Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azonnal foglalkozni a babaval...

Azonnal foglalkozni a babaval ha sír, vagy pedig nem kell mindig olbe venni ha megnyikkan?

Figyelt kérdés
Szóval borzasztó sok kérdést valaszt lattam mar itt ilyen kategoriaban es most most mar oszinten erdekelne hogy kinek mi a véleménye összességében. Adott egy család ahol adott anya amint sir a baba már rohan es veszi fel, ringassa. Konkretan egesz nap ölben van, anyuka faradt, konkretan semmit nem csinal (nyilvam mert gyerek a kezében 0-24). Adott apuka aki szerint nem kell a síró gyereket allandoan kézben tartani mert rászokik, neha hagyni lehet nyűgösödni, sírdogálni. A baba NEM 1-3 hónapos, tehát inkabb fél éves, vagy akar mar több, 8 hónapos körüli. Az adott szituációt mar láttam es tudom azt is hogy milyen a kislany viselkedese lassan ket évesen, de nem irom le jelenleg, latni akarom hogy ti mit gondoltok jelenleg milyen a viselkedese. :)
2018. okt. 25. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig ölbe vettem, de nem rinyált egész nap, szóval könnyű dolgom volt, megértem ha valaki nem veszi fel az egész nap bömbölő babát, viszont minden gyerek más, nem hiszem, hogy komolyabb következtetéseket lehet levonni, hogy 2 évesen majd milyen lesz, ha hagyják bőgni.
2018. okt. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

itt az a kérdés miért sír.

Ha egy baba 3-4 hónapos, azért sírhat mert unatkozik, nincs lekötve a figyelme, esetleg fáj a hasa. ilyenkor nem hagyom sírni. Odamegyek, felveszem, ringatom, táncolok vele, sétálni viszem stb. Foglalkozom vele. Nem egyből ugrok - megiszom még a kávém ha úgy van - azátn megyek. Nem lesz ettől elkapatva, ha következetesen az ember mindig előbb megpróbálja hogy kicsit ellegyen egyedül is.

elkapatva akkro lesz ha az ember nemissza meg azt a bizonyos kávét hanem valóban azonnal ugrik.


a 8 hónapos körülinek már igen is nyílik az akarata. A hasfájáson rég túl van. Szeretne már beszélni de nem tud. Szeretne a tárgyakért menni de nem tud. Ez zavarja. Morcos miatta, nyekereg hogy anya add ide anya énekelj szórakoztass én már nem alhatok egész nap stb.

Ha ez sírásig fajul, akkor átrakom egy másik helyre, más játékokat adok neki, megölelgetem, de nem kötözöm magamra és nem veszem fel órákig ringatni!!

És akkor megtanulja hogyan kell egyedül is elleni. Én így csináltam mindkét gyerekemnél és be is vált.

Ezt minden szülőnek magának kell érezni.

Elkapatva akkor lesz, ha egy anya a konfliktust olyannyira kerüli hogy meg sem próbálja pl babakocsiba tenni, helyette egyből felkötözi, vagy ha sír a babakocsiban, legközelebb bele sem teszi inkább kézben cipeli...ugyanígy ha egyből megy a cicire altatásnál, meg sem próbálja kicsit hagyni nyekeregni az ágyba stb. ilyenekkel lehet elszúrni - mint ahogy sokaknál látom is hogy elszúrják vele - pl van olyan a környezetemben aki 3 évesen csak az apja nyakában hajlandó utazni sétáznál (se nem jár se bicikli se babakocsi) mert hordozták a kezdetektől és ezt szokta meg, illtve 5 percet nem marad az anyja nélkül - még a mamával sem - mert az anyja baba korától nem mozdult mellőle.

2018. okt. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%

Az élet nem fekete és fehér.

Tehát nem csak az a 2 opció van, hogy non-stop ölben vs leszarom ha sír.

Ennél kicsit összetettebb a gyereknevelés.


EGy baba sírással fejezi ki a szükségleteit. Nyilván le lehet szarni, és megtanulja a baba, hogy felesleges reklamálni, úgysem segít senki...


SZóval ha a babának szüksége van az anyjára, akkor igenis vegye fel a szülő. De nem kell átesni a ló túloldalára. Ez bizony nehéz, de nem lehetetlen.

2018. okt. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kettes. Igen. Ezert írtam hogy ne legyen az a baba 1-3 hos. :) De tegyuk fel az en megtörtént esetem alapjan hogy anyuka konkretan nem eszik egy 7-8 hos gyerek mellett, babakocsiba ha berakja es megnyikkan kiveszi es kezben viszi at a városon, autoban nem ülteti a kis ülésbe hanem ölben tartja nehohy sírjon. 1 éves baba mar itt. Sokan viszont mas kérdéseknel azt lattam hogy ez egy eves koraig is tok normális és azok a szülők hulyek aki hagyja sirni a gyereket, es nem is valo nekik baba.
2018. okt. 25. 14:30
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kocsiban nem ülhet anyuka ölében szóval ez kizárt.

Amúgy az arany középutat kell tartani. De biztos vagyok benne;hogy mindenki úgy érzi az a jó ahogy ő csinálja. Vagyis a legjobbat akarja

2018. okt. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hármas, értem en hogy egy baba így fejezi ki a szükségleteit, ezt mar mas kérdéséknél is láttam. Na de hogy a ket éves baba konkretan sírás nelkul egesz nap el van apukával, jatszanak, setalnak es nincs hiszti, anyukat meg meglatja es egesz nap kepes a laban csüngni, es közben nem hogy bömböl, hanem síkitozik mert tudja hogy anyuka mindig kezben tartja ha megnyikkan...az nekem nem klappol. Ha nem vezsi fel, órákig csinalja már. Ha így kell gyereket nevelni akkor inkább nem akarok. :D xD
2018. okt. 25. 14:39
 7/12 A kérdező kommentje:
Ötös. Igen szabályba ütközik. De megcsinálja, mert hogy sir a baba. Jelen voltam nehany esetnél, hallottam is mas esetekrol. Van ilyen sajnos.
2018. okt. 25. 14:41
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A 2 éves már nem baba...


A kicsik nem hülyék. Nagyon is jól alkalmazkodnak anyához, apához, mamához... bárkihez.

A kicsi tudja, hogy anyával megteheti, és ezért meg is teszi. Apával nem lehet, így nem teszi.


Itt anya is ludas, túlaggódja az anyaságot. Egy gyereket nem tartunk az ölben autóban, mert az életét kockáztatjuk ezzel. Nem holmi sírást, az ÉLETÉT!

2018. okt. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kiről va most szó kérdező?
2018. okt. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rokonokról. De nem ertem hogy ez miért fontos. :D
2018. okt. 25. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!