Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek 9honapos a babaja es nem maszik se nem ul?

Figyelt kérdés
2018. nov. 1. 13:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Már idősebb, de nem mászott, nem ült, sőt továbbmegyek: még kúszni is csak 10 hónaposan tanult meg.


Miért?

Egyébként megsúgom, hogy nem kell még se másznia, se ülnie. Millió meg egy szakembertől tudom. Kúszni viszont igen. Akkor aggódj, ha azt se csinálja!

2018. nov. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Kuszni kuszik a maga modjan, de az sem a “tankonyv” szerint.


Es most mennyi idos,mikor kezdett el maszni,ulni?

Milyen szakembereknel voltatok ha nem vagyok tolakodo?

2018. nov. 1. 17:47
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Már 3 éves okos nagylány.

Hipotón az izomzata, azért késett minden (nem volt meg az izomereje).

3 hónapos korában ismerték fel, látta neurológus, megannyi gyógytornász, neuropszichológus (ő a fejlődési ütemét méri az átlaghoz). Tornára jártunk vele.

13 hónaposan kezdett mászni, ülni és kapaszkodva járni (mindezt egyszerre), 18 hónaposan indult el.

2018. nov. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
Az én fiam 10 hónaposan már járt.
2018. nov. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

És ez hol hasznos válasz, 4-es? :)

A mozgásfejlődés sebessége egyébként nem korrelál az értelemmel, így kár felvágni rá.

2018. nov. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez nem felvágás. Azért irtam, mert én aggódnék, ha még nem is mászna. Egyébként okos, értelmes, már iskolás. Köszi
2018. nov. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

6, és feleslegesen aggódnál, ahogy az első is írta.

Egyébként a korai mozgásfejlődés sokkal többször okoz problémát, mint a kései (ha kései alatt a normál tartomány végét vesszük). Mászásnál 14 a határ, járásnál 18. Kúszásnál 9.

A középértékek pedig: kúszás 7, mászás 10, járás 15.

2018. nov. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#3 Koszonom szepen a valaszt biztos ami biztos inkabb neurologussal megnezetem,devenyes latta es kezelte is es rendbe jott.


#4 koszi ,de nem ez volt a kerdes h kinek ilyen idosen mit csinalt....

2018. nov. 1. 19:45
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyetertek a 7sel koszonom
2018. nov. 1. 19:46
 10/12 anonim ***** válasza:
Itt vagyok én is példának. Anyukám mesélte, hogy amikor én is 9-10 hónapos voltam, elvitt orvoshoz, mert én sem ültem, álltam, másztam. Megnyugtatta a doki, h. Semmi bajom csak irtó lusta vagyok. :) Az tény, h rengeteget aludtam baba koromban, mai napig nagyon aluszékony vagyok. Persze minden lemaradásomat behoztam. Jelenleg a 3. Babámmal vagyok terhes, a két gyerekem picit sem örökölte a habitusomat, bár néha örültem volna. :)
2018. nov. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!