Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyetem kisbaba mellett?...

Egyetem kisbaba mellett? Hogyan kivitelezhető?

Figyelt kérdés

Május végén született meg a kislányunk, a mostani őszi és tavaszi félévet terveztem passziváltatni, mert pedig jövő szeptemberben folytatnám az egyetemet, a pici akkor lesz 15 hónapos. Nincs még semmilyen végzettségem és munkatapasztalatom sem, hiába keres jól a férjem, nem érezném magam biztonságban. Nem attól tartok, hogy elhagy, hanem esetleg beteg lesz, baleset éri, stb. Sosem lehet tudni. Plusz a szüleim rengeteg pénzt beleöltek a továbbtanulásomba már, én is sok energiát fektettem ebbe az egészbe, nem szeretném csak úgy "kidobni" az egészet, főleg, hogy már csak két félévem lenne hátra...


Anyósom viszont ki van borulva, hogy micsoda anya vagyok én, hogy "egy vacak papír miatt" lemondok a gyerekről, és hogy neki még érettségije sincsen, mégis boldogan él. Igen, mivel 17 évesen teherbe ejtette magát, 25 éves koráig szült sorban négy gyereket, azóta pedig a férjeit cserélgeti és költi a pénzüket. Neki ez megfelel, így is folyton panaszkodik, hogy mennyire fáradt és semmire nincsen ideje. Viszont én nem ilyen szeretnék lenni, akinek abból áll a napja, hogy fodrászhoz megy délelőtt, ebédel valahol, délután pedig masszíroztat és otthon pihen. A férjem eddig támogatott ebben, de mióta az anyja rágja a fülét azzal, hogy mégis mit gondolok én, azóta ő is mondogatja, hogy hát talán nem kéne, vagy nem most, hanem 5-6 év múlva... Viszont akkor már csak nehezebb lesz. Főleg, hogy tervezünk testvért a lányunk mellé, és ahogy nőnek a gyerekek, csak több lesz a dolog velük.


Ezért érdeklődőm, hogy aki baba mellett szerzett diplomát, hogyan csinálta? Tényleg annyira "lehetetlen", mint ahogy anyósom lefesti?


2018. okt. 5. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Attól függ, melyik szakról van szó, illetve a gyerekkel kapcsolatos dolgokban mennyire lesz segítséged. Pl. ha beteg a pici, neked pedig vizsgád lesz, tudsz-e készülni és aludni éjszaka.
2018. okt. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagyok a témában érintett, de nagyban sz@rnám le anyós véleményét ilyen háttérrel...
2018. okt. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nehéz szak (ugye kinek mi számít annak, de nem egy bölcsés-büfészak), viszont mindig jól vettem az akadályokat, érdekelt is, amit tanultam és volt motivációm, max. a 2. alkalommal meglettek a vizsgáim. Tehát nem szenvedtem vele.


Segítségeim is lennének, nem én viszem pl. a háztartást itthon, anyukám napi szinten velünk van és élnek még a nagyszüleim is, valamint apukám oldaláról a dédszüleim, aktívak is, folyamatosan babáznának legszívesebben. Ráadásul a párom is kiveszi a részét mindenből, már most látszik, hogy mennyire jó apuka. Csak idegesít, hogy az anyja folyamatosan duruzsol a fülébe, hogy mégis milyen dolog ez...

2018. okt. 5. 19:08
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Én jogi egyetemet végeztem levelezőn. Terhesség előtt kezdtem (teljes munkaidős állás mellett) és már újra dolgoztam, amikor befejeztem. Az 5 éves egyetemet 6,5 év alatt tudtam befejezni, de nekem nem volt sürgős. Mindig a lányom volt az első. Sokszor nem tudtam úgy elmenni vizsgázni, ahogy terveztem. Alvásidőben tanultam. Nem volt könnyű, magamtól sok dolgot megvontam, de megérte.
2018. okt. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Ilyen háttérrel nyugodtan vágj bele. :)
2018. okt. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Én is utolsó év előtti nyáron szültem, de egyáltalán nem halasztottam. Nekem is sok segítségem volt, és nem kellett annyit bejárnom már az órákra. Lehet kérni egyéni tanrendet, nézz utána! Pici baba mellett sokkal könnyebb, mint később. Simán menni fog, hajrá!
2018. okt. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
Szia. Én akkor kezdtem az egyetemet, amikor a kisfiam 3 hónapos volt. Sokkal egyszerűbb volt akkor, mint amikor már mászott és fokyamatosan menni kellett utána. Levelezős mérnök hallgató vagyok, most már csak akkor tudok tanulni, ha ő alszik. Én nem mennék passzívra a helyedben.
2018. okt. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért azzal is tisztában kell lenni, hogy a gyermeked 1 és 2 éves kora között, ha otthon vagy vele, jórészt akkor sem tudsz semmit csinálni nappal, ha nem te viszed a háztartást. Amint elkezd jobban mászni, majd járni tanulni, folyamatosan menni kell utána, és résen lenni. Ha meg éjszaka tanulsz és teljesen ki vagy merülve, a gyerekkel leszel nappal nagyon türelmetlen, és ingerült. Ilyen tekintetben anyósodnak - félig! - igaza van szerintem. Be kéne fejezned minél előbb az egyetemet is, ez is igaz. De én megvárnám, hogy két éves legyen. Beadnám bölcsibe, és akkor kezdeném újra a tanulást. Fiatal vagy még nagyon, a másodikat akkor is ráérsz majd megszülni, ha már megvan a diplomád.
2018. okt. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!