Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ételeket esztek szoptat...

Milyen ételeket esztek szoptatás alatt? Illetve nektek mi vált be hasfájásra?

Figyelt kérdés
Nagyon elvagyok keseredve. 2 hónapos anyatejes babám minden etetés után szenved. Pedig már teljesen kiiktattam az étrendemből a tejtermékeket is, illetve próbálok figyelni hogy ne egyek olyan dolgokat amik nem jók neki, viszont nem szeretnék csak csirkén és rizsen élni hónapokig, ezért vagyok kivancsi ti miket esztek konkrétan? Reggelire ebédre vacsira? Persze nem biztos hogy a kaja miatt, főleg hogy figyelek is ra, bár nem mindig tudok sajnos! Másik az, hogy mit használtok akinek hasfájós a pici? Mi próbáltuk az infacolt az espumisant az angol vizet, több-kevesebb sikerrel, szinte semmit nem használt egyik sem. Nagyon szomoru vagyok, ahogy szenved mindig, félek hogy valami más van a háttérben??? Egész napom abból áll hogy etetés büfiztetés pelenkázás aztan jön a pocakfájás...van hogy pisilni nincs időm, nem tudom őt letenni...nagyon szenved mit tehetek még ?
2018. nov. 7. 07:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Kitartás! Enni bármit lehet, a legfrissebb kutatások szerint semmi köze a hasfájáshoz. Én pl karácsony előtt szültem, bele is döglöttem volna, ha nem ehetek a töltött káposztából. 😄 Ekkor még nem is fájt a hasa a lányomnak, később jött elő. Nekünk a Biogaia+Espumisan kombó vált be, illetve rengeteget tornáztattuk a leányzót. Aztán 12 hetesen egyik napról a másikra, mintha elvágták volna. 😊
2018. nov. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szedsz vasat esetleg? Nálam volt kinn egy szoptatási tanácsadó, aki azt mondta, hogy az anya étkezése nem befolyásolja a hasfájást, K betűs zöldségeket, hüvelyeseket is nyugodtan egyek. Azért ilyen bátor nem vagyok persze....😅 Az én babámnak amúgy nem fájt a hasa, kivéve pár napot, amikor elkezdtem vasat szedni (ki is írtam erről egy kérdést) és amint abbahagytam elmúlt 3 nap múlva a szenvedése. A babám nekem is 2 hónapos
2018. nov. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Bízom benne én is hogy kinövi lassan. Nem szedek vasat és mást sem.

Annyira rossz ez így :-(

2018. nov. 7. 08:52
 4/9 anonim ***** válasza:
A tejmentesség (és szója). De neki véres széklete volt. Még kenyeret se mertem boltit enni, én sütöttem. A tejmentesség nem annyi, hogy a tejtermékeket nem eszed. Felvágottból kométa, pick, virsliből pl orsi, pékségben-boltban allergéntáblázatot kérhetsz. Ilyen gyorsfagyasztott dolgokból szinte semmi, egyedül az aldiban találtam ehetőt.. margarin liga, delma light vagy vénusz. Egy hasfájós baba mellett nyilván nem lehet mindent otthon készíteni. De mindent el kell olvasni.. (4 év rutinja nálam 2 gyereknél ugyan ebből volt, hogy én nem diétáztam mert nem szoptattam de a gyereknek 2x megnéztem mit adhatok.. aztán kinőtték hála az égnek)
2018. nov. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bármit ehetsz szoptatás alatt, mert NEM attól hasfájós, amit te megeszel, ugyanis az ő gyomrát NEM puffasztja az az étel, amit te megettél és feldolgoztál.

Ez egy meghaladott nézet.


Ha hasfájós, akkor annak más oka van.

2018. nov. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én sok fonott kalácsot ettem szoptatás alatt. Sok rántott levest,szoptatós kajákat :). Ittam a sok Karamalzot,limonádét,stb. Volt is tejem 2 évig rengeteg.


Az én lányom is brutál hasfájós volt...nagyon sokat melegítettük a hasát hajszárítóval,apa hordozta "hasfájós lajhár pózban" az alkarján,itta az espumisan cseppet. Ez egy ilyen korszak.

2018. nov. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt a hajszárítózást inkább ne reklámozd, baromi veszélyes...
2018. nov. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
??? Veszélyes? Miért is? Csak van esze normálisan használni...Vagy nincs? Én feltételezen mindenkiről,aki 1 kérdést meg tud fogalmazni, hogy látott/használt már hajszárítót. Ruhán keresztül,alacsony hőfokon nem veszélyes. Mi mindig körözve használtuk. A lányom nagyon szerette,nagyon sokat segített!!
2018. nov. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valamint: MELEGÍTENI kell a baba hasát,nem megsütni. De a szülő úgyis folyamatosan ellenőrzi a hőfokot a baba hasán.
2018. nov. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!