Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napi hány hasmenéssel kell...

Napi hány hasmenéssel kell orvoshoz fordulni 3 hónapos babánál?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak már 2 hónapos kora óta vannak fogzási tünetei, folyik a nyála, tömi a kezét a szájába, sokszor hangosan felsír majd abbamarad. Most újabb tünet van, védőnő szerint fogzástól hasmenés. Napi 3 vizes, nagyobb adag. Neten sok helyen azt írják, 3 esetén már orvoshoz kell fordulni, menjünk kórházba mert ilyenkor nekünk csak az elérhető, gyerekorvos nem.

2018. okt. 26. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Mivel ilyen kicsi baba gyorsan ki tud száradni, inkább legyen egy potya út, mint, hogy baj legyen. Én azt mondom.
2018. okt. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Napi 3-al én nem vittem ügyeletre. Mondanám, hogy olyan 5-nél húztam volna meg a határt, de csak vírusnál volt ennyi de akkor félóránként jött a vizes hasmenés, ugyan nagyobbacska volt de azzal bevittem mert nem is ivott.
2018. okt. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
2-es vagyok, amúgy egy telefont megér az ügyeletre, ők jobban meg tudják mondani, mint mi.
2018. okt. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%

Lányomnak mindig van napi 3 vizesebb

És 5 széklete van (17 hetes)

2018. okt. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Ezt neked kell tudnod.

Elöször csak folyékony vízszerü jön neki, vagy csak lazább a széklete?

Nekem a kisebbik lányom eleve ennyi idösen napi 5x is termelt kakát. A nagyobbik gyereknek meg 1,5 hónapon keresztül volt hasmenése. A doki azt mondta mivel nem hány a széklet normális csak folyékony, és rendesen eszik, nicnsen hasfájás hozzá, ezért nem kell semmit csinálni, majd elmúlik.


De neked kell látni, hogy a gyerek eszik-e rendesen? Ha széklete van az normál mennyiség vagy több? Mennyire vizes, mennyire folyékony? Milyen állapotban van a baba(gyenge)?

Ès ezeket mérlegelve neked kell eldönteni. Igen 3 nagyon erös hasmenés amivel az egész bélrendszer kiürül és + a gyerek szinte alig eszik akkor már veszélyes lehet nem is kicsit.

De van olyan hasmenés amikor a gyerek még többet is eszik.

2018. okt. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Elküldtem


Szóval ennyivel nem mennék dokihoz


De valóban 1 potyaút inkább, mint baj

2018. okt. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
Amennyire emlékszem egy ilyen kicsi baba egyfolytában kakál, a 3 nem is tűnik soknak, nem vinném dokihoz ezzel.
2018. okt. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megértő és segítő válaszokat, végül mérlegeltem és mivel jól evett, többet is, jókedvű volt, nem hányt így nem vittemé és végül meg is állt 3-nál!
2018. okt. 27. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!