Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mikor vállaljon...

Szerintetek mikor vállaljon az ember gyermeket? Mik az elengedhetetlen tényezői?

Figyelt kérdés
pl. stabil párkapcsolat, saját lakás, életkor, anyagi háttér stb. Nekem nincs még gyerekem, de már nagyon szeretnék. 22/L

2018. okt. 17. 14:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

stabil kapcsolat

munkaviszony mindkét félnek, nőnek legalább annyi, hogy kapjon juttatást

megtakarítás

stabil lakhely (én inkább a sajátot preferálom, de ha az albi fix, az is jó)

2018. okt. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Stabil kapcsolat, fix stabil bevétel és egy kis megtakarítás sem árt. Életkor mindegy az a lényeg mennyire érett felfogassal van az ember ,ismerek olyat aki 40eves de még mindig 8 éves gyerek szintjén van .
2018. okt. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%
Biztonságos anyagi háttér, hogy pl a 40 ezres oltáson ne kelljen gondolkodni, vagy ne az "óccsó" tápszer, tejital jusson csak, meg a gagyi pelenka ami kimarja a fenekét, stb
2018. okt. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Legyen valami szoba, ahova a gyerekek el tudnak vonulni; meg pl hát valamennyi pénzed legyen ruházni, etetni őket. Meg valamennyi szabadidő is jól jön, hogy tudjál velük foglalkozni, meg játékokat is lehet venni esetleg.
2018. okt. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Stabil párkapcsolat, stabil lakhatás, lehetőleg stresszmentes környezet és fix bevétel, ami nem csak a kajára elég. Nem azt mondom, hogy gazdagság, de azért normális minőségű élelmiszer és az évszaknak, időjárásnak megfelelő ruházat legyen.
2018. okt. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

szerintem (SZERINTEM):

- legalább 3-4 éves kapcsolat, lehetőleg 2 év együttéléssel

- mindkét fél akarja

- férfinak stabil munkaviszony

- nőnek legalább 1 év munkaviszony (és nem feltétlen a GYED stb miatt hanem hogy szellemileg tovább érjen és tudja mi vár rá ha a gyerek óvodába jár...)

- saját tulajdonú ingatlan (akár hitellel)

- autó

2018. okt. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a rengeteg választ! Sajnos kicsit elkeseredtem, hogy még ennyi mindent kell megvalósítanom a felsoroltak közül.. :(
2018. okt. 17. 18:36
 8/16 anonim ***** válasza:
59%
szerintem a legfontosabb a stabil párkapcsolat, a sok szeretet. Pénzt bármikor lehet szerezni, lakást is, életkorra meg vigyázni kell, mert minden évvel nehezebb lesz.
2018. okt. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ebbol csak a sajat ingatlan szamit igazan. Ha nem kell alberletet,hitelt fizetni, akkor a rezsit barmikor ki lehet kohogni. Tehat ha az anyanak van sajat lakasa az a legidealisabb. Mert akkor ha elhagy a parod, meg mindig fent tudod tartani az eletedet 1 keresetbol. Ha nincs lakasod akkor mehetsz vissza szuleid nyakara vagy konyoroghetsz a pasidnak h fizesse az alberletedet miutan lelepett.
2018. okt. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
miért van manapság ez a felfogás, hogy ha nincs saját házad, akkor szXr lesz a gyereknek? Annyi 35-40 éves van, akik nem mernek vállalni gyereket, mert még nem fizették ki a hitelt... mi köze van a pénzhez ennek? Ki nevelte az emberekbe, hogy ha nincs minimum havi 400ezer nettó, akkor az a gyerek nyomorban fog felnőni?
2018. okt. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!