Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babám folyamatosan...

3 hetes babám folyamatosan sír. Tanácstalam vagyok. Mindent kipróbálunk, semmi nem nyugtatja meg. Jó tanács valakinek?

Figyelt kérdés

Anyatejes baba, mást nem is kap. Probléma a következő: egyszerűen rengeteg időt, 12 órákat fenn van alvás nélkül. Közben nézeget, szoptatom, akkor büfizik, szoptatáson már jóideje nem alszik be, időnkén t mintha görcsölne, húzkodja fel a lábait, arca eltorzul, bömböl. Órák hosszat képes bömbölni. Aztán abbahagyja, kézben elvan, de aludni nem hajlandó.

Amikor csak kéri, szoptatom. Gondolkodom, talán az a baj, hogy túl van etetve? Büfi van, puki van, széklet van egészséges mennyiségben. Laktoherb teát iszok. Talán az a baj? Espumisan-t elkezdtük adni neki, napi 3x55 cseppet és BioGaia-t, napi 1x 5 cseppet, étrendemre figyelek, de úgy tűnik, semmi eredmény. 3x felkel éjszaka is. Teljesen tanácstalan vagyok mi baja lehet. Megfázva nincs, füle nem fáj.

Teljesen tanácstalan vagyok :( Kocsiban húzkodjuk az erkélyen, attól elalszik, de hamar újra kezdi.

Valaki jó tanács?



2018. okt. 13. 17:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
helyesbítek, Espumisan napi 3x5 csepp
2018. okt. 13. 17:42
 2/11 anonim ***** válasza:

Lehet neki nem váltak be ezek a pocak fajos szerek. Van még esetleg az infacol.


Ha nem ódzkodsz tőle, hordozokendo is jó megoldás szokott lenni. A baba függőleges helyzete miatt könnyebben megy a bufi, puki. És ha szereti el is alszik.


Tornáztasd a lábat, fel a pocihoz, nézz róla youtubeon videót hogy kell, z is segít a pocak fájásban.


Mmmm más most nem jut eszembe. 3 hónapos korukra szokott enyhülni, sajnos a miénk is hasfájós volt, bármilyen praktika is volt soron.


Esetleg eszel valamit ami bánthatja? Puffasztó? nekünk pl a hagyma paradicsom is ilyen volt. Úgyhogy azt egy időre elhagytam.

2018. okt. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha egy ilyen idős baba ennyire sír, vagy fáj valamije, vagy éhes, vagy fázik.. Lehet kevés a tejed. Van otthon biztonsági tartalékos lefejt tejed? mert ha most odaadod neki, és bevágja az egészet, és alszik mint a bunda, akkor tuti éhes.


A fázást könnyen tudod ellenőrizni, ha a száddal megnézed a tarkóját, és hidegebb,mint a szád akkor fázik.

2018. okt. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

A szoptatós tea nálunk hasfájást okozott, próbáld ki milyen, ha nem iszod.

A hordozás nálunk is bevált, nem is volt így hasfájós a fiam.

A babádnak 12 óra összefüggő ébrenlét nagyon sok, próbáld meg valahogy nap közben altatni: babakocsi, kendő, pihenőszék, hinta beválhat erre a célra.

2018. okt. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Próbáld meg elhagyni a laktoherb teát.
2018. okt. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%

Laktoherb nálunk is görcsöket okozott neki. A 0% sör és a macikávé jobban bevált. A kendőt is nagyon tudom ajànlani én is.

Sok baba hasfájós. Van, hogy azon kívül nem tudsz sokat tenni, hogy ölbe veszed és vígasztalod.

2018. okt. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szoptatos teat hagyd abba. Helyette Karamalz.

Espumisan helyett pedig Colief laktaz, szoptatott babaknak jobban bevalik hasfajasra. Es ne etesd folyton, rendszer kell a pocakjanak (min. 1,5-2 órán belul ne).

2018. okt. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Melyik okos pontoz le mindenkit? Elő a nagy szakértelemmel..
2018. okt. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Utolso igazad van. Pedig gyakorlati jo tanacsokat adtunk.

Kerdezo ne figyelj a pontozasra!

2018. okt. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
az en gyerekem u voltott egyhuzamban amig az idegeimre ment. elmentem a doktornohoz aki azt a szimpla tanacsot adta hogy terjunk at tapszerre hagyjam abba szoptatast, amit egyebkent minden pillanataban utaltam es valosagos undor fogott el mar attol hogy a mellemre kellett tenni. 3 hetesen kapta a tapszert, (70 es evek vege) es a 3. naptol vegig aludta az ejszakakat. sak manapsag divat esz nelkul es osszevissza "igeny szerint" szoptatni. a rendszer kell meg egy kiskutyanak is hat meg egy gyereknek. en a helyedben nem logatnam orokke a mellemen szabalyos 2,5-3 orankent etetnem vagy szoptatnam. ha evett tisztaban van stb. beraknam az agyaba es majd elalszik ha belefaradt az uvoltesbe.
2018. nov. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!