Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyszerűen nem tudom hová...

Egyszerűen nem tudom hová tenni, amit ma láttam utcán. Normálisak ezek?

Figyelt kérdés

Kifejezetten jól szituált, kulturált pár sétált előttem az utcán 5-6 hónapos pici babával. Olyanok, akikről lerí, hogy visszafogottan, de nagyon jól élnek. Normálisan, szépen beszélgettek egymással, beszéltek a picihez, mosolyogtak rá. A nőn elegáns bőrcipő, hosszú farmer, ballonkabát, sál, finom smink, egyszerű, de szép frizura. A pasin bőrcipő, farmer, Geox őszi dzseki. DE! A babán nem volt semmi, de semmi más, csak egy rövidujjú, rövidnadrágos body! Még zokni sem, kis sapka sem, semmi! Azt hittem elájulok, mikor megláttam. A gyereknek piros volt az keze-lába meg a nózija is a hidegtől, de mosolygott és nem sírt. 11 fok volt, mire hazaértem, direkt megnéztem.

Mindennek tetejébe bepattantak egy vadonatúj kocsiba.


Ez valami új divat, vagy szoktatják a gyereket a hideghez, vagy mi a franc?! Nagyon meg voltam döbbenve.


2018. okt. 18. 10:18
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
41%
Nyugat Európában élek, itt nem öltöztetik túl a gyerekeket, van is immunrendszerük, és sosem betegek ellentétben a magyar gyerekekkel. Valamit csak jól csinálnak.
2018. okt. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
53%

első: mi vagy te, gyerekorvos??? Honnan tudod, hogy a magyar gyerekeknek milyen az immunrendszere?

Azért a gyereket öltöztessük fel már minimum úgy, ahogy mi magunk is jól érezzük magunkat, de egy újszülöttre plusz egy réteg is kell még.

Nyugat-Európa, röhögnöm kell. Ott nem szokás sem az udvariasság, sem a tisztelet, sajnos tapasztalatból mondom.

2018. okt. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok az a széltől óvós típus, a saját gyerekeimnél is odafigyeltem erre, nagyon ritkán voltak betegek. De ugyan már, egy fél év körüli babát 11 fokban egy szál rövidujjúban-rövidnadrágban kivinnél az utcára úgy, hogy rajtad a bakancstól elkezdve a kabáton át a sálig minden van?!
2018. okt. 18. 10:36
 4/33 anonim ***** válasza:
65%

2.

Miért, nálunk szokás az udvariasság és a tisztelet? :D Jártál te már a fővárosban? XD

2018. okt. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
53%
Osztom az első véleményét. Ha fázik egy gyerek, akkor sír és nem mosolyog. Nem lesz náthás, torokfájós az első széltől, hidegtől. Nálunk öltöztetik túl a gyereket és fűtik agyon a lakásokat.
2018. okt. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
49%

Amit 1. ír, az a szokásos magyargyűlölő "itt még a szar is büdös" beszólás. A kulturált országokban a kisgyerekeket igenis jól felöltöztetik, eleget utaztam ahhoz hogy lássam/tudjam. Voltam olyan országban, ahol még a felnőttek is jobban beöltöznek nálunk.


Kérdező, viszont azzal hogy ezt itt kiadtad magadból, nem segítesz a gyereken, ezen már nincs mit rágni sajnos.

2018. okt. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
99%
Én is meg lennék döbbenve. Viszont én pont az ellenkezőjét szoktam látni, 25 fokban tűző napon a gyereken kabát van, vörös a feje, nyafog, csetlik-botlik. Anyuka, apuka egy szál pólóban, ahogy a felnőttek zöme. És még csak nem is kicsi babák, totyogók.... és nem egy.
2018. okt. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
86%
*természetesen árnyékban ennyi, napon még melegebb van.
2018. okt. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nem segített volna sokat a gyereken ha odamegyek és megkérdezem, hogy ugyan már tessék mondani, maguk szerint nincs egy kicsit alulöltöztetve ez a baba? Nem tudom mi volt az oka hogy így vitték ki, de nyilván én lettem volna a hülyep*csa aki beleszól egy vadidegen család életébe. Nem ettől kaptak volna észbe, van annak a gyereknek gondolom más rokona, védőnője és gyerekorvosa is. Egyébként megfordult a fejemben, hogy rákérdezek, de abban a pillanatban nyitották az ajtót és ültek be a kocsiba.
2018. okt. 18. 10:47
 10/33 anonim ***** válasza:
69%

Én nem tudtam volna megállni, hogy ne kérdezzek rá a szülőknél. Aztán mondjanak, amit akarnak, hogy közöm nincs hozzá, de én nem tudok elmenni így senki mellett.

Amúgy felénk lakott egy férfi, aki olyan rendellenességgel született, hogy nem bírta elviselni a meleget. Télen, a mínusz 10 fokban rövidnadrágban és pólóban járt. Ez elég ciki és kellemetlen, de mi így szoktuk őt meg, csak a vadidegenek döbbentek le. Akár ez is lehet a baja a babának.

De az is lehet, hogy szimplán elmebetegek a szülei.

Én ezért kérdeztem volna rá, már a lelkiismeretem megnyugtatása miatt is :)

Egyébként a csökkent melegtűrés mögött pajzsmirigy túlműködés is állhat. Szóval nem tudni....

2018. okt. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!