Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni az állandó...

Mit lehet tenni az állandó gyereksírás ellen? Normális egyáltalán? Ki hogyan vészelte át ezt az időszakot? Létezik valamilyen praktika?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6hónapos. Az időt, amit ébren tölt, sírva tölti. Nem minden esetben hangos ordítás ez, sokszor csak fel-fel nyösszent. Egész nap ezt hallgatni rettenetes. Szétrobban a fejem! Ha kézbe veszem akkor egyből megnyugszik de nem lehet egész nap kézben! Nem tudok tőle nyugodtan wc-re menni, letusolni, enni, semmit! Nincs el a kiságyában, nincs el a pihenőszékében, nincs el a földön (már mászik) és nem, nem nyugszik meg, ha hagyom kicsit sírdogálni. Addig üvölt, amíg fel nem veszed! Mit csinálok rosszul? Mit csináljak másképp? Második gyerekem, azt hittem már van használható tapasztalatom de nincs! Help!
2018. okt. 19. 15:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
Vedd fel, azért vagy gyeden. Addig meg sírhat amíg elmész a wc-re. Enni meg lehet úgyis, hogy a kezedben van. Nem értem most miért téged kell sajnálni?
2018. okt. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%
Mit csinálsz rosszul? Pont azt, hogy nem veszed fel.
2018. okt. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem azért vagyok gyeden, hogy megőrüljek. És nem sajnálni kell, segítséget kértem. Megnéznélek téged, te mit csinálnál hasonló helyzetben. Csomó mindent nem tudok csinálni, ha a kezemben van. Ez egy kérdéseket összegyüjtő lap és az, hogy 'ne offolj' benne van a szabályzatukban!
2018. okt. 19. 15:34
 4/15 anonim ***** válasza:
10%

Miért nem gondolkoztál előre? Luxus? Pontosan tudhattad, hogy mivel jár egy gyerek. Min lepődtél meg, nem értem. Én pont azért nem vállalok gyereket, mert tudom, hogy mekkora szívás.


(Szerintem én segítettem a legtöbbet a kommentemmel, mert most jön a szokásos duma, hogy DE MEGÉÉÉÉÉRI, úgyhogy mivel MEGÉÉÉRI, most élvezd szépen!)

2018. okt. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Csak azért írok, hogy kapj normális választ is. Vannak ilyen örök elégedetlen babák, vagy inkább úgy írom, hogy korszakok. Nekem csak 1 gyerekem van, de ő ilyen volt ennyi idősen, jelentem, kinőtte. Sajnos ezt ki kell bírnod, nyilván sírni sem hagyod, de néha nyöszörögni igen. Vannak szeparációs szorongásos időszakok, de nekem a fiam alapban volt ilyen, bár ő nem is azt akarta, hogy vegyem fel, hanem hogy szórakoztassam.
2018. okt. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Két lányom között 2 év van. Mikor a kisebbik kicsi volt, mindig egyszerre sírtak, egyszerre voltak éhesek, nyűgösek, stb. Én meg ugye csak az egyiket tudtam egyszerre felvenni, vigasztalni, és közben tiszta ideg voltam, hogy a másik meg bőg. Nálam az jelentett megoldást, hogy el tudtam fogadni, hogy a gyerek sír. Egy kisbaba nem tudja máshogy kifejezni, hogy valamit szeretne, úgymond "normális" ebben a korban a gyereksírás. Ez nem azt jelenti, hogy hagyni kell sírni, hanem azt, hogy el kell tudni fogadni, hogy sír amíg wc-re mész, csinálsz magadnak egy szendvicset, vagy más miatt éppen nem tudod felvenni. Talán ha Te nyugodt tudsz maradni, ő is nyugodtabb lesz.
2018. okt. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
De, felveszem. Igazából már mindent kipróbáltam, mármint szerintem, azért írtam ide, hátha akad segítség. Most is itt van a kezemben. De ez így nem megy már sokáig...
2018. okt. 19. 15:59
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen, sík ideg vagyok miközben kapkodva tusolok. És, mint említettem, a második gyerekem, azt hittem tudom mire vállalkoztam.

Azok akik normálisan reagálnak: köszönöm!

2018. okt. 19. 16:01
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha az első nem ilyen volt (amilyen egyébként a gyerekek nagytöbbsége), mégse tudtad...
2018. okt. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Kisfiam kb 1 éves korig ilyen volt. Nandu kendőt próbáltad?
2018. okt. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!