Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babám nem eszi az...

3 hónapos babám nem eszi az ajánlott 150ml/ kg mennyiséget, ez lehet baj?

Figyelt kérdés
Igazából sosem ette ennek megfelelőt, de most nagoyn le van maradva ehhez képest. 3390 gr született, most volt pont 3 hónapos és 5500 gr. Napi fogyasztása kb. 640, 670, 520, néha hétszázvalamennyi, de 825 még sosem volt, ami az ajánlott 5,5 kg szor 150ml/kg lenne. Minden egyes nap elmarad ettől. Lehet baj? GYerekorvos nagyon nem mond rá semmit, védőnő mondta, hogy ez a vegetáláshoz elég és itassam almalével, etessem hamarosan krumplival stb.... EGyébként nem beteg, nem lázas, foga mocorog az íny alatt, mert folyamatosan szájában van a keze, sír, ha közelítek cumisüveggel ellöki és dörzsöli az ínyét. Szóval nem is az a kérdésem, mitől van ez, mert az szinte biztos, hanem ez a folyamatos elmaradás lehet-e baj?

2018. okt. 25. 18:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
MÉg valami: tápszeres a kisbabám.
2018. okt. 25. 18:25
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Csodalkozom a vedonodon. A tej nem egyforman zsiros...az enyem 60 ml korul evett mikor mas babak 120 milit ettek rég. Iszonyat zsiros sarga tejem volt havi 900 grammot hizott vele. Az elvaras havi 400 gr gyarapodas. Ha ennyit hizik feleslegesen aggodsz
2018. okt. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jaj bocs tapszeres. Azt mar nem lattam. De ha tapszeres is, z a lenyeg hogy meglegyen a havi sulygyarapodas. Ha az megvan es jo kedvu jol alszik akkor ennyi is eleg
2018. okt. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igen a védőnő annyit mondott, biztos unja és dobjuk fel az étkezést!
2018. okt. 25. 18:31
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 120 ml-t evett 3 hónaposan most 4 honapos 160-ra ugrott. Nekem nem javalotta a védőnő a hozzátáplálást es nem is keveselte a mennyiséget. szerintem a krumpli korai is. Az almalevet viszont a doktornő mondta hogy adhatok neki mert hogy ilyen hűvös időben jól jön a vitamin. Most kóstolgatjuk almapürét de nagyon megfogta a hasát. Fogacskák nálunk is mozgolódnak már egy ideje 3 hó körül ugyanaz volt a helyzet mint nálatok sírás evés közben eltolás. Igazából javult valamennyire de nem múlt el. Szerintem nem kell aggódnod.
2018. okt. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Babám anyatejes. Fogalmam sincs, hogy mennyiket eszik, de pont 3 hónaposan 5110g volt (3130-al született). Velünk a védőnő elégedett, a babám sem úgy néz ki, mint aki éhezik. Én nem görcsölnék ezen ennyire.
2018. okt. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem miért írja minden cikk ezt, védőnő és gyerekorvos is elmondja kb. hetente. Úgy érzem babám soha nem fog ennek megfelelően enni, mégis szépen gyarapodik úgy látom, mérem.
2018. okt. 27. 21:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Ötös vagyok. Nem kell mindent elhinni a nagykönyvnek mert minden gyerek más és más . Ha én a védőnőmre hallgatok 5 hetesen nem adok 80 ml -nél több tápszert a babámnak mert hogy az elég mennyiség meg attól amúgy is jobban lehet hizni. Csak épp másfél óránként sírt az éhségtől. 100ra emeltem újra békés baba lett. Annál amire szüksége van vagy jól esik neki többet úgy sem fogsz tudni adni mert kibukja/kihányja. Szerintem tényleg ne aggódj.
2018. okt. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen "ötös", valóban nem szeretném vele megutáltatni az evést, ha erőltetem, tényleg hajlamos hányni a kínlódás után.
2018. okt. 31. 12:37
 10/11 A kérdező kommentje:
Most fogzás miatt 450 körül eszik kb. egy hete, annyira aggódom és nem mond semmit gyerekorvos és védőnő sem. GYerekorvos annyit, hogy "az nem jó"...
2018. nov. 2. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!