Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónaposan lehet hiszti?

5 hónaposan lehet hiszti?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben elég nehezek lettek a napok itthon a lányommal. A férjem reggel 7től este 6ig dolgozik, aztán már csak fürdésre ér haza, így tehát egész nap egyedül vagyok, segítségem nincs. Sétálni/boltba/bárhova csak úgy tudok lemenni ha anyósom átjön 1 órára és kísér minket, ugyanis a babakocsi a mumus és egyfolytában üvölt benne a gyerek. Tudom, talán a hordozókendő lesz erre a megoldás, jövőhéten megyünk is kölcsönözni.


Itthon viszont a pelenkázás közben is leizzadok, mindig fordulna hasra, nem lehet semmilyen játékkal lekötni a figyelmét, se bohóckodással, csakis hason akar lenni de úgy meg nemtudom megtörölni rendesen. 15 perc kell mire átpelenkázom, közben megy a sírás, visítás. Ilyenkor arra gondolok, hogy ez talán hiszti lehet mert nem az van amit ő akar. Ugyanez a fürdésnél is, amit eddig pedig szeretett. Van egy ilyen műanyag rész ami tartja a pici testét és arról is fordulna hasra állandóan, volt, hogy kivettük hátha nélküle jobb, de csak rosszabb lett, ketten alig bírtuk megfogni, ki akart mászni a kádból.


Önállóan eljátszik 2 percet de utána sír, szórakoztatni kell egésznap, a játékok nem kötik le nagyon, inkább nekem kell szórakoztatnom kukucska játékkal meg csikizéssel. Gyakran wcre sem tudok elmenni mert egyből sír. A házimunkát, főzést akkor csinálom miután este letettük aludni. Este 3x kelek hozzá minimum, nappal pedig 3x alszik 20 percet. Ez nagyon kevés. Miután felkel próbálom visszaaltatni de nem sok sikerrel.


Kezdek fáradni. Nehéz, hogy egész nap be vagyunk zárva, egész nap nevettetni és miután este elalszik sincs megállás mert este 10ig a konyhában vagyok, aztán a férjemmel már nincs is minőségi időnk együtt csak az alvásra vágyom.


Első baba, nemtudom ilyen korán már mondhatom-e hogy elkényeztettük (?) vagy csak ilyen korszaka van kitudja. Jó lenne valami bíztatás, hogy később jobb lesz. Esetleg valami tanács, mit csináljak másképp.


2018. okt. 12. 09:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem, 5 hónaposan nem elég érett az agya ahhoz, hogy elkényeztetés nyomán manipulatív hisztiket alkalmazzon ...



NAGYON erősen javaslom neked Mérei Ferenc Gyermeklélektanát tanulmányozásra, hogy tudd, éppen hol tart és mit tud már, valamint még mit nem (!) a gyereked.

2018. okt. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kilat a babakocsibol ?

Vagy meg a mozesben tartod ? Gondolom az utobbi, azert nem szereti.

A gyerekek bizony ilynek, jarjatok el otthonrol, baba klub, baba uszas, es tanulj meg kisergetes nelkul menni vele.

2018. okt. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Természetesen kilát a babakocsiból, nem a mózesbe fektetem. Vagy a hordozóban van, és lehajtom a kupolát vagy a sportba egy minimálisan megdöntve, de nem köti le a nézelődés, mindig sír, tekereg ki akar jönni. Amint kiveszem ölbe úgy már semmi baj, nézelődik, jól elvan.
2018. okt. 12. 09:36
 4/12 anonim ***** válasza:

Nehéz időszak.

Tedd le a földre plédre, tegyél le pár játékot, ott lehet hason, hagy gyakoroljon.

Nekünk az adamo hinta is segített kicsit, meg a komp bár tudom, hogy azt sokan elítélik, nekem nagy segítség volt.Na meg számítógépen bekapcsoltam a gyerekdalokat, azt is szerette.

Kicsit később járóka, a világ legjobb találmánya, 16 hós fiam most is abban van, egy percre nem lehet egyedül elengedni.

Pelenkázáskor ne reagálj arra amit csinál, ne bosszankodj, csak csináld, fordítsd vissza annyiszor amennyiszer kell, majd megunja.

Babakocsiban fekszik vagy ül?Még ha nem is tud ülni érdemes feljebb emelni, hogy nézelődhessen.

Főzés...egyszerű gyors kaják több napra.

Hétvégén anyósod elvihetné pár órára, hogy tudjatok kettesben lenni, esetleg férjed elviheti mamához te meg pihensz kicsit.

Ne keseredj el, semmit nem csinálsz rosszul.Nehéz időszak, kitartás, el fog múlni!

2018. okt. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Dehogy hiszti.


Legyel határozott. Gyors. Sok dolog furcsa, amit csinálsz. Ha hason szeret lenni, hasra teszed a kocsiban alvasidoben, mehet a séta. Én is így tettem. Ha elaludt gyorsan, kint hagytam a teraszon és tettem a dolgom.

2018. okt. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Kezdek fáradni."

NEm. Te már rég elfáradtál, kimerültél. Feszült vagy, és frusztrált. EZ átragad a babára, így ő is nyűgösebb lesz.

Ez egy nagy ördögi kör.

AMikor otthon van a férjed, menj el EGYEDÜL futni, sétálni, bevásárolni, bárhová, ahol nem kell a babára gondolnod. Kicsit kitisztulsz, feltöltődsz.

A több türelem több mosolyt fog fakasztani, hidd el.


Tudom, hogy nehéz, én kb a gyerekem 1 éves koráig szenvedésnek éltem meg az anyaságot. Ma már 5,5 éves (minden szuper), és annyi mindent máshogy csinálnék. A türelem nagyon hiányzott belőlem, és a pihenés.

2018. okt. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is öt hónapos és utálja a babakocsit. A mózes részt már régen nem használjuk. Próbáltam a sportrészt az sem jött be. Most a hordozóba van már két hónapja. Abban elül negyed óráig van hogy elalszik de ha ébren van abban sincsen el sokáig. Az én férjem is dolgozik reggel ötkor indul délután négykor ér haza. Van egy négyéves kislányunk akit én viszek hozok az oviba. A picit is viszem magammal nincs segitségem. Ma például hazáig cipeltem mert ordított a babakocsiban. Jó lenne ha lenne erre megtoldás. Szerintem nem hiszti. Csak szereti a közeldégedet,vagy szeretne mozgolódni. Kitartás tudom hogy nehéz
2018. okt. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

5 hos, nem jar, nem csinal semmit, nem ertem, miben faradsz el. Mi lesz ha mar jarni fog, 5-10kgval nehezebb lesz es meg dacol is?

Es akkor mi van, ha uvolt? Majd abbahagyja.

Igen, tud hisztizni ennyi idosen, plane ha hozzaszoktatod, hogy egyfolytaban megallas nelkul tutujgatod. Ennyi idosen elvan a jatszoszonyegen, jarokaban, te meg ido milliomos vagy. Azt sem hiszem h ilyen szep idoben ha kimentek babakocsival, tovabb sir mint 5 perc. Meg nem lattam olyan gyereket aki ennel tobbet uvoltene, pedig kertvarosban lakunk szoval teli van minden babakocsis anyukaval.

2018. okt. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nagyon okos vagy 8-as, te is az a típus vagy aki szerint minden gyerek egyforma. Kitartás kérdező, az én nagyobb fiam is ilyen volt. Egy kenyeret nem tudtam megkenni, ha letettem bárhova üvöltött. De annyira, hogy fél percen belül hànyt. Lehet hogy ő is türelmetlen típus, nagyon szeretne már közlekedni, sokmindent csinálni, de még a saját korlátaiba ütközi. Nekem a lakáson belüli gyakori helyváltoztatás segített valamit. A babakocsit szerintem meg fogja hamarosan szeretni, de a hordozás is jó ötlet, otthonra is. El fog múlni, ő ilyen, vannak nehéz babák. Pelenkából meg ha méretben találsz jót bugyipelenkát vegyél, könnyebb az ilyen babàkra azt ráhúzni☺️
2018. okt. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató válaszokat, látom nem vagyok egyedül ezekkel a problémákkal. Én is abban reménykedem, hogy ha majd már magától tud ülni akkor megszereti a sport babakocsit. Ugyanígy a fürdést is, ha majd már ül, pacsál, játszik, semmi gond, de így hogy ketten alig tudjuk megfogni, ő menne, nézelődne, de nem tud magától nekünk meg csúszik ki a vizes kis teste a kezünkből.. hát.. nem egyszerű. A sírni hagyásról annyit írnék, hogy próbáltam, hátha abbahagyja, de csak egyre jobban belehergeli magát, 2-3 perc után remeg a keze, köhög, fulldoklik úgy sír, ennél tovább még sose hagytam sírni, nem bírom nézni ahogy szenved.
2018. okt. 12. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!