Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Korán ülni tudó babák anyukái,...

Korán ülni tudó babák anyukái, lett a későbbiekben károsodása a gyerekeiteknek a túl korai mozgásfejlődésből?

Figyelt kérdés

Kislányom 4,5 hónaposan felült, most 5 és fél hónapos, pár napja már támaszkodás nélkül ücsörög szögegyenes háttal.

Soha nem ültettem, magától csinálta.

A gyerekorvosunk azt mondta, szerinte ettől nem lesz deformált a gerince a későbbiekben, de azért én aggódok, mert ilyet még nem láttam, hogy ilyen korán egyedül üljön egy baba.

Szeretném hozzá hasonló anyukák tapasztalatát kikérni akinek már nagyobb a gyereke, hogy a gerincére volt-e káros hatással a korai ülés.

Amúgy már nem csak ül, hanem forog, kúszik, láthatóan jó erőben van, de azért csak aggódok miatta.



2018. okt. 4. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Amit magától csinál, attól nem lesz baja. A nagylányom állt is alig 6 hónaposan, az égvilágon semmi baja nincs, még csak a beszédfejlődése sem késett meg. 😊
2018. okt. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%

Nekünk egy hetesen már forgolódott, azt mondták korai de ha nem lenne jó neki nem csinálná.


Valószínű ha a lányodnak se tenne jót nem ülne :) biztos van már olyan erőben és előfordul hogy előbb kezdenek bizonyos dolgokat :)

2018. okt. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
A Dévényesünk mondta, hogy a mozgásfejlődésben nincsen -TÓL, csak -IG, azaz mindig csak végső határidő van, ameddig egy adott mozgásformának legkésőbb meg kell jelennie. Az mindegy, hogy MAGÁTÓL mikortól kezdi el. Ne aggódj szerintem.
2018. okt. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tudom, ha nincs probléma ne csináljak :)

Csak anyukám megijesztett, mert szerinte ettől később ferde lehet a gerince.

2018. okt. 4. 09:44
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Hasonló volt a helyzet nálunk is.Gyerekorvos azt mondta, hogy amit magától csinál arra képes és nem okoz neki bajt sem.Az lenne rossz ha te ültetnéd, erőltetnéd ülésbe attól lehetne baja.
2018. okt. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen sík területen, sehol semmi és már fel tud ülni?
2018. okt. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Miért ne tudna? Sok baba ül 6 hónaposan, ő 2 héttel előbb megtanulta.
2018. okt. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Nem kötekszem, csak kérdezem, hogy 4,5 hónaposan, kapaszkodás és segítség nélkül ült-e fel.
2018. okt. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Mindkét fiam elég gyorsan fejlődött a mozgásban, a nagy 11, a kicsi 10 hónaposan kezdett kapaszkodás nélkül járni. Semmi baja a gerincüknek, ortopédiai eltérés sincs.
2018. okt. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!