Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor a baba alszik, ti...

Amikor a baba alszik, ti mennyire figyeltek arra otthon, hogy ne zajongjatok?

Figyelt kérdés

Vagyis, ugyanúgy tevékenykedtek a konyhában, nappaliban, fürdőben, vagy kifejezetten jobban odafigyelve csináljátok a dolgotokat? Gondolok itt bármire, fiók kihúzásra, szék betolásra, mosogatásra, tv-re, telefonálásra, stb. Tisztában vagyok vele, hogy ez a ház / lakás méretétől és elosztásától is nagyban függ, a kérdés csupán annyi, hogy próbáltok odafigyelni, vagy nálatok ez nem szükséges?


A válaszodhoz ha hozzátennéd, hogy mennyi idős a babád / gyereked, és hogy mennyire jó alvó-e, azt nagyon megköszönöm!



2018. okt. 27. 03:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Az enyém már nem alszik napközben, csak ha nagyon kifullad. 5 éves.

Direktben ilyenkor nem zajongok, figyelemmel vagyok rá, hogy pihen.

Amíg baba, pici volt, rossz alvó volt, szinte szellemként voltam mellette. Mérges is voltam ha elaludt, erre valamelyik szomszéd nekiállt zajongani.

2018. okt. 27. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
27%

Nekem sajnos még nincs kisbabám, de ez a téma már szóba került.


Én nem leszek csendben, pont azért hogy szokja meg a mindennapi zajokat és ne legyen az hogy nem tud tőle elaludni.


Persze nem akkor kezdek énekelni :D

2018. okt. 27. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%
Ha lattal mar utcan babakocsiban alvo gyereket, akkor valaszoltam is a kerdesedre. :)
2018. okt. 27. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
98%

3 gyerekem van 5-2 éves 4 honapos.

Nem akkor porszivózok,vagy turmixolok,de a normál alap zaj megvan. 90 nm2 nappalibol nyilik a szobájuk.

2018. okt. 27. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%

Nem figyeltem egyii gyereknél se, persze nem akkor alltam neki porszivozni, de lehuztam a wct es megfoztem a kavet pl...

Hozzatenném semmi koze ahhoz hogy kesobb hogy birjak a zajokat. 2 és 4 évesek

2018. okt. 27. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
36%

Igyanúgy csonálok mindent.

Láttam hogy a kórházban sem érdekel senkit h csecsemők vannak


Fiókra hirdelen zajra amúgy os figyelek


De porszívózok is mellette



Qkórházvab még gyakran kelt

Aztán itthon már nem


Napközben nem jó alvó....de nem a zajtól függ

Életkori


17 hetes

2018. okt. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%

Odafigyelek. Ugyanúgy odafigyelek mint mikor a férjem alszik és ő is ugyanúgy figyel mikor én pihenek.

A lakásunk két szintes, tetőteres. Fent vannak a hálószobák de napközben a kisfiam a nappaliban alszik, a konyhától egy kis előszoba választja el. Megfőzök, tevékenykednek míg alszik, de ügyfelek rá, hogy ne zajongjak. Olyan alvókája lesz mint nekem. Én is képes vagyok egy halk neszre is felriadni. Bezzeg az apja :)

Egy éves egyébként, már csak egyszer alszik napközben, 2,5-3,5 órát. Újszülött kora óta ilyen volt, nála sosem volt az a totál kóma mikor ágyút is lehetne dörrenteni mellette.

2018. okt. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Minél nagyobb, annál inkább figyelnem kell (!) erre. Most 3 éves és lábujjhegyen lopózok ki mellőle és igyekszem minimálisan zajongani, "pedig" csecsemőként nem ehhez szoktattuk, azaz semmit nem jelent, hogy akkor hogy működött.

Míg pici volt, nem állt meg az élet míg aludt. Persze nem akkor csapkodtunk ajtót vagy törtünk tányért (egyébként se szokásunk), de nyugodtan főztem, tévéztem, ment a mosógép, szárító, csengethetett a postás...

Olyan közepes alvónak mondanám. Mindig kevesebbet aludt a nagykönyvinél, sokszor nehezen aludt el, de nem ébredt nagyon gyakran.

2018. okt. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként úgy vettem észre nem a hangerő a lényeg hanem a.folytonosság. nyugodtan tudtam porszívózni míg aludtak....ellenben ha a konyhába letettem a kávéspoharat a pultra, attól a pillanatig tartó koppanástól képes volt felriadni.

Ugyanígy végig aludta a babakocsiba míg a szomszéd flexelt, de ahogy lekapcsolta felriadt.

2018. okt. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Ez egy baba,gyermek eletkoratol fugg.

Ujszulottkent barhol barmikor tudott aludni, volt hogy epp a porszivo hangjara aludt el.

Majd jott egy idoszak kb. 5 ho korul, amikor labujjhegyen kellett mellette mozogni, mert a legaprobb zajra is ebredt.

Ahogy telt az ido, ismet egyre jobb alvo lett.

Most mar 5 eves, nappal nem alszik, de pihenoido alatt max. csendes tevekenyseget csinalok. Ez pici koraban is igy volt, lehetoseget adok a nyugodt pihenesre. A legrosszabb korszakban is pl. tudtam mellette torolgetni, vasalni, az csendes tevekenyseg volt.

2018. okt. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!