Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Általában mennyi idôsen...

Általában mennyi idôsen tudnak a gyerekek 10-ig elszámolni?

Figyelt kérdés
2018. okt. 12. 07:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Két évesen már simán elsorolhatja neked a szamokat, de a számolás az majd olyan 5-6 éves korban, nagycsoportos óvodásként vagy iskolásként jön
2018. okt. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

10-ig, 20-ig, akármeddig már egész kicsi korban el tudnak számolni, de inkább csak mondóka-szerűen, tehát a számfogalom nincs meg. Tehát simán fel tudja sorolni a számokat egymás után, de nem érti, hogy ez mennyiséget jelent.

szerintem a középsős differ-mérésen mintha lett volna már a 10-ig (és onnan vissza) számolás. Nem emlékszem pontosan.

Mindenesetre az első osztály első félévének feladata, hogy a 10-es számkört megismertesse a gyerekekkel. És bizony van, akinek nehézséget okoz.

2018. okt. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Amikor már meg tudnak tanulni valami mondókát :) Kb. 2-3 éves kor között beszédindulástól is függően, mert az még nem igazi számfogalom, bár persze azért kezdik érteni, érezni, de szép fokozatosan majd ebből alakul ki 5-6 éves korra, hogy akkor is ugyanannyi, ha más színe van vagy más alakú tartóba öntik... addig meg újra és újra ismételni, meg mindent újraszámolni és ellenőrizni kell :)
2018. okt. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lányom is 2 évesen tudott, de nyilván xsak tudta egymás után a számokat, nem tudatosan. Most 3 évesen megszámol úgy dolgokat, hogy mutat rájuk sorban, és úgy mondja a számokat, aztán boldogan közli az eredményt (amúgy helyes szokott lenni), de szerintem azért még ez se nevezhető igazán számolásnak, vagy számfogalomnak.
2018. okt. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, én is így gondoltam.

Azért kérdeztem, mert a fiam 1,5 éves és elszámol 10-ig, és a Hinta-palinta mondóka is megy neki. Aki hallja, mindig mondja, hogy milyen okos. Persze én nagyon büszke vagyok rá, de mindig azt mondom, hogy azért, mert korán kezdett beszélni (már egyszerû mondatokat mond), és már ki tudja ezeket mondani. Szerintem azok a gyerekek is tudják ezeket fejben, akik nem beszélnek, csak még nem tudják kimondani.


Anyósom meg jön ezzel a “mai gyerekek mennyire okosak” szöveggel állandóan. De nem akarom elhinni, hogy 30-40 éve kevesebbet tudtak volna a gyerekek.

2018. okt. 12. 09:09
 6/12 anonim ***** válasza:
29%

Az én 2,5 éves lányom pár betűt már felismer C-cica betű

M-mama betű B-baba betű,de csak a nagy nyomtatott betűket viszont a számolás nem megy neki elkezdi aztán épp amelyik eszébe jut. A színeket is elég jól megtudja már különböztetni :)

2018. okt. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
21%

2 évesen enyém is elszámolt 10-ig, most 2 és fél felismeri a számokat, már kettő számjegyű számok is mennek nem csak úgy mondja hogy 1-3, hanem 13, plusz pár betűt felismer. Most az órát próbálom neki tanítani, csak keveri a kis nagy mutatót még.

Másfél évesen tényleg koraibb az átlagnál, ügyes nagyon.

2018. okt. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%
Órát egy 2 és fél évesnek tanítani??????
2018. okt. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%
7-es, jó kis kamu😹😹😹
2018. okt. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

nem kamu a 7es. az én lányom első tudatos szava 8 hónaposan hangzott el, rámutatott a gatyámra és közölte hogy "gomb" majd a kabátjára és arra is közölte. 1 évesen elhangzott az első alany+állítmány+tárgy mondat.

1,5 évesen így kb 50-100 szót használt, 4 soros versikéket elmondott fejből. 2 évesen összetett mondatokban beszélt, gyönyörű kiejtéssel.

10-ig elszámolt 1,5 évesen, 2,5 évesen 100ig!!

Most 4 éves! Ha leírom neki hogy 10-2 vagy 5+4, akkor mellé tudja írni a választ. Matektanárok a nagyszülők és a dédszülők.

A számítógépen legépeli CAPS LOCKal hogy APA XY VAGYOK, APA ALUDNI MEGYEK...kisebb hibákkal.

Van ilyen. Mozgásban iszonyatosan le van maradva mert az nem érdekli.


A hugicája 2 éves, azt gondolom ő átlagos ütemben fejlődik (és mozgásban is pl már most ügyesebb mint a nagy...) 4-ig tud számolni. :) Mondatokban beszél de alig érteni :) viszont simán kirak egy 80 darabos puzzlet.


Ki ebben jó ki abban.

Átlag szerintem 3 év kérdező.


7: a nagyobbikam, aki 4, és a fenti képességei vannak, még most is csak úgy próbálkozik az órával (a digitális nyilván megy neki, az analógból annyit ért, hogy a nagymutatót meg tudja mondani, hogy hányast mutat) szerintem ráérsz még tanítani!!! egyébként sem kellene erre tanítgatni csak ha érdekli!


Én sose tanítottam matekozni egy 2 évest, a tanár szüleim sem, egyszerűen kicsi kora óta imádja a betűket és a számokat, megveszik érte hogy leülhessen írni a gép elé...könyörgött hogy elmondjam mi az hogy páros és páratlan hét (amikor elviszik a szemetet) 3,5 éves volt, poénból elmondtam mik a páros és páratlan számok, fél órára rá megtudta mondani hogy a 43 páratlan a 28 páros és bármi amit kérdeztem...

ha most megkérdem, hány éves lesz a húga ha ő 60 éves lesz, tud rá válaszolni (kivonja a kettőt belőle).

rettentő büszke vagyok rá, de a mozgás rovására megy mindez. de hát...a sportolók általában nem atomfizikusok. az atomfizikusok meg általában nem hogy egy maratont nem futnak le, az 1. emeletre is liftel mennek :)

2018. okt. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!