyázni kell mert némelyik eláll , és be lehet látni. Ennyi.

Ezen teljesen felesleges idegeskedni semmi hátránya nincs belőle.

2018. szept. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Páromnak is van, 29 éves, lassan 2 gyerek apukája, egészséges, normális munkával. A fiamnak enyhén van, kicsit latszik, de semmi baja tőle. Volt ilyen osztálytársam is, sportolt ezerrel, azóta gyereke van, és még mindig megvan neki. Ha a doki azt mondja ne foglalkozz vele, nyugi, ez nem halálos....
2018. szept. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok.Csatlakozom a "klubhoz".Nekem is van, nem fog eltűnni.Sokáig nagyon zavart, de aztán kiderült, hogy csak az tud róla, akinek felhívom rá a figyelmét, senki másnak nem tűnt fel, pedig jó nagy gödör.A húgomnak is van. Ő meg akarta műtetni, de végül nem vállalta a doki, mert nagyon kockázatos lett volna. Azóta már lett állítólag egy veszélytelen eljárás, de csak bizonyos korig csinálják(nem tudom pontosan meddig, azt hiszem huszon...)Kedves kérdező!Most biztos csalódott vagy, de kérlek ne foglalkozz vele sokat, mert nagyon káros lehet később a gyerek önbizalmára.Viszont nekünk például gyakrabban volt néhány betegségünk, mert a helyhiány miatt kicsit máshogy helyezkednek el a belsőszervek.Emiatt esetleg érdemes lenne utánajárni a műtétnek, de én nem csináltatnám meg.

36/N

2018. szept. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a páromnak ilyen a mellkasa. Ő is így született most 34 éves. De semmiben nem zavarja, nem fáj neki, meg nem is olyan erős "horpadás.

Szoval ha esetleg nem is növi ki, ne aggódj nem lesz semmi baja a kicsinek😊😊

2018. szept. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a tölcsérmellkas veleszületett deformitás, csak műtéttel korrigálható, általában felnőttként. A jó hír azonban az, hogy ma már ez a bordák alá ültetett lemez fokozatos kidomborításával eredményesen korrigálható, és a műtéti heg könnyen felveszi a hónalj ívét, tehát alig látszik. De erről sebésszel konzultálj!
2018. szept. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kinőni nem fogja, de vigyázni kell majd vele hogy, hogy tartja a gyerek magát, mert akinek tölcsérmelle van hajlamos a görnyedt testtartásra. Sokat kell majd erősítenie a hátát meg mellizmokat.

Nekem is van, kétszer műttettem meg tizenévesen még a régi eljárással ahol felvágtak keresztbe a melleim alatt. Mind a két műtét után visszaállt az eredeti formájába, mert túl gyorsan nőttem és nem mozogtam mellette. Ma már nem zavar, csúnya de nem érdekel. Max annyiban okoz gondot, hogy hosszabb távon nem tudok futni mert akkor mintha nyomná valami a tüdőmet. Az úszás viszont nagyon jó rá.

Viszont mivel ez egy genetikai betegség, már ez is egy plusz ok, hogy ne legyen soha gyerekem, mert nem szeretném neki is továbbadni ezt meg a vele járó lelki szenvedést.

2018. dec. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!