Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, aki megbánta, hogy...

Van olyan, aki megbánta, hogy azt a nevet választotta a gyerekének, amit?

Figyelt kérdés
Mi a név, és miért bántad meg? Miért tűnt jónak a születése előtt?
2018. okt. 3. 22:38
1 2
 1/11 Duenna ***** válasza:
35%
Nem. A baba nevét már jó előre kitalálja a szülő, hónapokig ízlelgeti (a becenevét is), így, amikor megszületik, már nem is olyan fura a név. Egyébként sok szülő nem is nevezi sokáig a választott nevén a gyereket, hanem mindenféle, bohókás becenevet mond neki: cica, babóca, sünimalac, töpörtyű, tücsök, stb. Majd később áll rá a szülő az igazi nevére. Tehát aki előre jól választ nevet, az nem bánja meg. Ilyenkor még a névnaptár is előkerül, és minden nevet átmorzsolgatnak, ízlelgetnek, hogy melyik tetszik. Ha nem tudnak megegyezni, akkor akár két utónevet is választanak, és rábízzák a gyerekre, melyiket akarja használni.
2018. okt. 4. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem bántam meg, de hiába tudtuk már jóval a fogantatás előtt, hogy ha egyszer fiunk lesz hogy fogjuk hívni, hónapokig nem állt rá a nyelvem, hogy a nevén szólítsam. Azóta már egy éves, huncut rosszcsont, akinek napjában 1000x is elhangzik a neve, kb 999x tök feleslegesen.
2018. okt. 4. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan esetről tudok, amikor a szülő vicces vagy szokatlan nevet ad, és mikor csúfolják az oviban, akkor jön rá, hogy nem volt jó ötlet. Ilyenekre is gondolok, mint a Major Anna, Zöld Alma és társai.
2018. okt. 4. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Csakis amiatt, mert ugyanúgy hívják mint az egyik magyar celebet.

Természetesen amikor megszületett még nem volt híres, pár évvel idősebb az én fiamnál.

Emiatt sokat bántották őt az iskolába.

2018. okt. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen ismerek, különleges nevet akartak adni az ikreiknek így lettek Benett és Zara. Most két évesek az ikrek és Benettből még kettő, Zarából még egy van a csoportban, a játszón meg nem is tudom hirtelen mennyi. Ott anyukának elég komoly gondot okoz ez.
2018. okt. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Duenna, ilyen hosszan kifejteni a butaságot...

Nekünk úgy tűnt megtaláltuk a tökéletes nevet, majd az utolsó héten meggondoltuk magunkat. Jól döntöttünk, mert nagyon illik rá. És első pillanattól kezdve a nevén szólítjuk, ritkán becézzük. Tüntyipüntyizni sem szoktuk.

2018. okt. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi nem, de ismerek ilyet én is.

Amúgy most nálunk egy éves, és csoda, hogy hallgat a nevére, olyan keveset hallja.

2018. okt. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem bantam meg mert nagyon szep es illik hozza. Csak kicsit faj a szivem mert meg volt 2 nev ami nagyon nagyon tetszik gyerekkorom ota. Es mivel nem tervezek tobb gyereket ezert ugye nem lesz kinek adni..
2018. okt. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én igen megbántam, az exem erőltette ezt a nevet, három éves a fiam még soha nem szólítottam a nevén, teljesen depressziós vagyok miatta.
2018. okt. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi örökbefogadtuk, másfél éves volt, olyan nevet találtunk, ami teljesen rímel a nevére, szerencsénkre van barátunk, akit így hívnak, és hogy is mondjam, eléggé szeretjük. Egyébként nem nagy név. Ahogy az enyém se és anyáé se. Nagyon mi se szeretjük a nevünket, persze gondot nem okoz. Ezt az alapállást valószínűleg nagyon jól tovább tudjuk örökíteni, a neve is teljesen ezt a mintát követi. Alakulnak súlyos fedőnevei is, de persze így, inkább hónapokban mért korban még nem nagyon áll be semmi. :)
2018. okt. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!