Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ha egy 15 hónapos...

Normális ha egy 15 hónapos baba alig eszik szilárd ételt és darabostol meg öklendezik?

Figyelt kérdés
15 hónapos kislányrol van szó,darabos ételtöl öklendezik szinte alig eszik mást tápszeren kivül.Barátnöm kislányárol van szó,barátnöm nagyon jó anyuka és nem is kibeszélni szeretném mert biztos megkapom majd,de nekem kicsit furcsa hogy a gyerköc szinte semmit nem akar megenni mert még a pépestöl is öklendezik.Napi 80g körül eszik szilárdat az is töbnyire joghurt,lehet hogy orvoshoz kéne vinnie?Èn már tanácsoltam neki de azt mondta szerinte semmi baja a kislánynak,eleven és pörög folyamatosan.A sulya kb 5 hónapja stagnál nyilván ez a rengeteg mozgásnak is köszönhetö.Enyi idös gyereket miket eszik és mennyit?
2018. okt. 30. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Semmilyen szilárdabb dolgot nem eszik? Pl. kifli, banán? Ennyi idősen ezeket már marokba fogják és elnyammogják.

Szopni tudott, vagy az sem ment? Ez utóbbi esetben érdemes volna megkeresni egy dévényes gyógytornászt, és megkérni, nézze meg, nincsenek-e a gyerek arcizmai letapadva. Ez pontosan ezeket a tüneteket okozza, plusz a beszéd kialakulását is gátolja.

Barátnőm járt így a fiával, négy évesen mindent péppé turmixolt neki, különben fulladozott és hányt.

2018. okt. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem sajnos semilyen darabosat azt a keveset is amit eszik turmixolja.1 hónapos koráig szopizot mert barátnöm rossz tanácsokat fogadot meg és felhagyot a szoptatásal.Azt mondta a keresztanyukája hogy nem elég táplálo a teje és igy tápszert kapot,járniuk kellet Gyermekneurologiára mert 1 kicsit megkéset volt a kislány mozgása kb 1 éves koráig,és most voltak.az utolso kontrolon és megkérdezték hogy eszik e a pici mindent,darabosat is ö meg aztmondta hogy igen mert félt hogy belekötnek.Mondtam neki szerintem hiba volt mert lehet tudtak volna segiteni vagy tanácsot adni.
2018. okt. 30. 14:44
 3/5 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem ha ez probléma lesz akkor utána fog járni. Eszembe nem jutna a barátnőm gyerekéről kiírkálni kérdést hogy gázos-e a gyerek ebben vagy abban..
2018. okt. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor benne vagy, nem igen látod. Neki ráadásul az orvosok sem tudtak segíteni, a végén egy logopédus mondta neki (ekkor már öt éves volt a fia), hogy talán ez lehet a hátterében, menjenek el dévényeshez. Onnan még majdnem egy év volt, mire egy banánt meg tudott enni a gyerek.

Másfél évesen már igenis problémát jelez, ha semmi kicsit is egyben lévő dolgot sem tud megenni, vagy öklendezik mondjuk egy ropitól.

2018. okt. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nagyon komoly probléma.
2018. okt. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!