Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy adjátik be babátoknak...

Ti hogy adjátik be babátoknak a d vitamint?

Figyelt kérdés
A védőnőm azt mondta hogy párcsepp anyatejbe tegyem bele és adjam neki kanállal.de az a baj hogy nem tudok kézzek kifejni még csak pár csepp anyatejet sem.hogyan adjam neki oda?
2018. okt. 4. 08:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szájába belecseppenteni, vagy esetleg cumira?
2018. okt. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én simán a szájába cseppentettem kicsiként pelenkázás közben.
2018. okt. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nekem meg azt mondta a védőnő hogy ne cseppentsem a szájába mert úgy nem szívódik fel rendesen.de akkor megpróbálom úgy.hátha sikerül.de szopi előtt már mindig olyan izgatott nem tudom fog e sikerülni
2018. okt. 4. 08:30
 4/18 anonim ***** válasza:

Nekem sem jött be a kanalas módszer.

Úgy oldom meg, hogy bimbóvédővel szoptatok, és abba cseppentem bele és kiszívja az anyatejjel együtt.

2018. okt. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Mi simán szopizunk,nincs bimbóvédő.sajnos a cumit sem igen fogadja el
2018. okt. 4. 08:36
 6/18 anonim ***** válasza:
23%

Azért jó anyatejbe, mert a D vitamin zsírban oldódó. És a tejben van zsír, ami oldja.

Szerintem ha egyáltalán nem tudsz pár cseppet sem kifejni, akkor szoptatás előtt csepegtess a szájába. ÉS így rászívja az anyatejet, lesz ami feloldja a vitamint.

2018. okt. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta anno, jó bárhogy, még úgy is, ha az ujjamra csöppentem és bedugom a szájába.

Ezt végül nem alkalmaztam, ált. a szájába cseppentem én is.

Az meg teljes hülyeség, hogy szájból (nyálkahártyáról) ne szívódna fel, szívesen elküldeném az ilyen “szakembert” egy továbbképzésre.

2018. okt. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes mert 1) olaj van benne azaz máris van miben felszívódni 2) ha kanállal van anyatejbe keverve van rá esély, hogy egy része kanálon marad. Közvetlenül a szájába cseppentve biztos. Gyerekorvos amúgy nekem eleve azt mondta, ne keverjem semmibe, ne kanállal adjam.
2018. okt. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

De, felszívódik simán is.


A védőnőd tudtatlansága ijesztő.



A zsírban oldódó vitaminok RAKTÁROZÓDNAK a szervezetben pár hétig, az alatt edig jut zsír a szervezetebe és fel tudnak szívódni. Nem pedig azt jelenti ez a kifejezés, hogy ha nem zsíros dologgal EGYSZERRE nyeli le, akkor kiszalad a testéből azonnal, felszívódás nélkül.


Megjegyzem, a vízben oldódóaknak is át kell haladni a beleken és közben szívódgatnak felfelé néhány órán át.



És ez védőnő ...

2018. okt. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

6

Jézusom ... NEM kell feloldódnia a felszívódáshoz anyatejben ... Az egyébként OLAJOS cseppnek ...

2018. okt. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!