Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy viselnetek, hogy ha...

Ti hogy viselnetek, hogy ha anyosotok, akivel egyébként jóban vagytok, bele akarna szólni, mit tegyél a gyerekeddel?

Figyelt kérdés
2018. szept. 23. 19:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Elengedném a fülem mellett
2018. szept. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Megkérném, hogy ne szóljon bele a dolgomba.
2018. szept. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
46%

Ugyanúgy, ahogy a saját anyámmal.

Mikor első gyerekes anyuka voltam, akkor nagyon szépen megköszöntem a segítségét, illetve a tanácsait, főként ha beváltak. Mivel tapasztalatlan voltam, és sok mindent nem tudtam, örültem minden segítségnek a CSALÁDTÓL (szerencsére akkor még nem a neten osztották az észt olyanok, akiknek szintén alig van). Mert erre való, többek között. A gyermekem apja az ő fia, akit ő nevelt fel igencsak jól, mivel beleszerettem. Nyilván nagyon rosszul nem csinálhatta.

2018. szept. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
35%

Nem érdekelne a véleménye. Felnőtt, önálló nő vagyok.

Az első gyerek esetében is tudtam, mit kell tenni.

2018. szept. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Én meghallgattam, aztán csináltam, ahogy jónak láttam. Anyósom nagyon könnyen megsértődik, meg ő úgy csinálta ahogy jónak látta, én is úgy csinálom ahogy jónak látom, leállni vitázni teljesen értelmetlen dolog.
2018. szept. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi egyezseget kotottunk: o leallt a gyozkodessel, cserebe kerte, hogy en valasztekosan beszeljek a gyerek elott (nem szoktam karomkodni, csak hajlamos vagyok szlengesebben beszelni). Ezen jot nevettunk. Ugy szeret, mintha a gyereke lennek, meg is mondta, en is nagyon szeretem ot. Viszont elsogyerekes, bizonytalan anyukakent nekem pont nem az o tanacsai hianyoztak. Ez ilyen paradox helyzet volt, mert hatarozott elkepzeleseim voltak a gyereknevelesrol, es ugy is csinaltam, de mivel nem voltam eleg magabiztos, a szivemre vettem barmilyen megjegyzest. Aztan tanultam egy kis onismeretet meg olvasgattam Marshall Rosenberget, es mar latom, hogyan csinalhattam volna jobban. Azota nem itelkezem azonnal, hanem megkerdezem, miert gondolja ugy, ahogy. Erdekes dolgok derultek mar ki igy, amik hozzasegitettek a megerteshez, es igy mar nem veszek a szivemre lenyegtelen dolgokat :)
2018. szept. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

3: ha a családomtól érkező tanácsokra hallgattam volna, én is max 2 hónapig tudtam volna szoptatni, a gyerekem 6 hónaposan tejbegrízt evett volna, állandóan túl lett volna öltöztetve, és még hosszan sorolhatnám. Szerencsére magamra, meg a hülye netes tanácsokra hallgattam, így 2 évig sikeresen szoptattam, 6 hónaposan tápláltam hozzá a lányomat, és akkor se tehéntejjel, és meg se főztem téli overálban +12 fokban. Sajnos a család tanácsai nem mindig jók, bármennyire is a jószándék vezérli őket, amikor mondják.

Kérdező, hallgasd meg, lehet, hogy mond jókat is. Aztán utólag meg eldöntöd, hogy mit fogadsz meg és mit nem, nem muszáj leállni vitázni, úgysem lát a nap minden percében.

2018. szept. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
35%

7: Én nem is akartam 2 évig szoptatni, mert túlzásnak tartom; nekem bejött a korai hozzátáplálás, még tejet is adtam a gyerekeimnek, és imádják azóta is. De ezeket az ő tanácsuk nélkül is így csináltam volna. Ráadásul mögöttem már mindez hosszú távú tapasztalat, és bizonyított, hogy jól csináltam, mert a 3-ból kettő már felnőtt, a legkisebb meg gimis.

Nyilván mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, én sem fogadtam meg mindent, de azt meg is mondtam, hogy én másképp gondolom. Lehet, hogy ezért jó a viszonyunk töretlenül, 30 éve, és ezért tudunk még együtt is lakni. Most már neki van szüksége több segítségre, és ezt meg is kapja, mert megérdemli.

Lehet valaki extrém önérzetes, önálló felnőtt nő, aki mindent tud (sőt! jobban tud), de akkor nem kell siránkozni, meg kiakadni, hogy "jajistenem, mértutálazanyósom?"

Emberi módon is lehet kommunikálni egymással.

2018. szept. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
Leépíteném
2018. szept. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%
De pont ez a lényeg: én viszont másképp akartam csinálni, szerettem volna legalább 6 hónapig kizárólag szoptatni, nem akartam 6 hetesen hozzátáplálni stb. Szóval érted, a gyerek anyjaként hadd döntsem el én, hogy melyik utat szeretném járni, ne legyen már az, hogy kötelező azt csinálni, amit anyós meg anyukám mond. Hiszen írod, hogy te is volt, amit másképp csináltál. A kérdező is gondolom azért írta ki a kérdést, mert bármilyen okból máshogy akarja csinálni, mint ahogy az anyósa mondja, és keresi a megoldást, hogy ne sértse meg. Én se azt javasoltam, hogy küldje a pitsába a mamát, hanem azt, hogy hallgassa meg, aztán döntse el, mit fogad meg és mit nem. Mert nem minden tanács jó.
2018. szept. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!