Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5hetes babánál már jelentkez...

1,5hetes babánál már jelentkezhet hasfájás?

Figyelt kérdés
Anyatejes baba.evés után sír,feszíti magát,huzkodja a lábait és kicsit nyugtalan.ez már hasfájás lenne?80-90mg-okat eszik.
2018. okt. 1. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze , nagyon ha kell figyelned ,,hogy mit eszel főleg az elején. Én hetekig kizárólag krumplit és almát tudtam enni, attól a kettőtöl nem sírt. A méricskélést meg felejtsd el , teljesen felesleges stresz.
2018. okt. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia, igen, könnyen lehet, hogy már fáj a hasa. Amire érdemes odafigyelni: ne egyél puffasztó ételeket (az én babám pl. amikor borsófőzeléket ettem, 1 napig sírt és pukizott egyfolytában), ne igyál tejserkentő teákat, mert azoktól is nagyon fáj a babák hasa, a Péterfyben ezeket kimondottan megtiltották. Rengeteg vizet kell inni, tejet, gyümölcsleveket csak nagyon minimálisan. Minden szoptatás után legalább jó 10 percig büfiztetni kell, kis textilpelust fektetsz a válladra, odaveszed a babád és le-föl sétálgatsz vele, mozogsz, jönni fog a büfi.

Nálunk a babamasszázs is nagyon jól bevált. Hanyatt fekvésben a kis hasát amikor masszíroztam, nagyon sok levegő távozott: [link]

2018. okt. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen. 1 hetes volt a kislányom, amikor este Infacol-ért mentem az ügyeletes gyógyszertárba.
2018. okt. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon vigyázni kell az ilyen hasfájás elleni készítményekkel, főként pár hetes babáknál! Én biztos, hogy nem adnám! A nagyobb lányom kapott ilyen cseppeket pár hetesen, úgy meghajtotta, üvöltött!

Bemásolom Neked kiváló gyermekorvosunk írását ezekről a cseppekről:

"Dr. Szakács Krisztina Gyermekorvos hivatalos oldala

Már a sokadik esettel találkozom. A laktáz enzimet tartalmazó cseppek NEM segítenek a csecsemőkori kólikán! Amennyiben a laktáz enzim működése bizonyítottan csökkent, illetve hiányzik, akkor természetesen van létjogosultsága a laktáz enzim pótlásának, viszont azt érdemes szem előtt tartani, hogy a veleszületett enzimhiány ritka betegség!


A laktáz enzim hiánnyal (pl. veleszületett enzimhiány) járó kórképre jellemző, vezető tünetek a következők:

puffadás, fokozott gázképződés, hasmenés, hányás, savanyú szagú széklet. A hasfájás nem a kólikára jellemző időpontokban jelentkezik, hanem minden etetés után."

2018. okt. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!