Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek autista a gyereke...

Akinek autista a gyereke tapasztalt babakorban 6 hónapos körül bármilyen tünetet? Akár csak így visszagondolva?

Figyelt kérdés

6 hónapos a kislànyom. És a kezével folyton repked úgymond. Sokszor a fülét vagy a fejét is "kapargatja" piszkálja

Úgy csinál mintha a tenyerébén nyomkodna valamit. De ezt folyamatosan, nagyon sűrűn. Nem tudom jobban leírni.

Az etető székben ami a lába között van műanyag azt is szokta rugdosni ülve

Tudom,hogy korai. De több videón lattam,hogy 6 hónap körül már vannak hasonló autista tünetek

Akinek van tapasztalata Kérem össze meg velem. Nagyon aggódom.


2018. nov. 8. 09:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Ebben mi az autista? A repkedés ilyen korban normális, csak az autistáknál (némelyiknél) nem múlik el.
2018. nov. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi a normális. Első gyerek. Én ilyet még nem láttam más babànàl.
2018. nov. 8. 09:25
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Pedagógusként és sok autistát látottként/neveltként mondom, ezek a dolgok teljesen normálisak az ő korában. 😊
2018. nov. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

[link]


Elég gyenge a videók de a kislànyom kb így csinálja

2018. nov. 8. 09:28
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
6 hónaposan az anyaságot élvezd, ne képzelegj. Minden gyerek repked ebben a korban
2018. nov. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
41%

"Nem tudom mi a normális. Első gyerek. Én ilyet még nem láttam más babànàl."


Elárulok 2 dolgot. Mindenki úgy kezdi, hogy első gyerekes, senki nem a 3. szüli elsőre...

A másik, hogy gyereked van, nem programozott robotod. Máshogy fejlődnek, máshogy viselkednek, más természetűek. Nincs 2 egyforma gyerek.


Nem is értem ezt a felfogást. Ha elfogadsz egy tanácsot, akkor megfordítod a gondolkodásodat: nem mindenben a bajt keresed, hanem pozitívan állsz mindenhez.

Nekem sosem jutott eszembe, hogy a gyerekem autista (pedig nővérem fia aspergeres). Az én gyerekem egészséges. Nem szemellenzővel neveltem, de valahogy sosem a rosszat kerestem benne. Orvos, védőnő rendszeresen látta, ők úgyis jelzik, ha baj van. Ha meg mindent rendben találnak, akkor mi a fenét aggódjak, meg hipochonderkedjek?

2018. nov. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
58%
Nektek mégis mi a franc bajotok van? Első gyerek, furát tapasztal akkor KÉRDEZ!! Ez ivy normális. Jobb lenne ha letojná a gyereket? Annyira szánalmasak vagytok, hogy vagy azzal oltjátok le a kérdezőket, hogy mit aggódik idejekoran vagy azzal, hogy miért nem korábban vette észre, hogy baj van a gyerekével.. Semmi értelme már ennek az oldalnak.
2018. nov. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm


Külföldön élünk és itt nem nézi sem az orvos sem a védőnő rendszeresen.

Legközelebb csak 1 éves korában

Azért is érdeklődtem itt,hogy tapasztalt anyukák tudnak e segíteni főleg olyanok akik jártasak a kérdésemben

2018. nov. 8. 10:04
 9/20 anonim ***** válasza:
37%
Az a baj, hogy ma már úgy osztogatják a diagnózist, mint a cukorkát. Kicsit más a gyerek, máris autista. enyém meg sem szólalt 3 éves koráig, nagyokos interneten tudakolózó szülők mondogatták, hogy autista, hát nem lett igazuk!! Másik meg rohan 2 évesen, mert nem szólal meg és büszkélkedik a diagnózissal. Első gyerekemnél meg sem fordult volna bármi kis eltérő dolgot figyelgetni,
2018. nov. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%

Ha autista is, senki nem fogja 6 hónaposan vizsgálni. Pont azért, mert ilyenkor még nem lehet megkülönböztetni a dolgokat.

Legalábbis Magyarországon kb 4-5 éves korban vizsgálják, előbb nem.

2018. nov. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!