Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire kemények az...

Tényleg ennyire kemények az első napok/hetek egy újszülöttel?

Figyelt kérdés

Ismerősöm 1 hete szült. Se éjszakájuk, se nappaluk... Szoptatás, fejés, sterilizálás a napi körforgás. Aludni kb semmit, a gyerek csak az anyja hasán fekve alszik. Totál kivannak. Anyuka sokat sír. Nagyon fáj, gyulladt a melle, császáros volt, fáj a sebe is piszkosul.

Így kívülről kész horrornak hangzik.

Borzasztóan vágyunk mi is gyerekre a férjemmel, teljes gőzzel vagyunk rajta a babaprojekten, de őszintén szólva, kicsit megijesztett, mert most először látom ennyire közelről, hogyan is zajlanak ilyenkor a napok...

Nagyon rosszul viselem az alváshiányt. Nem mennék most ebbe bele részletesen, de elég komoly problémákat okoz nálam, sajnos.


2018. szept. 29. 15:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Lehet jobb is, de igen, erre is fel kell készülni, ha gyereket akarsz.


Nálunk a 4. hónaptól volt jobb, de van aki 2-3 évig nem alszik.

2018. szept. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
67%
Főként a babától függ, de én több olyat láttam, ahol normálisan mentek a dolgok, mint ahol nem, a mi kislányunk meg születése óta nyugis, sose kelt fel éjjel, mi keltettük, a császáros sebem meg kb. 2 napig fájt, ilyen is van, bár valószínűleg nem ez az általános.
2018. szept. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
40%

A gyerek tud az anyja hasán kívül is aludni, ha tele van a hasa, és nem éhes.Vagy cumis lesz.. Ellenkező esetben csinálja azt ami náluk van.

az anyukának szüksége lenne pihenésre, mert ez így ahogy leírtad, katasztrófa, és össze fog roppanni. Muszáj lenne neki segítened. Mert amint elnézem az írásodból anyuka nagyon elhagyja magát, pedig most nem lehetne. 1 hetes császáros has már nem fáj annyira mint amit te itt leírsz, főleg varratszedés után. Teljesen szét van csúszva az anyuka. Azt nem értem, hogy miért nem kér segítséget, mikor teljesen egyértelmű, hogy szanaszét vannak, ráadásul a gyerek apja is gondolom ki lehet, annak viszont melóznia kéne, ha el akarja tartani a családját..


Nem tudnál átmenni hozzájuk pár napig segíteni? mert szerintem ez lenne a megoldás, vagy olyan ember aki már nem egyszer szült és van rutinja a dolgokban. Mert a védőnő az ilyen esetben semmit nem ér.. Ha az anyuka kialudja magát, onnantól kezdve új erőre tud kapni... De ha jól értem, akkor már a 10. nap körül húzza ilyen állapotban. Ezt pedig mindenki megérzi..

2018. szept. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
41%
3+ Ma is még át tudnál ugrani, meg ott van a holnap egész nap.. Biztos hálás lenne neked az anyuka.. Kicsit összekapod a lakást, a gyereket, megfőzni...meg odafigyelni a picire, és 2 etetést bevállalni. Attól nem lesz semmi baja a babának, ha két alkalommal lefejt tejet kap.. Ha pedig tudott aludni, akkor már hétfőtől könnyebbé válik neki..
2018. szept. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is pont ilyen volt. (császárossebet leszámítva..) Nagyon gyerekfüggő..
2018. szept. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
Az első 6 hét volt nálunk kemény utána átaludta az éjszakát fél éves koráig. Nagyon hasfájós baba volt nálunk a nappalok voltak durvábbak. Most egy éves múlt kezd vissza állni a reggeli kelésre. Meg lehet szokni. Ahány baba annyi féle nehézség. Olyat is tudok,aki szinte lerakta a gyereket és aludt bárhol volt. Nekünk kiságyban alszik szereti. Ez ne vegye el a kedveteket. Én is káosz vagyok ha nem alszom,de meg lehet szokni. Ha náthás lesz na az egy horror... Orrszívás üvöltés és társai. Nem könnyű,de így vissza gondolva minden nehézség ellenére megérte,mert annyi öröm is éri az embert közben,hogy arra fókuszálva túl lehet élni. ☺ Nekünk 8 hós korától könnyebb a nappal is,de még mindig érzékeny a pocakja.
2018. szept. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
A férje otthon van szabin, és az anyja is átjár segíteni. Én már ott maximum útban lennék...
2018. szept. 29. 15:21
 8/23 anonim ***** válasza:
15%

7 Ha az anyja segítene, meg a férje tudná, hogy mit kell csinálni, akkor nem lenne ilyen állapotban. A fazon szerintem azt sem tudja mit kezdjen, a kis nő toitál szétcsúszva, az anyja meg gondolom tördeli a kezét, de segítség az nuku... A gyerek anyján lehet látni, az írásod alapján, hogy milyen "segítsége" van. Ennél egyedül is jobb..


Most képzeld el azt a nőt, aki ilyen körülmények között még dolgoznia is kell....


Szóval én a helyedben felajánlanám neki, mert szerintem kapva kapna rajta. Az anyja a nőcinek meg minden csak nem segitség..

2018. szept. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
18%
8 A nagymamát meg szépen haza kell küldeni, mert többet hátráltat szerintem mint használ..
2018. szept. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
52%
Nekünk az első 3 hónap volt ilyen. Ha annyira rajta vagytok a babaprojekten, és most elbizonytalanodtál, akkor várjatok még vele. Mást is megvisel az alváshiány, mégis túléltem én is. És mások is.
2018. szept. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!