Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyiből hoztátok ki a kezdő...

Mennyiből hoztátok ki a kezdő babacsomagot, babaholmikat?

Figyelt kérdés

Érdeklődni szeretnék csak, nem más pénztárcájában kutakodni. :)


Első babánkat várjuk, és szeretném kb. látni, mivel kell számolnunk. Használtan nem szeretnénk vásárolni, plusz ami szerintem drágább lesz, az a magánkórház és a babakocsi, autós hordozó, ezeken nem szeretnénk spórolni.


Vettetek valami olyat, ami a szülés előtt fontosnak gondoltatok, viszont a babátok születése után nem használtátok egyáltalán, vagy nem váltotta be a hozzá fűződő reményeket?


2018. okt. 6. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Mi használtan vettünk majdnem mindent, ha te nem szeretnél , akkor miért mérvadó hogy más mennyit költött? Elmész a boltba, megnézed mi mennyibe kerül és meglátod.
2018. okt. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyszerűen csak érdekel, hogy mi a reális összeg. Jelenleg nekem arra nincs időm, hogy végigjárjak, végigböngésszek 2-3 bababoltot, eldöntsem, hogy pl cumisüvegből melyik a legjobb, mikor van kb 10 féle... A terhességem elején vagyok még.
2018. okt. 6. 12:48
 3/11 anonim ***** válasza:
21%

Mivel egyáltalán nem egy kategóriában gondolkodunk így szerintem nem lesz neked releváns információ az hogy én kb. 300 000-et költöttem

Ebben a szülés természetesen nincsen benne

Mert az önmagában 300 ... Terhesgondozás plusz az orvosi honorárium


De a baba bútorokat használtan vettük

A babakocsit is

A gyerekülést pedig kaptuk

Nagyon sok mindent kaptunk:

Légzésfigyelő

Bébiőr

Mellszívó

Babamérleg

… Stb.

2018. okt. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem 150 ezernél nem költöttünk többet kezdésnek, újonnan vettünk mindent, egy jó állapotú babakocsit kaptunk, meg pelenkázó asztalt és szekrényt. Viszont jött szülés után egy jó pár kiadás: mellszívó 40 ezerért, pihenőszék 17 ezerért...
2018. okt. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%

Nem írtad, hogy nincs reális összeg, mert nem mindenből újat akarsz, még az emberek döntő többsége használtam lesz, vagy kap. Nincs időd végig áll a baba boltokat akkor nézd meg online, jó de ha ennyire érdekel akkor leírom.


Mamas & Papas hasznalt kisagy eBayrol : 33 £

Matrac bele ujonnan : 85 £

Mamas & Papas hasznalt pelenkazo - fiokos komod eBayrol : 52 £

Babaruhak MIND uj de 70-90 % os akcioban, Gap, Zara, The Little White Company, Petit Bateou, Ralph Lauren 0-6 honapos korig: 200 £ kb.

Baby Bjorn babaszek : 120 £ DE ingyen volt mert a kollegaimtol kaptam

The Little White Company takarok, torolkozok : 100£

Weleda piperek : 20£

Cumisuveg tapszer nem kellett mert szoptattam.

2018. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
5 os vagyok kihagytam a babakocsit. Bugaboo 1200 £ + isofix 150 £
2018. okt. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

3in1 Babakocsi új: kb. 90.000

Kombi kiságy matraccal kb 70.000

Mellszívó 15.000

Légzés figyelő kb 20.000

Cumi, cumisüveg, lázmérő, orrszivó, lepedő, törölköző, plédek, textil pelus, kis fésű, körömvágó olló kb. 30.000

Babafészek, rácsvédő, szoptatós párna kb. 35

Kiskád szivaccsal kb. 5.000

Ruhák: h&m, tesco, lidl kb. 150-200.000 (50-74/80-as méretig)

Kezdő pelenkacsomag, popsitorlő kb. 5.000

Ágyhoz csatolható babaöböl kb. 30.000

Kórházi csomagba valók: hálóingek, betét, szoptatós tea, melltartó betét stb. Kb. 10-15


Ezek nyilván nem kötelező dolgok, nem alapfeltétele mind a gyerekvállaláshoz, de mi ezeket vettük meg. Minden újonnan, de nem a legdrágábbat. Terhesgondozásra alkalmanként 10.000-t fizettünk. Gyógyszerekre (vas, magnézium, savlekotő, terhes vitamin) szintén elment havonta egy tízes.

2018. okt. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Lányomnál sokat, mert ott kellettek bútorok, be kellett rendezni a komplett szobát (semmi nem volt benne előtte, csak egy ágy, vendégszoba volt). Plusz első baba a családban mindkét oldalról, senkitől nem kaptunk semmit. Használtan én se vásároltam, nincs türelmem annyit válogatni, nem szeretem, hogy mindenből csak 1 méret van stb.

Nem számoltam össze a végét, a szoba bútorokkal, szőnyeggel, festéssel szerintem kb. 200 volt, ruhák passz, 100-120 körül szerintem elment rá (de ez 3 méret 44-50-56, meg volt benne pár 62-es, 50-56-ra számoltunk, de picike lett nagyon a baba).

Babakocsiból olcsót vettem 45-ért, mert hordozok inkább, rugalmas kendő+szövött+karikás az elején volt kb. 40 ezer, ez volt a kezdő szett.

Apróságokra, mint a körömvágó, vízhőmérő stb szerintem elmehetett kb egy 10-es, ezek nem nagy tételek. Textilpelenkák, törölköző, kád, pelenkázólap talán egy 20-as. Autós hordozó 20 körül, meg vagy 50 biztos legalább elment még mindenféle bizbaszra, ami ilyen félig fölösleges dolog, mint a kiságyforgó, rácsvédő, pár csörgő stb.

Légzésfigyelővel mákunk volt, egy ismerősnek volt, 2 hónapot használta, odaadta 15-ért a 40 ezres légzésfigyelőt, azt az egy dolgot vettük meg használtan.

A dokival elsőre olcsón jöttem ki, mert rezidensnél voltam, nem volt még magánrendelése, a szülésre 60-at kért csak (3,5 éve volt), a terhesgondozást csinálta ingyen. 3 magán ultrahangért fizettem összesen kb. 40 ezer forintot.

Most ez a rész jóval drágább lesz, máshol szülök, másnál, állami kórház, de fogadott orvos és szülésznő. Orvos 120, szülésznő 50 ezer, terhesgondozás alkalmanként 13 ezer, kombinált teszt+toxémia szűrés 48 ezer, 18 hetes ultrahang 22 ezer, egy babamozi lesz 10-ért. Viszont a babának sokkal kevesebb dolgot kell venni, ruhát főleg, mert az első lány, ő fiú lesz, illetve kap új babakocsit, légzésfigyelőt, szerintem 150-200 lesz összesen.

Így ha megnézem, elsőre talán 600 körül volt, most talán 500 körülre fog kijönni, de ezúttal az orvosi költségek dobják meg baromira.

2018. okt. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Babakocsit outletben 80ezerert vettunk, most 2 mult a gyerek es meg mindig hasznaljuk es hibatlan. Skillmax marka, csak ajanlani tudom. Hegyen lakunk, rosszak a jardak, minden nap hasznaltuk+ erdos reszeken, foldutakon kirandultunk. Ugy ment mint a tank. A mozeskosar reszet is imadta a gyerek anno.

Legzesfigyelo Angelcare volt 30 ezerert.

Kisagy ikea, mindennel kb 30 volt.

Ezek volzak a legnagyobb tetelek.

2018. okt. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Majd látni fogod mekkora különbség van árban. Van babakocsi 300 ezerért is, mi 85 ezerért vettük. Újként. Kb 250-300 ment el talán de nem számoltam össze, doki, szülés ebben nincs benne. Használtan csak egy hordozókendőt vettem. Kiságy egyszerű volt, matraccal együtt nem volt 30 ezer. Pelenkázókomódot a férjem alakította azzá. Szekrény se bababútor, praktikeres szekrény falbafúrva. Szóval ennél lehet sokkal többet költeni.
2018. okt. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!