Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van összefüggés a gyerek...

Van összefüggés a gyerek nemét számítva hogy inkább anyás lesz vagy apás?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok is érdekelnek.
2018. okt. 19. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Állítólag a lányok inkább apásak, de az enyém úgy látszik, nem hallott erről :D
2018. okt. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Nem. Szokták mondani, hogy a lányok apásak, a fiúk anyásak.

Én ebből annyit a környezetemben, hogy a legtöbb lány az anyukájával sokkal szorosabb viszonyban van. A fiúk meg egyik szülővel sem akarnak annyira szoros viszonyban lenni, ha már nagyobbak.

2018. okt. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem igen. Meg fontos, hogy a társ odafigyeljen arra, hogy a gyerek, hogy fog viszonyulni az apához. Ha odafigyel a gyerek-apa kapcsolatára, akkor türelemmel, idővel nagyon erős kapcsolat alakul ki a gyermekben, az édesapa fel. Ott nincs meg ez a mély kötelék, ahol az anya kisajátítja a gyereket.És az apa este már nem igen tud mit kezdeni a gyermekkel, hiszen a köszönésen, meg pár percben nem lehet kapcsolatot építeni. Az ilyen gyereknek teljesen mindegy ki van az anyja mellett, csak az anya számít.
2018. okt. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

3: ezt cáfolnám. Nálunk apa is nagyon sokat van itthon, jóval többet, mint az átlag, mert olyan a munkája. Kezdettől kiveszi a részét a gyerek körüli teendőkből, nem csak játszik vele néha fél órát, hanem mindenből (oké, szoptatni nyilván nem tudott). Muszáj is neki, mert én meg itthonról dolgozom a lányunk babakora óta, ezt úgy tudom megtenni, hogy apa is teljes értékű szülő. Mégis inkább anyás. Az apját is nagyon szereti, bármikor elvan vele, ragaszkodik hozzá, hiányolja, ha nincs itthon, de érezhetően anya a bázis.

1-es

2018. okt. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Állitólag a lányok apásabbak, a fiúk meg anyásabbak. Nálunk áll, mert a lányomnak az apja a mindene, de kb. ugyanannyi kislányt ismerek, aki az anyjához húz, mint aki az apjához.
2018. okt. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
A környezetem egyértelműen alátámasztja, hogy a fiúk anyásak, a lányok pedig apásak. Persze ez nem csak a gyereken múlik. Ha apuka alig van a családdal, pl külföldön dolgozik, akkor nyilván nem tud olyan szoros kapcsolat kialakulni.
2018. okt. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Az ellenkező nemű családtaggal az én tapasztalatom szerint is könnyebben kijönnek a felek, de persze ez inkább olyan 3-5 éves kortól lesz feltűnőbb, amikor az ugyanolyan nemű szülőt a gyerek egyszerre példaképnek és versenytársnak tekinti, míg az ellenkező neműbe kicsit-jobban szerelmes. Az anyák pedig engedékenyebbek a fiúkkal, míg az apák a lányokkal. Egyébként azt olvastam egy pszicho-könyvben valami felmérésre hivatkozva, hogy az anyák kb. ovis korig egyformán bánnak a fiaikkal és lányaikkal, az apák pedig már csecsemőként pl. lassabban reagálnak a fiaik sírására, a lányokkal meg gyengédebbek.
2018. okt. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk se jellemző, egyelőre. Még csak egy éves múlt a fiam, de nagyon apás és tulajdonképp nagyon anyád is. Szerintem kèsőbb is hasonló lesz a helyzet, kiskamaszként meg kamaszként meg úgyis mindenki jobb és érdekesebb lesz nálunk :) addig kiélvezzük
2018. okt. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Közben megtaláltam a könyvet neten: [link]

"Szegény nők, szegény férfiak" a címe és benne Ranschburg Jenő "Egymást keresik" szól erről:

"Nem kell hozzá pszichológiai kísérlet vagy laboratórium, a jó szemű ember könnyen megfigyelheti, hogy az apák szinte a gyermek születésétől kezdve másképpen bánnak fiaikkal, mint lányaikkal. A kislányával a legtöbb apa gyengéd, odaadó szeretettel foglalkozik. A fiával szemben azonban már nagyon korán – és folyamatosan – ”férfias” igényeket támaszt. Elvárja, hogy önállóan helytálljon különféle helyzetekben, visszaüssön, ha bántják, és ne sírjon, ha megütötte magát. Ugyanakkor az anya az első öt-hat évben meglehetősen bizonytalan a nemi nevelés terén. Persze külsőségekben (öltözködés, hajviselet stb.) igyekszik hangsúlyozni a gyermek nemét, a viselkedés megerősítésében azonban fiával is, lányával is általában következetlen; előfordul, hogy kisfiával is ugyanolyan dédelgető és aggodalmaskodó, mint a lányával, máskor viszont kislányától is fiús normákhoz való alkalmazkodást igényel. Az óvodáskor végétől azonban a helyzet megváltozik. A tapasztalatok szerint ettől kezdve mindkét szülő a sajátjával megegyező nemű gyermekszerep viselkedéséért felelős, a másik nemmel szemben pedig engedékeny. Az anyák engedékennyé válása a fiúgyermek iránt

tudományosan és líraian is magyarázható. A három- és hatéves közötti életszakasz a nemi azonosulás időszaka: a fiú, aki élete első három évében természetszerűen kapcsolódott anyjához, most fokozatosan az apja felé fordul, szemléletében, életvitelében azonosul a nemmel, amelyhez tartozónak született. Az eddig szigorú anya engedékennyé válása tehát tudományosan úgy magyarázható, hogy ő is ebben az időben kezdi el fiúként kezelni gyermekét, vagyis azokat az igényeket és előnyöket, amelyek a társadalom férfi tagjait

illetik, fiára nézve is érvényesnek ismeri el. Ugyanez lírai megfogalmazásban úgy hangzik, hogy a fiú csak az anyjától való eltávolodás árán képes azonosulni saját nemével. A szigorú anya egyszerre csak érezni kezdi, hogy míg a lánya továbbra is – végérvényesen – az övé marad, fiát menthetetlenül elveszíti: már az óvodáskor végén elindul azon az úton, amelyet ő keménynek, idegennek érez, és amelyen biológiai és szociális korlátainál fogva nem képes követni gyermekét. Úgy bánik hát vele, mint a szabadságolt katonával: melegséggel, engedékenységgel igyekszik ellensúlyozni a nyers és könyörtelen „férfivilág” viszontagságait."

2018. okt. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2 lányom van. A nagyobbik inkább anyás, a kisebbik inkább apás.
2018. okt. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!