Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a baj a bébiszitterrel?...

Mi a baj a bébiszitterrel? Igaza lenne, tényleg magára hagyom a bajban?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, elsőéves egyetemista. Októberben költözöm el a itthonról, mert a lakás most készült el teljesen. Viszont az anyámnak ez nem tetszik... Ugyanis terhes, ikrekkel. Ki van rám akadva, hogy egyedül hagyom a bajban és hogy gondolkozzak már, ne az legyen az első, hogy én jól akarom magam érezni. Az a baja, hogy a féltestvérem még csak nyáron lett 1 éves, tehát elég kis korkülönbség lesz a gyerekek között. De én így is nehezen bírom már itthon, mert anya férje minden velem kapcsolatos dologba beleszól, és nem érti, hogy semmi köze hozzájuk. Ellenem hergeli folyamatosan anyát, napközben jól elvagyunk, aztán hazajön a férje és megy a vita, kiabálás.


Mondtam anyának, hogyha ennyire kilátástalannak látja a helyzetet, vegyenek fel valakit (anyagilag beleférne). Nem feltétlen bébiszittert, hanem ilyen "mindenest", aki takarít, főz akár, de a gyerekek körül is segít. Egyik barátnőmék így csinálják két kicsi mellett, és jól működik náluk az egész. Erre anya kiakadt, hogy ő nem azért szül, hogy utána fizessen másnak azért, hogy vigyázzanak a gyerekeire... De tőlem meg elvárná, hogy ezért maradjak itthon és ez rosszul esik. És tényleg nem értem, hogy miért van a fizetett segítség ellen. Nyilván nem arra gondoltam, hogy akkor ő egész napra menjen el otthonról, meg lógassa a lábát.


2018. szept. 23. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem azért szül, hogy utána fizessen? Jó, akkor viszont lássa el a saját gyerekeit az élettársával, akivel összehozták őket. Nevetséges. Nem te vállaltál gyereket, hanem ő. Egyáltalán semmi kötelezettséged nincs a gyerekek felé, sem jogilag, sem etikailag, sem sehogy.
2018. szept. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom valami másodvirágzását elő negyvenes nő, aki más fąrkával verné a csalánt.

Ez történetesen a tied lenne.

Nincs igaza, te a saját életedre, jövődre koncentrálj.

Arra vállaljon gyereket amennyit bír, neked ehhez semmi közöd. Az apjukhoz sem. Oldják meg, megcsinálni a legkönyebb.

2018. szept. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%

Te 18 éves egyetemistaként teljesen önálló vagy, eltartod magadat 100%-ban? Mert ha igen, akkor nyugodtan elszakadhatsz a családodtól, mondhatod, hogy bocs, van saját életem, semmi közöm hozzátok.


Nálunk az öcsém volt késői gyerek, a nővérem és én sokat segítettünk anyunak, mikor kicsi volt. De mi is mindig megkaptuk a segítséget a szüleinktől, ha szükségünk volt rá. Mikor GYES mellett tanultam, délutánonként anyukám vigyázott a lányomra, és a nővérem lányára is sokat vigyázott, mikor ő dolgozott. Most, hogy idős, már újra ő szorul a segítségünkre, amit természetesen meg is kap. Nálunk ezt jelenti a CSALÁD.


Persze ettől még neked jogod van leszarni őket, csak nehogy majd te is ezt kapd vissza később.

2018. szept. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Ez a sztori pár havonta előkerül, és az a vége hogy a kérdezőnek mennyi mindent megadtak...
2018. szept. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Ó, ahogy a többi választ elnézem, csak a mi családunkban szokás egymásnak segíteni. Nekem sosem mondta anyukám, anyósom, nagynéném, nővérem, hogy magamnak szültem, ők aztán nem vigyáznak a gyerekre. Én még a sógórnőm, sőt, a szomszédom gyerekére is vigyáztam rendszeresen, ha szüksége volt rá.
2018. szept. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Apukám fizet ki mindent, mellette anyának is adja a gyerektartást, nem is kis összeget. De anya max. ilyen 2-3 ezres dolgokat szokott kifizetni nekem, minden mást apa. Azok is olyanok, hogy mozi, taxipénz, stb. Ezeket nyilván nem kérem tőle majd, ha már nem lakom velük.


Nem arról van szó, hogy nem segítenék. De ezért ideláncolni, mert ő nem egyedül akar gyereket nevelni... Kicsit szánalmasnak gondolom, hiszen 18 évesen nem az a dolgom, hogy pelenkát cseréljek, cumit keressek, vagy hasonlók. Nyilván 1-1 délután beleférne, de nem minden nap, egyetem mellett.

Ráadásul én semmit nem kérhetek, mert az a válasz, hogy "kérjed apádtól, majd ő megveszi/elmegy érted/elvisz". Oké, segítsük egymást, de akkor az ne egyoldalú legyen és ne parancsra.

2018. szept. 23. 17:22
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Ez a kérdés volt már. Lapozzal. Unalmas.
2018. szept. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
98%

Én se értem ezeket a válaszokat. Nyilván, segít az ember a családjának, de ennek is van határa. De egy egyetemista lány 18 évesen azért ne költözzön el, hogy az anyja ingyen bébiszitternek használhassa nonstop??


A másik, hogy amit a szüleinktől kaptunk azt nem nekik fogjuk visszaadni, hanem a saját gyerekeinknek. Hatalmas tévedés, hogy csak mert valakit felneveltek tisztességesen, lekötelezettje lesz a szüleinek mindenben. Nem. A tisztességes nevelés nem szívesség, hanem ALAP. Aki szülő, erre “szerződik” és nem azért, hogy legyen ki pelenkázza 18 évvel később a következő gyerekeket.

2018. szept. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%
Ezt folyamatosan kérdezed, igaz a múltkor még nem ikrek voltak. Utána mindig az a vége hogy igen neked apukád mindent kifizet. Nem értem, ez miért jó? Nincs már szórakozásod? Vasárnap van, olvass, tévézz, tanulj vagy barátnőzz.
2018. szept. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!