Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hós a babám és még nem...

8 hós a babám és még nem állt-ült fel. Az orvos ezért kivizsgálásra küldött bennünket. Kell aggódnom?

Figyelt kérdés
Egyébként szépen kúszik.Lustácska,nehézcsontú baba,8.5 kiló,70 cm.
2010. jún. 23. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az orvos kissé túlreagálja. Az én lányom is 8 hónaposan még csak kúszott. MOst 9 és fél hónapos, és pár napja állt fel először,most már lépked kapaszkodva. Mászni kb. 1 hete mászik.

Ha folyamatos a fejlődése, csak lassú (bár szerintem ez nem lassú, hanem még a normális kategória)akkor csak türelemmel kell lenni. Szóval ne aggódj, szerintem nincs baj a babáddal.

Nekem egyébként elég nehéz volt türelmesnek lennem, és nem aggódnom, mert a nagyobbik lányom 7 hónaposan már ült, állt, lépegetett, 10 hónaposan egyedül elindult.

2010. jún. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fiam 10 hónapos korára ült stabilan és állt fel kiságyban. Már 13 hónapos és megy pár napja :) Türelem, nincs elmaradva
2010. jún. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A barátnőm lánya is igen nagyocska baba volt, és 8-9 hónapoos korában tanult meg 2 hét alatt kúszni, mászni, felülni és felállni. Csak kapkodtuk a fejünket! Szerintem ne aggódj, de éppen lehet jót tesz egy kis fejlesztő torna.
2010. jún. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szinte biztos vagyok benne,hogy nem ezért küldött kivizsgálásra benneteket.Nyolc hós babánál még nem baj,ha nem tud felállni az ülésről meg annyit,hogy a mászásból lesz,a mászás pedig szintén nincs még későn.Nem lehet,hogy esetleg a kúszást nem csinálja hatékonyan,vagy szabályosan?Lehet,hogy ahogy kúszik,az nem tetszik neki.Szerintem semmi baja a babádnak,de biztos ami biztos alapon jobb,ha megnézi egy szakember is.
2010. jún. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!