Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek extrém sírós babája...

Akinek extrém sírós babája volt, mikor lett jobb? És milyen lett a gyerek később? Értem ezalatt, hogy visszahúzódó vagy nyüzsgő?

Figyelt kérdés

8 hónapos kisfiam születése óta nagyon sírós. Először hasfájás, de azóta is sokat sír, látszólag ok nélkül. 2 foga van, nem látom, hogy jönne a többi. Mászik, áll, ül. Egész nap nyűgös, most meg mindig az ölemben lenne. A dolgot nehezíti, hogy van egy 3 éves bátyja, aki abszolút nem ilyen volt babaként és kikészít h semmi időm rá.

Kikészít az állandó sírás, nem jobb napról napra, feszült vagyok a tehetetlenségtől.

Elegem van!

Nonstop sírás. Egyáltalán nem tudom vele élvezni az anyaságot...



2018. okt. 24. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

barátnőm gyereke volt ilyen nagyon kis sírós.

most 4 éves lesz. elég akaratos, konok, nehezen teszi túl magát a kudarcon. Meg olyan búskomor fajta, ritkán látom örülni.

de szerintem ezzel együtt neked nem kell ezt belénevelni...ha te laza maradsz és vidámságot mutatsz, akkor ő is azt fogja átvenni. A barátnőm ráfeszült nagyon a dolgokra, ezt érzem a gyermekén is.

2018. okt. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

1 évig sírt a második gyermekem. Az első 3 volt akkor. Ezért mélyen átérzem, amit írsz. Rémes volt. Most 3 a kicsi és álom gyerek. Csupaszív, mosolygós, igaz hogy ragaszkodó, de könnyen nyit mások felé is, ha akar. Nagyon könnyű vele. A nagyobbal már nem annyira. Rá is hatással volt, hogy a kicsi a sírással figyelmet kapott. 1 évig féltem hogy ütni fogja. 2-3 éves kora között csak verekedtek. Az se volt egyszerű.


A sírás 1 éves kora után a járással javult. Iszonyat nehéz de tarts ki, lesz jobb! (Ha megőrülsz a sírástól hallgass zenét fejhallgatóval es táncolj tiszta erőből. Már 5 perc is elég ahhoz, hogy hormonálisan változzon a kedved, a mozgás pedig endorfint szabadít fel. Táncolj vele együtt úgy neki is jobb lesz :) nekünk bevált. Nagy kedvenc a "You cant touch this", a nagy még terpeszben is ugrált es pörgött rá. Mindig megszűntette a sírást :)

2018. okt. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Non-stop nem volt, de sírós baba volt, először hasfájás 3 hónapos koráig kegyetlen volt, utána 6 hónapos kortól fogzás, aztán 10-12 hónapos kortól jobb lett mikor már önállóan közlekedett, de az éjszakákat nem aludta át, sőt volt hogy 10-30 percenként kelt hajnalig, nagyon nehéz volt.

Aztán 12-18 hónapos koráig megint könnyű volt vele ,míg nem jött az utolsó 4 rágófog ami durvább volt mint az első év összevetve.

De ekkor volt az áttörés, mert elvittem orvostól-orvosra és kiderült hogy nem csak a fogzás itt a gond hanem tejfehérje allergia és tojás allergiája van, és miután elkezdtünk diétázni és kiürült a szervezetéből nagyon megváltozott, éjjel 1-2x kel max mai napig (2 és fél éves) és most tombol a dackorszak de tünemény kisfickó lett bleőle.

Mindenhol nehezen oldódik fel kb 10 perc kell neki de onnantól nagyon barátságos,jó kedélyű kis dumagép, nagyon szépen beszél.

2018. okt. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jaj nagyon köszönöm a válaszokat!

Jó olvasni. Megpróbálok kitartani de nagyon nehéz. Mindenért sír. Ha pelenkázom, ha öltöztetem. És most pluszba le sem tehetem. Pedig olyan ügyesen mászik és mégis inkább az ölemben ülne.

Utolsó, hogy lehet valakit tejfehérje-allergiára diagnosztizálni? Mikor lehet rá gyanakodni? Milyen vizsgálat kell hozzá?

2018. okt. 24. 14:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Emésztési gondok, pl gázosodás,székrekedés,nem múló hasfájás 3 hónapos kor után, zöld széklet esetleg véres, ekcéma,kiütések, gyakori lebetegedés(immunrendszer válaszreakciója), nyűgösség/rossz kedv, éjszakai ébredések gyakorisága.

Nekünk ezek közül a székrekedés,puffadás, hasfájás és éjszakai ébredések voltak, 15 hónapos volt mikor elvittük vérvételre, vérképe nagyon jó lett de allergiát rögtön kihozta tejre,tojásra,kutyára és paradicsomra.

Egy anya ezt megérzi hogy ha nem stimmel minden azért a babajával, mert oké hogy vannak rosszabb napok, meg szeparációs szorongás, de mindent nem lehet ráfogni.

2018. okt. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Picipok2128 válasza:
Az én kislányom is ilyen, 8 honapos. Én a férj vagyok műtétem miatt nem dolgozok de 3 hete vagyok itthon de kiborit... mindent meg un 5 perc alatt mindenért nyávog sir..
2019. máj. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!