Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babákat baj ha...

1 hónapos babákat baj ha hagyom kicsit sírni?

Figyelt kérdés
Ikrek es vagy szopnak, ha epp nem akkor sírnak. Egesz nap nem tudom tartani mindkettőt. Ejszaka szerencsére mar alszanak 3 óránként ébrednek es esznek.
2018. okt. 12. 11:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

A sírni hagyás nagyon rossz dolog, nincs esetleg hintátok, amiben ringasd oket legalabb? Vagy amelyikuk epp sir? Hordozas??sirni hagyni a legrosszabb, elveszti a bizalmat a szulei felé , segitseget kérnek de nem kapnak

Ez nagyon nem jó dolog sajnos,foleg 1 honapos babák esetében, ők még nem követelőznek/hisztiznek. Nyomos okkal sirnak, persze megertelek, de megprobalnek kitalalno valamit.

2018. okt. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem irigyellek... nem lehet könnyű. Ahogy az első írja, nem valami jó dolog, de azt is meg lehet érteni, hogy két kezed van, olykor egy babához is kell mindkettő, nem tudod mindig megakadályozni, hogy valamelyik sírjon. Hordozással próbálkozz esetleg tényleg, vagy adamo (jellegű) hinta sokat segíthet.
2018. okt. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
1# vagyok, nekunk a hinta sokat segitett. Ugyan nem Adamo,hanem indigo azthiszem, fele annyiba se kerult, mint az adamo (tartozekokkal egyutt kb 22 ezer ft volt)
2018. okt. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%

Ja és kössz a 0%... ezekszerint sokan hagyják a babákat sírni. Szomorú, de aki lusta (NEM TE KÉRDEZŐ) az ujszulott babat megnyugtatni az ne szüljön gyereke.. mert az anyaknak ez a dolguk, persze amikor mar nagyobbak ez valtozik szerencsere.... nem vagyok ősanya tipus, egyaltalan nem! Csak mindenki más, én ebből nem engedtem, van aki máshoz ragaszkodik.

Kerdezo, nincs is segitseged?:( kitartas.

2018. okt. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A hintát ki kellene akkor próbálnunk. Köszönöm. :) Ferjem sokat segit ha itthon van, csak sokat dolgozik. Nagymamam szokott még segiteni,amikor itt van, felveszi amelyik sir, de nem várhatom el, hogy mindig segítsen, nem fiatal mar.
2018. okt. 12. 12:21
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Ne akkor állj neki nagytakarítani vagy szépítkezni vagy húst klopfolni, amikor épp kellesz nekik, de olyanokért azért ne legyen bűntudatod vagy csak-azért-se kapj idegbajt a sürgetéstől :), ha elszaladsz pisilni, vagy lezárod a gázt, vagy befejezed a másik fürdetését... és hasonló párperces "kicsit sírni hagyások". Biztos nem lehet könnyű, kitartást.
2018. okt. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Én se hagytam azért a másikat egész délután kakás pelenkában, mert a lányom délutánonként csak akkor nem sírt, ha kèzben volt.. aludni aludt, séta közben babakocsiban meg otthon a mellkasomon. Máshol nem. Nem volt a nézelődős fajta se. A pihenőszéket is utàlta pedig direkt ezért vettem, hogy hátha ellesz mig a másikat látom el. Nem vagyok híve a sírni hagyásnak, de ha egynél több gyerek van 1 felnőttre, akkor bizony előfordul egy sírós babànàl.
2018. okt. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%

Egyik időszak sem tart a végtelenségig, mindig erre gondolj, most nehéz igen, de ne, ha ne hagyd sírni, mert tönkreteszed egy örök életre. Hidd el , ahogy nőnek könnyebb lesz. Nem, nekem nincsenek ikreim viszont csecsemőkkel dolgoztam, úgyhogy tudom milyen az ha 14 csecsemő sír egyszerre, és én vagyok egyedül az osztályon. ( 2000res evek, egyetemi klinika, megyeszekhely, 14 csecsemo - 1 nover )

Ahogy írták már , próbáld az egyiket magadra kötöd, vagy hinta, vagy a rázkódós pihenőszék, valamit találj ki. Meg ugye , nem mindegy hogy mennyi ideig sír, mert addig míg el szaladsz a vécére vagy lemész a postáért, vagy kiviszed pelenkát, az megint más , mintha azért hagyod sírni mert takaritan, nem , azt most nem kell.

sokan nevelnek ikreket

2018. okt. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

A hinta az jó ötlet, vagy a rezgő pihenőszék. Hordozni én nem tudtam egyszerre a kettőt, mert "b" baba nem állhatta a kendőt, jobban üvöltött ha beletettem mint egyébként. Cumi, szundikendő átmeneti megoldás volt az éppen síró babánk. Amíg max 3-3,5 kilósak voltak, addig egyszerre fel tudtam venni őket, és egyik az egyik vállamon, másik a másik vállamon felállásban sétálgattam velük. De mivel sajnos nem jöttem rá, hogy osztódhatnék igen, volt rá példa hogy egy egyik sírt pár percig amíg odáig eljutottam, hogy vele foglalkozzak. (Nekem van harmadik gyerekem is, és ő is kicsi volt még az ikrek újszülött korában).

Kitartást kívánok.

2018. okt. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Tudom nehéz, de emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod. Pontosan tudom miről van szó, nővéremnek 3 éve születtek ikrei. Kész idegroncs volt szegény, egy babához képest jóval keményebb meló.

Szakkönyvek stb. szerint nem jó sírni hagyni, de a ne hagyjuk sírni nem azt jelenti, hogy felnyög a baba, picit felsír aztán kapjuk is fel nyomban. Gyerekorvossal beszélgettem, aki mondta, hogy persze oka van annak, hogy a baba sír, de sokszor az idegpályák fejlődése, stb. nem életveszélyes apróságok is megzavarhatják őket és sírnak- ez ellen te, mint anya semmit nem tudsz tenni kb.

Kisfiam is néha felsírt régen úgy hogy 1 perc után kb. magától befejezte és már jó kedve is volt. Se éhes nem volt, se álmos, se a pelus nem volt tele, semmi. Szóval nincs mindig megfejthető oka, vagy orvosolható probléma.

A másik amit el kell engedned az a mások által generált megfelelési kényszer, a szaranya vagyok érzés. Meg ezek a butaságok.

Nyugi. Nem gáz amit csinálsz.

2018. okt. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!