Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti szoktatok pici baba mellett...

Ti szoktatok pici baba mellett így "kikapcsolódni"?

Figyelt kérdés
Kisfiam szilveszterre már több, mint fél éves lesz. A mami felajánlotta, hogy szívesen vigyáz rá, míg mi elmegyünk ünnepelni (buli szerűség, rokoni-barati körben, és csak egy utcával arrébb). Már jó előre szóltak hogy számítanak ránk, viszont ilyenkor nyilván az alkohol is szóba kerül. Nem azt mondom hogy ájulásig kell inni, de aki nagyon ritkán iszik alkoholt az a kicsit is megérzi. Jó hogy a mama vigyáz rá, de nem tudom.. Ti elmennétek/elmentek ilyen korú baba mellett?
2018. okt. 16. 08:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Nem.

Mindhárom gyerekem szoptattam elég sokáig. Otthon szilvesztereztunk. Az más kérdés, hogy utálom a szilveszteri bulikat.

2018. okt. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

El. Igény szerint szoptattam, így este megetettem és éjjel 2-3 körül hazamentünk.

Nekem nem okozott gondot narancslevet, vizet és gyerekpezsgőt inni alkohol helyett.

Kikapcsolódásnak az a pár óra is elég volt.

2018. okt. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Ez babafüggő dolog. Mi a férjemmel színházba mentünk egy esti előadásra, amikor három hónapos volt a baba. Addig a mama vigyázott rá, semmi gond nem volt. A lányom mondhatni álombaba, nem szeret ölben lenni (sajnos...), bárkivel elvan, akit ismer, éjszaka már három hónaposan sem ébredt.


Te ismered a babádat. Ha úgy érzed, hogy mellette megteheted, akkor menj, úgyis közel lennél, ha bármi gond van, gyorsan hazaérsz. Viszont ha mész, készülj fel arra, hogy bármikor eljöhetsz, épp ezért próbálj meg mértéket tartani az italozásban, mert ha baj van, semmire se megy a babád egy olyan anyával, aki még az ajtót se találja meg.

Illetve még arra is készülj fel, hogy nem biztos, hogy lélekben teljesen a barátaiddal tudsz lenni. Nagyon nehéz ténylegesen kikapcsolni az anya üzemmódból. :)

2018. okt. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem, nem mentünk. De nem is vágytunk. Otthon szilvesztereztünk kettesben már gyerek előtt is.
2018. okt. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Ha szeretnél, akkor menj el. Miért ne tennéd?
2018. okt. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Persze. Bulizz egy jót.
2018. okt. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Én ilyenkor már nem tudtam szoptatni, de nem szerettem volna még máshol altatni így még nem voltunk külön szilveszterezni, 2 és fél éves.

Tavaly is együtt bementünk városba de félt a sok dudálástól meg trombitától.

De szoktunk kikapcsolódni mellette, és iszogatni is barátokkal, 2 havonta 1x beülünk kajálni utána meg egy bárba, de éjjelre otthon vagyunk általában, addig mama elaltatja.

Ha így felajánlották én elmennék a helyedbe, fejjél le tejet többet aztán majd másnap megszoptatod. Ha meg tápszeres akkor végképp nem gond egy éjszaka kikapcsolódás, ne más véleménye érdekeljen.

2018. okt. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Ha szoptatsz, akkor ne igyál, max. koccintasz egy kis pezsgővel, de ettől függetlenül már miért ne mehetnél el a férjeddel egy utcával arrébb, ahonnan akármikor akár papucsban is hazaszaladhatnál? Barátokkal, rokonokkal szilveszterezni nem bűn, sok fél éves baba már fel se kel éjszaka, pláne ha tápszeres, de nyilván ez gyerekfüggő, gondolom a tiétek sem óránként riad, ha ez a lehetőség egyáltalán felmerült. Ha a mamát ismeri és ugrasztható vagy, akkor nyugodtan menjetek kikapcsolódni, lehet nem is lesz kedved sokáig maradni, majd meglátod hogy érzed magad. Gondolom, ha egyáltalán szóba került, akkor megvan az éjszaki kialakult rend, ne érezd rosszul magad azért, mert kieresztenéd a gőzt egy kicsit, de tényleg csak akkor menj, ha magad is szükségét érzed és tényleg szeretnéd, egyébként végig azon fog kattogni az agyad, hogy mit keresel ott és még lelkiismeret-furdalást is csinálsz magadnak fölöslegesen. Anyukaként sem szűntél meg embernek/feleségnek/barátnak lenni, sőt, kisbabásként pláne kell egy kis kimozdulás, ne érezd úgy, hogy valami rosszat teszel.
2018. okt. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
Nem, a babámmal akartam lenni az első szilveszterén - mégha végigaludta is az éjszakát
2018. okt. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tubarózsa ***** válasza:
80%

Szia! Èn elmennèk. Mami nyilván vigyazzni fog rá ès ha bármi van pár perc alatt haza èrsz. Nekem 1èves mult a fiam szeptemberbe, mi fèrjemmel idèn Sopronba megyünk szilveszterezni(mi Bp mellett èlünk), gyerek addig nagyival lesz. Biztos, hogy jót fognank "bulizni" otthon ők is. Augba voltam Berlinbe 2napot akor is a nagyival volt, semmi gond nem volt jol elvoltak. Kikapcsolodni eloszor 3honapos korában voltam, tavaly dec volt egy karacsonyi ceges buli arra mentem. Igaz nem ittam egyreszt szoptattam masreszt kocsival mentem. Kb 10p a munkahelyem kocsival. Amikor kb 3ora utan hazamentem fèrjem nèzett rám kèrdően es csak annyit mondott "Te minek jöttel haza, miert nem bulizol?" :) a pia meg ahogy mondta vki max egy kis pezsgővel koccintasz ès ennyi. Szerintem a barátaid, rokonaid megfogják èrteni, hogy most nem tudsz sokat inni tènyleg csak 1-1kortyot. Menj ès èrezd jól magad! ;)

28N

2018. okt. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!