Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Esküvő miatt utaztatnátok egy...

Esküvő miatt utaztatnátok egy 6 hónapos babát?

Figyelt kérdés

Maga az esküvő, és az utána lévő lagzi/vacsora is kb. 150 km-re lesz tőlünk. A lányunk fél éves lesz akkor, és nem tudjuk, mi lenne a megoldás.


1. Anyukámékkal marad itthon, egy éjszakát lenne nélkülünk.

2.Jön velünk ő is, anyukám is, és ott alszanak a hotelban, napközben is vele lenne a babánk. Az esküvő, lagzi szerintem nem való egy babának. Hiába csendes, nyugodt típus, neki sem lenne jó, nekünk sem, és a többi vendégnek sem, ha magunkkal vinnénk.


Anyukám napi szinten velünk van, rengeteget vigyáz a picire, nagyon szeretik egymást. Viszont még nem aludt nélkülünk sehol... Még ha esti programunk is van, általában max. hajnal 1-re hazaérünk. Átalussza az éjszakákat, de nem akarnám, hogy bármi gond legyen, és mi nem lehessünk itt 15 percen belül. Nyugodtabb lennék, ha tudnám, hogy közel vannak hozzánk. Viszont a férjem és anyukám szerint is feleslegesen utaztatnánk, meg lehet hogy egy ismeretlen, új környezetben nem fog olyan könnyen elaludni, ébredni fog éjjel is.



2018. okt. 20. 14:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%
Hat hónapos, már nem újszülött, 150 km az másfél óra az autóban, nem is értem mi a kérdés. Nekünk 100 km volt csak az , hogy egy napos korában hazahoztuk a kórházból.
2018. okt. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem csak az utazáson van a hangsúly, hanem hogy ismeretlen helyen lesz, nem a megszokott kis környezetében. Mert autózni amúgy nagyon szeret, azzal nem hiszem, hogy bármi probléma lenne.
2018. okt. 20. 14:18
 3/21 anonim ***** válasza:
33%
Ha nem akarsz menni nem muszáj de ne fogd a gyerekre.
2018. okt. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
26%

Nem is konkrétan az utazás miatt, de én nem vinném, vagy nem mennék.

Egyrészt igen, arra is van esély, hogy nem fogja jól viselni, ezt előre nem lehet tudni. Ha muszáj menni, én a mamát is hívnám, az lenne a jobb verzió.

A másik, hogy esküvőre babát biztos nem vinnék. Nem való oda. Lehet, hogy alapból csendes, de ha épp rossz pillanatban kezd sipákolni, el lesz ragadtatva az ifjú pár.

2018. okt. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem mind a két megoldás teljesen jó. Ha nyugodtabb vagy, hogy ott van a közeledben, akkor vigyétek. De semmi baja nem lesz ha a mamánál alszik. Reggel ti is tudtok pihenni, kettesben lenni picit.

Mi is voltunk ilyen helyzetben, mi végül úgy döntöttünk, hogy itthon marad, kényelmesebb volt így, nem kellett annyit cuccolni stb. Furcsa volt, hogy nincs velünk, de tudtam, hogy nagyon jó helyen van a nővéreméknél. Reggel sokáig aludtunk, megreggeliztünk kényelmesen a szálláson, majd elindultunk haza. Semmi probléma nem volt.

2018. okt. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%
Mindkét megoldás jó ha a baba nyugodt és elvan anyukáddal.
2018. okt. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
27%
Dehogynem akar menni, csak a gyerek nélkül 😀
2018. okt. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
20%
Eleve nem vinnék ekkora gyereket esküvőre.
2018. okt. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

3. válaszoló:

Nem tudom, miből gondolod, vagy hol olvastad, hogy nincs kedvem menni... Ugyanis van, az egyik legközelebbi barátnőm esküvője lesz. Fel sem merült az, hogy ne mennénk, csak szeretném, hogy a pici is jól érezze magát. Ennyi, nem kell ebbe ennyit belegondolni. :)


4. válaszoló:

Magára a szertartásra, utána lévő bulira biztosan nem jönnének velünk. Hiába mondják sokan, hogy egy baba senkit nem zavar, nem én szeretnék az az anyuka lenni, aki ki-be járkál folyamatosan a templomból, vagy hasónlók.


5. válaszoló:

Lehet kényelmesebb lenne, ha inkább itthon maradnának. Plusz utána mi is tudnánk pihenni kicsit, mielőtt hazajövünk.


6. válaszoló:

Igen, nagyon jól elvan anyuval, meg tényleg napi szinten van vele/velünk, így nem lenne az, hogy nem tudja éppen mit csináljon, vagy nem ismeri a picit, a szokásait, stb. Megbízom benne, csak még sosem volt nélkülünk egész éjjel a baba.


7. válaszoló:

Valamit rosszul értelmeztél. Úgy nyugodtabb lennék, ha jönnének velünk, és a hotelban lennének. De ezt leírtam a kérdésem alá, fusd át mégegyszer.


8. válaszoló:

Az esküvőre mi sem vinnénk.

2018. okt. 20. 14:40
 10/21 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk 1 hetes baba volt ott az esküvőn. Volt hely, ahova el tudtak vonulni és le tudtak pihenni / tudott szoptatni az anyuka. 11kor már le is léptek, addig jelen voltak.

Mi biztosítottunk nekik külön szobát, ami csendes volt az esküvő helyén.

2018. okt. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!