Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti milyen fürdetőt, hintőport,...

Ti milyen fürdetőt, hintőport, babaolajat stb. -t használtok újszülöttnek? Pelenka és popsitörlőnek mi vált be?

Figyelt kérdés

Első babámnak most vásárolnám be az ápolási szereket, de nem tudom melyik márkát válasszam, Gabi, Chicco, Johnsons, vagy valami más?


Ti miket használtok?

Popsikrémnek a Sudocreamet kaptuk,

Pelenkának gondoltam a Pampers Premium Caret és ehhez pampers sensitive törlőkendőt, de van aki Liberot mondta, hogy jobban illeszkedik a popóhoz :)


Segítenétek?



2018. nov. 5. 11:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

Pelenka: Pampers Active Baby (Liberóból mindig minden kifolyt)

popsitörlő: Pampers

Popsikrém: Infantum

Fürdető: Johnsons

Ez utóbbiért a halálba fognak pontozni, mert divat lett utálni, rákkeltőnek tartják, de akkor is ezt használtam, és az érzékeny bőrű fiamnak semmi baja nem lett tőle (5.5 éves, a samponja még most is az)...

2018. nov. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%
Pelenka fred&flo, popsitörlő, popsikenőcs baby dream. Fürdetó, olaj: hipp
2018. nov. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

1

Öt és fél évesen nem is jelentkezi még a rákkeltős szerek problémája, és nem, nem a bőr érzékenységét okozza majd.


Kérdező:

pampers pelenka

hintőport nem használtam

olaj extra szűz olívaolaj volt (ebben az országban ez alap)

fürdető pedig valami SLS, színezék, festék és kőolajmentes dolog, már nem emléksem

2018. nov. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Hipp sensitive-t használok (fürdető, popsitörlő, popsikenőcs, testápoló).

Dm-es pelenka.

Extrém esetben sudocrem popsikenőcs, csak akkor használom ha piros a feneke, addig elég a sima Hippes.

2018. nov. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%

Pelenka: dada (hozzateszem, hogy egyáltalán nem biztos, hogy nálatok fazon lesz az, amit sokan javasolnak. Ne vegyél semmiből sokat, mert lehet, hogy csak a harmadik fajta fog bevalni)

Popsikrem: mindig valamilyen bio krém, a sudocrem állandó használatra nem javasolt, csak ha bőr probléma van

Popsitorlo: baby dream

Fürdető: bioderma

2018. nov. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%

ha rám hallgatsz, semmit nem vásárolsz. Nem tudhatod milyen lesz a bőre, a doki amúgy is ír fel fürdetőt, popsi krémet, sokan nem szeretik mert semleges az illatuk. Én pont ezt szerettem bennünk. a babám illatát szerettem érezni, nem a krémét. Egyébként amúgy sem koszosak, tiszta víz is éppen megfelelne az első 1 évre, hogy a bukit meg a kakit lemosd.

A sudocream arra jó, hogy ha a bőre kipirosodik a hajlatokba vagy a popsinál, szépen leviszi. Erre előfordult hogy használtam, de rendszeresen nem, ahhoz túl drága. Ha a babád bőre érzékenyebb lesz, akkor max betárazol belőle, addig felesleges.

Én pl a második gyerekemnél szinte popsi krémet sem használtam, olyannyira kutya baja sem volt a pelustól, és hát ugye bármilyen jó is egy krém, legjobb ha nem kened semmivel! Nem azt mondom hogy nem kell kenni, csak azt mondom, feleslegesen böngészed az összetevőket, az általad felsoroltak közül..lehet egyikre sem lesz szükség.


Amit még javaslok - ha kell majd mert koszmós a feje - a Babé sampont, de ezt is ráér beszerezned mert a gyógyszertári fürdető hajmosásra is alkalmas.

Pampers Active szerintem jobb mint a Care, nekem jobban bejött, de megoszlanak a vélemények. Törlőkendőből mi is a pamperst használjuk de a Liberonak is szerintem nagyon jó az illata.

2018. nov. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%

Babája válogatja,hogy melyik válik be.

Mikor újszülött volt a lányom,meg utána is elég sokáig kizárólag liberót használtunk.Nagyon szerettem,nagyon bejött. Most már 2 évesen áttértünk a pampers bugyipelusra,mert sokkal jobb.


popsikrém: egyértelműen sudo/neogranormon (bepanthent nem szeretem,szerintem ragacsos)


törlőkendő: pampers zárható fedeles.Szerintem az egyik legjobb. kellően vastag,zárható,sensitiv.

elsőként neogranormont használtam,meg sok félét kipróbáltam,de volt ami nem is volt nedves kb :D vagy túl vékony volt.


+ ide tudom még ajánlani zewa lehúzhatós wc papírt.

Saját tapasztalat,hogy a popsikendők csípik a popsit,főleg egy hasmenésnél ez elég fontos,és üvöltenek a gyerekek. Na ez a zewa termék nem csípi,úgyhogy legyen itthon ilyen is.


fürdetés 1 éves korig kizárólag unguentum hydrophilicummal.

2018. nov. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

továbbá én nem hiszek ebben,hogy a johnsons rákkeltő lenne.Ha ez igy lenne akkor nem forgalmazhatnák...

én is johnsonst használok már a gyerekemnél.sampon és tusfürdő is.

2018. nov. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
25%

fürdetőből, popsikrémből csakis gyógyszertári magisztrális készítményt használtunk. Czoboly krém pl nekünk nagyon bejött. Hintőporból sima gyógyszertári talkum.

Pelenka pampers (zöld) vagy dm sajátmárkás feküdt a gyerek testalkatához a leginkább, popsitörlőből pedig mindig az éppen akciósat vetem (dm-es, neogranormon, huggies, no name törlők -itt úgyis kiderült első használatkor, ha gyenge minőség, akkor bekerült az uticsomagba kéztörlőnek)

2018. nov. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

8

De, forgalmazhatják. Ahogyan több, utoljára ausztrál bírósági ítléet mutatott ki KÖZVETLEN kapcsolatot a mobilozás és az agydaganat közöttt. És? Mobilozol te is ...


Ezek egyedi esetek, olyan nincs, hogy betiltják a világon. Az csak akkor fordulhatna elő, ha azonnali mérgezést okozna, de nem azt teszi. Az összetevői legnagyobb része pedig rajta van a rákkeltő anyagok listáján.


Ez nem hit kérdése.

2018. nov. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!