Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miaz, hogy teraranytalansag...

Miaz, hogy teraranytalansag miatt csaszarral kell szulni?

Figyelt kérdés
Nem ertem. Lattam mar tobb helyen, hogy irták hogy emiatt szultek programcsaszarral. A testverem nemreg szult termszetesen, pedig nagyon pici lany 50kg,165cm keskeny csipovel. 3650 gr os babat szult meg. Igaz sokat vajudott nagyon, de sikerult. Akkor kinel van ez a teraranytalansag? Mert ő is pici volt nagy babaval ..... azert erdekel mert babat tervezunk es nem szeretnek csaszarral szulni, es enis olyan alkatu vagyok mint a testverem.
2018. okt. 17. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Uh-n megnéznik, h a baba feje mennyire fér bele a szülôcsatornába. Ha úgy ítélik meg, hogy túl nagy és ezáltal kockázatos a hüvelyi szülés (mert pl. beragadna), akkor téraránytalanság miatt császározni szoktak.
2018. okt. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A belső medencét nézik, nem a külsőt (csípőt).
2018. okt. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
165 cm és 50kg mióta számít nagyon picinek? És a 3600 grammos baba se óriás!
2018. okt. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet UH-val normálisan megnézni, hogy kifér-e a gyerek vagy nem. Igazából ez egy hangzatos indok, amivel be lehet indikálni egy kényelmi császármetszést és kész.

Ha valóban téraránytalanság van, akkor át se jut a fej a bemeneten, szóval eltűnt méhszájnál lehet diagnosztizálni normálisan, ha nem jön lejjebb a koponya.

Hány olyat láttam én már, hogy az első gyerek császár lett, mert "jaj, téraránytalanság", aztán másodjára (persze más dokinál) a nagyobb gyereket meg simán sikerül megszülni hüvelyen keresztül...

2018. okt. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Téraránytalanságnál a csípő számít. De nem az, amit látsz, hanem a csontok által belül formázott kör. Gyakorlatilag ha ezen a csontkörön nem fér át a baba feje, az a téraránytalanság. Az más kérdés, hogy bármikor mondhatja az orvos, hogy szerinte nem fér ki. Viszont egy 3650 g-os baba nem nagy. Teljesen átlagos méretű, 50 és 75 percentilis közé esik. Vagyis az azonos időre született babák legalább 25 százaléka nagyobb nála. De biztosan gyönyörű szép baba :) És a húgod sem picike, elsősorban a magasság számít, nem a súly, a 165 cm pedig nem kicsi, teljesen átlagos. Egy barátnőm hasonló adottságokkal 4390 g-os, 58 cm-es babát szült, apukára ütött a gyerek. És sikerült császár nélkül, pedig ő tényleg nagy baba volt.
2018. okt. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 157 cm vagyok és 47 kg-val lettem terhes. Nagyon keskeny csípőm van, de ennek ellenére sem ajánlott senki rögtön császárt. Megpróbáltuk természetes úton, de nálam a tágulás nem ment, ezért lett végül császár, nem a méreteim miatt.
2018. okt. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt ahogy írták a 165 cm még véletlenül sem kicsi, 160 alatt (!) alacsony egy nő, és eleve nem (csak) a magasság számít, hanem leginkább a belső medenceméret, ami NEM korrelál a külső csípőmérettel.


Fiús csípőjű barátnőm könnyen szült.

Nekem ugyanakkor viszonylag széles a csípőm - kívül (mellé 155 cm), de a gyerek elakadt. Erre írták, hogy relatív téraránytalanság. Nem abszlút, mert végül kifért (vákuummal), de a következőnél szigorúbban monitoroznak. Ha nagyobbnak ígérkezik, biztos császár. Első csak 3300/49 volt, alig 30-as buksival.

2018. okt. 18. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, a belső medence "lyuk" mérete számít a baba fejének mértéhez képest. 45 kilós, 155 centis "deszka" barátnőm simán szült kétszer is majdnem 60 centis és 4 kilós gyereket, nagydarab rokonomnak (180/90 körül) meg emiatt lett császára.
2018. okt. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne aggodj, szulni igy is ugy is eleg borzaszto, az legyen a legnagyobb bajod h programcsaszarral szulsz (bar lett volna eszem azt kerni...). Sajnos terhesseg es szules soran is eleg sok komplikacio fellephet, nem ertem miert pont ezt ragadtad ki az ezerfele lehetoseg kozul. Az pedig, hogy ki hogyan szult a csaladod v ismeroseid kozul, nem garancia semmire.
2018. okt. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!