Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttel egy szobában vagy...

Újszülöttel egy szobában vagy külön?

Figyelt kérdés

Hamarosan megszületik az első babánk és hiába agyalok rajta, nem tudom eldönteni, hogy hogy lenne jobb: egy szobában velünk vagy külön?


Szívem szerint a hálónkba raknám a kiságyat, mert valószínű, hogy nem lesz légzésfigyelő, és nem hiszem, hogy tudnék úgy normálisan aludni, hogy nem tudok rögtön ránézni, ha nincs ott mellettem.


Viszont sokan meg azt mondják, hogy kell neki is a saját kis hely, ahol teljesen csend van és nyugalom, és baromi nehéz amúgy is később átszoktatni a szobájába + apa nem tudná magát kipihenni ha egy szobában lennénk.


Egyszerűen nem tudom mi lenne a legjobb (elsősorban a babának).


2018. szept. 29. 17:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
43%
Egy szobában jobb, nem kell rohangálni hozzá ha sír, amúgy hónapokig nem tudja, hogy ti vele alszotok, szóval nem szokik hozzá.
2018. szept. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%
ha már baba korában külön szobában lesz akkor könnyebb lesz a külön szobában való alvás és nemfog még 5-6 évesen is köztetek aludni.
2018. szept. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
53%
Szerintem egy szobában jobb. Anyám így csinálta mind a 3 gyereknél. Mikor kicsok voltunk, mi imádtunk az ő ágyukban aludni. "Nehezebb külön szobába átszoktatni". Egy kisgyerek, mikor még egészen kicsi, nem szeret egyedül aludni. Ha szülővel van egy szobában, az biztonságérzetet nyújt neki.
2018. szept. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
43%

Egy kisgyerek, mikor még egészen kicsi, nem szeret egyedül aludni


Egy fenét. Akik együtt alszanak, egy sem azért teszi, mert a gyerek kéri... aki a szülővel alszik, az kezdettől vele alszik, és nyilván nem ő kérte újszülöttként. Érdekes módon olyannal nem nagyon találkozom, aki külön kezdte, aztán később lett belőle együttalvás, mert a gyerek akarta.

A szülő kényelme a döntő, legalább magatoknak ne hazudjatok...

2018. szept. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
3 gyerekem van, mind a 3 a saját szobájában aludt újszülött korától. Egész nap velem volt, éjjel is nyitva voltak az ajtók, az első nyögdécselésre felébredtem és nem esett nehezemre átmenni a másik szobába. Ott a bébiőr is, aki fél, hogy nem hallaná meg. Szerintem mind a két megoldás jó, neked kell tudnod, hogy jobb. A gyerekek nagyon rugalmasak, mi picivel költöztünk, simán megszokta az új szobáját is, nem volt gond, a felnőttek gondolnak túl mindent. A baba sír, ha szüksége van az anyukájára, neki aztán oly mindegy, hogy honnan jön...
2018. szept. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

Kezdetben elég gyakran ébredt a gyermekem, velünk egy szobában aludt a kiságyában. Így könnyebb volt kelni hozzá. 8 hónaposan tettük külön szobába, semmi problémát nem okozott a váltás neki.


A légzésfigyelő meg ettől függetlenül fontos nagyon, persze tudnod kell mi a teendő riasztás esetén.

2018. szept. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%

Így könnyebb volt kelni hozzá


Ennyi :) Nincs az együttalvással se semmi baj, csak ne gyártson már hozzá senki ideológiákat, hogy mert a gyerek... :) TE legalább bevallod, hogy nektek így volt kényelmes :)

2018. szept. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%

Ez is egy olyan téma, amire mindenki mást fog írni, mert kinek mi a jó.

Mi úgy csináltuk, hogy a gyerekszobába beraktunk egy ágyat és én azon aludtam. Éjjel ha kelt enni, akkor magam mellé vettem és ha elaludt, akkor visszaraktam az ágyába, persze ez sokszor nem sikerült, így volt amikor velem aludt😊 Kb 4-5 hónapos koráig aludtam a szobájába. Nekünk így volt tökéletes, a második babánál sem csinálnám máshogy. Most két éves, azóta is a szobájában alszik egyedül. Nagyon jó alvó. Volt már, hogy magunk mellé akartam venni, amikor beteg volt, de nem is tud velünk elaludni, a szobájában viszont 10 perc alatt.

2018. szept. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
21%
9 hónap után a pocidban furcsa lesz neki a külön szoba .😏
2018. szept. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
46%
Külön szobában aludt első naptól fogva. Tápszeres volt így az apukája is tudta etetni. Jobb ha első perctől külön alszik
2018. szept. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!