Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fogadta a párotok,...

Hogy fogadta a párotok, családotok azt, hogy nem úgy reagáltatok a babára, ahogy kellett volna?

Figyelt kérdés

Egyre biztosabb vagyok abban, hogy szülés utáni depresszióm van. Pedig belegondolva semmi okom nem lenne rá... A terhességem problémamentes volt, császárra készültünk végig, így tudtam, mire számíthatok. A kórházi napok alatt még nem is volt gond, itthon kezdődött. Nem érzem azt az igazi anyai szeretetet, nem ragaszkodok a babánkhoz. Nyilván nem hagyom egyedül, és vigyázok, figyelek rá, ellátom, de ha itt van valaki segítségnek (pl anyukám), akkor simán vele hagyom, vagy nem érzem hogy baj, ha elviszi sétálni, én pedig maradok itthon pihenni. Úgy érzem, hogy sokkal boldogabb voltam a baba születése előtt. Néha meg is ijedek, hogy "úristen mekkora felelősség ez, nagyon nem vagyok rá felkészülve", és valószínűleg emiatt is van, hogy nem akarok, nem szeretek kettesben lenni a babával.


Csak közben valahogy úgy érzem, mintha magamnak generálnám ezt a problémát. Hiszen a férjem rengeteget segít, felkel éjjel a babához, folyamatosan a kedvemben jár. Jönnek a szüleink, nagyszüleink is mindig, tényleg nem lehet panaszom. Mégsem érzem azt, amit egy anyukának éreznie kéne. Szeretnék segítséget kérni (pszichológus), viszont a családomat sem szeretném ebből kizárni, és elkerülhetetlen, hogy ne tudjanak erről.



2018. nov. 4. 00:22
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Mikor szültél? Az esetek nagy részében több hétre van szükség míg összehangolódsz a babával, csak sokan nem merik bevallani.
2018. nov. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

4 és fél hete.

Lehet közrejátszik az is, hogy mindenhol azt láttam, mindenkitől azt hallottam, hogy ez csak jó lehet, varázslatos érzés lesz és hogy ettől nyer majd értelmet az életem. Egyáltalán semmi varázslatot nem érzek.

2018. nov. 4. 00:31
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Csak olvass itt vissza egy kicsit, és meglátod, hogy 6-7-8 hét is kell míg összehangolódsz a babával. A szülés utáni depresszió egyébként később alakul ki nem négy hét után.

Össze fogtok szokni, ne aggódj!

2018. nov. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Megint én vagyok, én pont az ellentéte voltam, senkinek nem adtam oda , egyszerűen nem voltam hajlandó letenni a kezemből, mindenki más. Később depresszió nálam kialakult, de jóval később, mikor már hónapok telnek úgy el , hogy egyedül vagy egész nap a babával, na az az igazán nehéz. Mondjuk nekem ehhez közrejátszottak párkapcsolati problémák, szülő halála, betegség ez így együtt sok volt.
2018. nov. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
76%
Hidd el,nem kell stresszeld magad emiatt, szerintem azért gondolod,hogy depis vagy mert ez a modern világ sok "elvárást" támaszt az emberekkel szemben és nehéz csak magunk az emberi lényünk lenni/adni. Ne csináltál semmit rosszul. Ez egy teljesen új feladat, az új munkahelyen is hozzákell szoknod az új munkaköreidhez, akkor is ha az egy szuper tip top állás. Ezzel is így van. :) Az is fontos,hogy ne tarsd magadba,hanem annyit mondj a családodnak ,hogy nem gondoltad,hogy ennyi feladat vár rád és hidd el mégjobban fognak segíteni, idővel megjön az az érzés amit vársz vagy gondoltál,hogy most kellene legyen csak túlságosan leterhelt vagy/túl sokat vársz magadtól. De a tehercsökkentést talán azzal kellene kezdened,hogy nem magadba fojtod ezeket a dolgokat :)
2018. nov. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ez még nem a depresszió, viszont nem értem, hogy hogyan nem lehet arról olvasni, hogy bizony szülés után nehéz az anyukának a hormoningadozás miatt, tele van ezzel a net, normális amit érzel és nem kell állandóan a babádon lógni, nem baj ha más kiviszi sétálni.
2018. nov. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

A hormoningadozásos dolgok 4-5 nap alatt lecsengenek (baby blues), ez lehet gyermekágyi depresszió.

Segítségre van szükséged.

Nekem volt depresszióm, a legnehezebb segítséget kérni, de kell!

Ez ugyanolyan, mint ha a fogad fájna, orvoshoz kell menni.

Amennyire jól értem a párod mindenben segít. Ebben is fog, ha elmondod neki!

Helyreáll a babával is a kapcsolatod!

Minél előbb lépsz, annál könnyebb!

2018. nov. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Ez a normalis amit erzel. Nem ami a mediabol is folyik, h xy celeb megszuli a gyereket aztan masnap mar 20 oldalas blogbejegyzesben zeng odakat arrol h milyen szuper minden, napi 40 fenykeppel es videoval dokumentalva. Hazugsag. Valoszinuleg tobbet fogsz netezni is mig otthon vagy sokat, csak a hazugsag fog omleni rad es ettol meg rossszabb lesz. Amik elvileg "neked" szolnak, kismama bloggerek, instas anyukak akik "hasonlo cipoben jarnak", forumok, mind csak reklam es hazugsag. Akkor jarsz jol ha tavol tartod magad ezektol. Rendezd el magadban ezt a nehezebb idoszakot ami az elkovetkezo 1-2 ev lesz. Allj ki az elveid mellett es ne szegyeld magad semmiert.
2018. nov. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Ez normális érzés, és nem függ attól, mennyi segítséget kapsz. Én is így voltam, persze én is problémát csináltam belőle. A férjem nagyon megértő volt, pszichológushoz nem mentem, de ketten bújtuk a netet, válaszokat keresve.

Egyébként császár után gyakoribb ez a kötődési zavar, de normál szülésnél is előfordul.

Ha úgy érzed, elmehetsz pszichológushoz, mert lehet, hogy könnyebb lesz átlendülnöd ezen a szakaszon. Mert ez egy szalkasz csak, változó, hogy mennyi ideig tart, de elmúlik, és imádni fogod a gyerekedet, nyugi.

2018. nov. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nem gondolnám ezt sem kötődési zavarnak, sem depressziónak. Teljesen normális, amin átmész. Az életed egyik napról a másikra a feje tetejére állt, felelős vagy egy másik ember életéért, kialvatlan vagy és frusztrált. El fog múlni, ne aggódj emiatt! Csak adj egy kis időt magadnak, és ne agyalj, hogy mi lenne most a normális, mert ez teljesen az. Minden baba és minden nő más, és az anyaságot is mind másképp éljük meg.
2018. nov. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!