Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sírnak a kisbabák,...

Miért sírnak a kisbabák, amikor szükségük van valamire?

Figyelt kérdés
Miért nem elég simán üvölteniük?
2018. okt. 13. 06:37
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
A kisbabák a síráson keresztül "beszélnek". Aki ismeri jól a babáját, simán megtudja különböztetni a sírásokból, hogy fáj valamilye, elfáradt, túlterhelt a fejletlen idegrendszere, anyát hiányolja, éhes, szomjas, fázik, melege van, fél... Mivel még nem képesek beszélni, csak a sírással tudják felhívni magukra a figyelmet és jobb esetben egy gondos szülő ki is találja, mire van a picibabának szüksége. Lehet, hogy számodra ez zavaró, de te is pomt ilyen voltál, így szóltál, ha szükséged volt valamire. Az állami gondozott csecsemők sajnos azért nem sírnak sokszor, mert megtanulták, hogy úgysem kapnak segítséget, sokat kell várni, egy idő után már nem jelzik az igényüket.
2018. okt. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem azért, mert rossz nekik az az állapot (éhség, koszos pelenka, stb.), amiben éppen vannak, és ezt akarják kommunikálni, nem a "kérést". És hát ha valami rossz, akkor legtöbbször én is elbőgöm magam, nem üvöltök :)
2018. okt. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Ne aggódj, pár hónap, és üvöltözni fog. Aaanyaaaaa!
2018. okt. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Egek, micsoda kérdés... mivel lenne jobb ha üvöltenének?
2018. okt. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Egyszerűen mert ők még így kommunikálnak. De tényleg nem értem, miért lenne jobb ha üvöltene.
2018. okt. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek mondom, hogy tudom, hogy ösztönös, csak azért kérdeztem, hogy a természet miért alakította így, hogy halálsikolyt hallatnak, amikor kicsit megéheznek. Tudom, hogy én is halálsikolyt hallattam, amikor kicsit megéheztem. Könyörgök értsétek meg a kérdésem!
2018. okt. 13. 12:35
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
2. vagyok, én értettem és szerintem nagyon jó kérdés volt, érdekes témát feszeget :) Én leírtam, én mire gondolok ezzel kapcsolatban, csak úgy "józan paraszti ésszel", de kíváncsi lennék, valaki tud-e valami konkrétat erről. :)
2018. okt. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyébként inkább a Tudományok kategóriába tartozik ez a kérdés.
2018. okt. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
"csak azért kérdeztem, hogy a természet miért alakította így, hogy halálsikolyt hallatnak, amikor kicsit megéheznek. " Talán mert NEM hallatnak halálsikolyt jobban mint amikor te sírsz..
2018. okt. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%
Azért, kérdező, hogy ne haljanak éhen. Az emberi fül számára a gyereksírás a legidegesítőbb hang: ezzel van biztosítva a túlélés.
2018. okt. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!