Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, hogy védekeztek a...

Anyukák, hogy védekeztek a sok kéretlen tanács/kioktatás ellen?

Figyelt kérdés

Türelmes embernek gondolom magam, simán tudom úgy hallgatni az emberek hülyeségeit, hogy közben fejben totál máshol vagyok, és csak illedelmesen mosolygok. De mióta anyuka vagyok, valahogy mindenki megtalál... Lehet azért, mert elég fiatal vagyok (20), és úgy érzik, így nincs meg az anyai ösztön, vagy nem tudom, mit hogyan kellene. Eleinte még érdeklődtem is udvariasan, elmondtam a véleményemet, de mára ott tartok, hogy ez totál felesleges. Olyanokat kérdeznek, hogy csak nézek.

Pl. hogy szoptatok-e. Már a kérdés is meglep, de amikor mondom, hogy nem, kapok 50 féle tanácsot, hogy jaj visszahozhatom még a tejet, csak legyen a mellemen egész nap, egyek/igyak ezt meg azt, meg a tápszert ne adjuk cumisüvegből, hanem kiskanállal és hogy a cumit felejtsem el. Könyörgöm, néha az a megmentőnk... Ha mondom, hogy jól elvagyunk a tápszerrel, nincs vele gond, akkor csak ingatják a fejüket, hogy meglesz ennek a böjtje. Velünk alszik még a pici, fél éves koráig. Emiatt is kapok hideget-meleget, ahogyan azért is, mert etetőszékben is szokott lenni, ha pl. főzök, vagy eszünk otthon. Ezek csak példák, de tényleg, arról is kapok kéretlen tanácsokat, hogy mivel fürdessük meg. Egy idő után pedig persze felmegy bennem a pumpa, és nem túl kedvesen reagálok. Csak ilyenkor meg utána rosszul érzem magam, hogy micsoda sárkánynak gondolnak.


2018. okt. 14. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

A világ legegyszerűbb módszerével: "köszönöm de majd én eldöntöm".


Ezen nincs mit rágni.

2018. okt. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Én is megkaptam a dolgokat anno. Kevés volt a tejem, kezdő anyukaként sokat stresszeltem, lehet ez is közrejátszott abban h nem úgy sikerült ahogy. 3 hónapos koráig kínlódtam a tejért, már gyűlöltem az egészet, aztán mondtam oké én itt befejeztem. Egy álom volt onnantól... a beszólásokat lerendeztem annyival h így alakult és nem is csinálnám másképp ( ez persze nem tetszik nekik de nem is szólnak többször csak a hátam mögött, az meg ugye nem érdekel). Ne idegesítsd magad ezeken mert nem éri meg. Így pár év távlatából úgy gondolom, még ennyire sem kellett volna h foglalkoztasson a dolog mint akkor. Mások véleménye az ami a legkevésbé számít. Csináld úgy ahogy te jónak látod, jónak érzed, abból baj nem lehet.
2018. okt. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

30-40 éves anyukák is bőven kapnak kéretlen tanácsokat. Az anyaság kb az egyetlen "munkakör", amit valamiért mindenki (vagy legalábbis nagyon sokan) bírál, és még el is hiszik, hogy jogosan.


A szoptatás kérdésre meg nyugodtan felelheted, hogy ez intim jellegű téma és semmi köze hozzá. Te sem kérdezed őket a szexuális szokásaikról, vagy a wc használatról.

2018. okt. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Én ezeket elég gúnyosan kezeltem, erősen rájátszottam, pl hogy “ja, igazad van, szegény gyermek végtelenül szenved, szerencsétlen, csak nézz rá, látszik, milyen rossz dolga van...” Igen, nem voltam kedves, de miért is kéne nekem finomkodni azzal, aki belém köt ilyen tipikusan provokatív kérdésekkel? Ne hagyd magad, mert nem állnak le. Sőt minél inkább látják rajtad, hogy betalàl, annál inkább nyomják..
2018. okt. 15. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Szia! Én is 20 éves vagyok, nekem leginkább anyósom szeret mindenbe beleszólni meg oktatni bár ez a baba előtt is így volt mindenbe!

Mindig elmondom neki mikor már kezdi hogy el se kezd én gyerekem úgy nevelem ahogy én szeretném azt adok neki amit én jónak làtok, ha valamit nem tudnék úgyis kikérném olyan tanácsát aki tudja is és nem csak okoskodik, hiàba van 2 gyereke 25-30 éve minden más volt!!

Szóval engem is próbàl oktatni de nem hagyom magam!

Te se hagyd magad! Nem kell foglalkozni velük!:)

2018. okt. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

En 30 vagyok es ugyanezt kaptam. A szoptatas kerdes engem is idegesitett, szerintem ez annyira intim dolog, hogy nem is ertem, hogy lehet errol egyaltalan kerdezgezni valakit?? Engem miert nem erdekel, hogy mas a testvaladekaval taplalja-e a gyereket vagy sem? En sosem kerdezgettem errol senkit. Egy csomoszor udvariasan meghallgattam a velemenyeket, aztan egyszer csak elegem lett es azt mondtam:" Ne haragudj de megis mi a franc kozod van hozza? " Az illeto meglepodott, de a tovabbiakban beken hagyott.

Hatarozottnak kell lenni. Mindegy hany eves vagy, ha latjak rajtad, hogy olyan kis udvariaska, kedveske, befolyasolhato vagy, csak kioktatni fognak. Allj a sarkadra es ne hagyd magad.

2018. okt. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!