Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti beadatjàtok kisgyereketekne...

Ti beadatjàtok kisgyereketeknek az influenza elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
A gyerekorvos javasolta, hogy a 16 hónapos gyerkőcömnek adassam be. Főként mivel ovis tesòja van. Van valakinek tapasztalata? Ki az aki beoltatott ekkora gyereket és ki az aki nem? Utóbbi végül elkapta szezonban az influenzát vagy nem?
2018. nov. 7. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Szia, én híve vagyok az oltásoknak, de ennek pont nem. Sajnos előre nem lehet megjósolni, hogy az influenza melyik törzse fog fertőzni leginkább, így amikor legyártják az oltóanyagot, az pl. 5 törzs ellen véd csak, de a másik 5 ellen nem. Szóval ez elég lutri, de feleslegesnek nem tartom.
2018. nov. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

NEm.

Nekünk pont azt mondta a gyerekorvos, hogy egészséges gyereknél ha a családban sincsen veszélyeztetve senki akkor ne adassuk be.


Habár minden oltást beadattam, de pont ez amit nem fogok addig míg tényleg egészségesek vagyunk.


Èn gyakran vagyok megfázva, söt bakteriális torokfájásom is volt, de influenzás még soha sem voltam. Ès a gyerekek sem. Sima felsöléguti megbetegedések, lázzal, fülgyulladással meg minden bármikor jöhet, de az nem influenza.


Ha együtt laktok öreg nagymamával, vagy olyannal aki rákos vagy más súlyos betegsége van akkor érdemes beoltattni mindenkit.

2018. nov. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Magyarországon melyik oltást alkalmazzák ?

Ahol élek itt orrspray van, és igen , itt nagyon ajánlják, sőt küldtek is az orvostól levelet, és aki nem akarja beoltatni, annak vissza kell küldeni aláírva a nyilatkozatot , hogy nem szeretné igénybe venni az oltást.

( És nem a pénz kell nekik, hisz ingyen van minden 16 éves kor alatt ).

2018. nov. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Nem. Teljesen ertelmetlen ez ah oltás. Először is sok a mellékhatása, másodszor csak 2 vagy 3 törzs ellen véd, tehát a többi típust simán elkaphatja. Akkor van valami ertelme, ha valakinek valami sulyos alapbezegsege van
2018. nov. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

Nem.

Én értelmetlennek látom.

2018. nov. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem adatjuk be, feleslegesnek érzem.
2018. nov. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Eszembe se jutott beadatni..vannak oltások amiket fontosnak tartok. Ez nem olyan. Pedig ovisom van és bölcsi korú kistesó
2018. nov. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem adatjuk be
2018. nov. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem, az influenzavirus gyorsan mutalodik, mire kijon az ellenanyag, mar reg nem segit..
2018. nov. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Ezt az oltást én sem tartom fontosnak.
2018. nov. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!