Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes baba állandóan enne?

4 hetes baba állandóan enne?

Figyelt kérdés
Szopizik és tápszeres kiegészítést kap. Sajnos nem tudjuk tartani a 3 órát mert folyton éhes, ilyenkor cicit kap. Rosszul csinálom, hogy nem várjuk ki a 3 órát? Addig sír amíg nem kap cicit, függetlenül attól, hogy mennyi tápszert kapott előtte. Amikor ébren van folyton cicin van, különben sír.
2018. nov. 6. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
43%

Hagyd a tápszert és tedd cicire amikor kéri.

Ki mondta hogy három óránként KELL szopiznia?

A szopi amúgy nem csak az evésről szól. Ott érzi biztonságban magát.

2018. nov. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Védőnő+gyerekorvos szerint ki kellene várni a 3 órát. Én is gondoltam már rá, hogy elhagynám a tápszeres kiegészítést... Lenne egy pár nehezebb nap, de utána lenne elég tejem.
2018. nov. 6. 13:02
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A cici mindenre gyógyszer, csak a kakis pelusra nem.

Lehet növekedési ugrás is. De lehet, hogy fájni kezdett a pocakja.

Lehet, hogy csak rád van szüksége.

De az is lehet, hogy egyszerűen csak azért akar szopizni, mert ez a legjobb dolog, ami a születés óta történt vele, és egy kis kényeztetésre vágyik.

Olyan könnyű ezzel boldoggá tenni, ne vond meg tőle, ha erre van szüksége. Úgyse sokáig tart ez az időszak, nem fog rajtad lógni egy évesen is.

2018. nov. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hasfájós is, de ettől mindig megnyugszik. Én nem vonnám meg tőle, csak közben mindig agyalok, hogy vajon jó-e ez így. Nem etetem-e túl, nem vagyok-e béna anya, hogy csak ezzel tudom megnyugtatni, nem kellene-e, hogy legyen napi rendünk stb.
2018. nov. 6. 13:11
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Hagyd ezt a három óránkénti etetést. A baba igényeire figyelj, és pótlás sem kell majd. Be fog állni minden. ;)
2018. nov. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Nekem fixa ideám, hogy napirend kell. Felnőttnek is, gyereknek is. De nem egy gyermekágyas baba-mama párosnak. Nyugodj meg, JÓ ANYA VAGY. Amíg tart a gyermekágyas időszak, legyél türelmes. Hadd szopizzon a kicsi, amennyit csak akar. Hangolódjatok egymásra, ismerkedjetek. Erről szól a gyermekágy. Anyatejes babát nem lehet túletetni. Esetleg keress fel egy szoptatási tanácsadót. A dokinak, védőnőnek mondd azt, amit hallani akarnak. Elavult, egyáltalán nem szoptatásbarát elveket a vallanak. Meghallgatod, bólogatsz, aztán csinálod, ahogy nektek jó. ;)
2018. nov. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

Teljesen jól gondolod. Bízd magad az ösztöneidre, és a babára, csak ti ketten tudjatok, hogy nektek hogy jó.

Ne aggódj, 3 hónapos kor körül magának alakit ki a baba egy napirendet, két hosszabb alvással, és addigra lesz rendszer a szoptatásban is.

2018. nov. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az evés az egyik téma amit bízz az ösztöneidre ne másokra. Csináld ahogy szeretnéd vagyis ahogy a babának SZERINTED jó!!!

Amúgy növekedési ugrásra lehet a picidnek

2018. nov. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Adj mar neki egy cumit...
2018. nov. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Cumit kiköpi...
2018. nov. 6. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!