Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi számít önálló felülésnek?

Rachel Warner kérdése:

Mi számít önálló felülésnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok,kisfiam 2 hét múlva lesz fél éves és hasból már felül,viszont egy ismerősöm azt mondta,hogy önálló ülésnek az számít,ha hasonfekvésből a kezeivel kinyomja magát és úgy ül fel,ez tényleg így van? Vagy az is jó,ha hátonfekvésből húzza fel magát segítség nélkül?

2018. nov. 12. 11:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Amikor kézzel feltámasztja magát, és használja a hasizmát is. Az ismerősöd pedig próbáljon már meg hason fekvésből felülni. Megnézném 😂 Tökéletes az, ahogy a picid csinálja, nagyon ügyes kis babóca.
2018. nov. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Hát ha ülő helyzetbe varázsolja magát segítség nélkül és úgy is marad utána, akkor igen.

Mondjuk nem ez a klasszikus módja, de majd rájön hogy hogy az egyszerűbb.

2018. nov. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%

Egyébként lehet hogy az ismerős arra gondolt, hogy hason fekvésből négykézlábra, és abból a kutyapózból oldalra kiülni. (Ez a klasszikus) Csak hülyén fogalmazott.

második voltam.

2018. nov. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

oh, micsoda hasizmok! Meglehetősen ritka, ha egy gyerek ezt a formáját választja a felülésnek először. ezt teljesen hasizomból csinálja, vagy kapaszkodik valamibe? (pl kezed?). Ha utóbbi, akkor ez NEM önálló felülés. márpedig a "húzza fel magát" részből én erre következtetnék, hogy ez így van.


Jellemzően négykézlábról kiteszik oldalra a popót, aztán onnan feltámasztják magukat egyenesbe, míg végül már nem kell a kézre támaszkodni -> ül.

2018. nov. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%

Ha segítség nélkül felül. Vagy is nem húzza fel magát az újaidon, nem kapaszkodik bele valamibe és hozza fel magát.


Amit leírsz nem tipikus felülés, és elég fitala is a babád hozzá.


A felülés egy bonyolult agyi folyamat. Megelözi a térdelés. Térdelésböl dobja ki a popsit oldalra és úgy leül. Ez kb 8-9 hós korban történik meg.


Ami nálatok lehet, hogy eddig sokat volt ülö vagy félülö helyzetbe. Sokat adtatok neki ujjat, hogy azon húzza fel magát. ìgy a baba 6 hósan felül, de az agya nem tudja még, hogy az ülés.


Kérdés mennyire tesz jót mind a csontozatnak vagy az izomzatnak ha a babát ültetjük.


A másik mennyire tesz jót az agynak, ha nem magától jön rá, nem magától fejlödik ki benne egy nagyon fontos agyi folyamat?

2018. nov. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

A "felhúzza magát" az egy csecsemő reflex.

Ha 2-3 hónaposnak nyújtod a kezed, ő is fel akarja húzni magát, de ettől még nem lehet ültetni.


Fiam állásból ült vissza, 9 hónaposan. Ő nem találta elég hosszúnak a kezét a térdelésből kiüléshez (próbálkozott vele).


Önálló felülés az, amikor SENKI nincs a közelében, és fekvésből valamilyen módon ülő pozícióba kerül, teljesen ÖNÁLLÓAN. Tehát mindenfajta segítség nélkül.

2018. nov. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
30%

Utolsó, ne bizonytalanítsd már el a kérdezőt a butaságoddal!

A lányom 4,5 hónaposan kapaszkodva felült, 5,5 hónapos korától egyenes háttal, támaszkodás nélkül ül.

Azóta 7 hónapos, már mászik, kapaszkodva áll, köszöni szépen, jól van.

Soha nem fogtam az ujját sem, hogy segítsem, mindent magától csinált. Sőt, hiába teszem én a szoba közepére, hogy ne ácsorogjon még annyit, elmászik a legközelebbi kapaszkodási lehetőségig és feláll.

Kedves kérdező, bárhol utánaolvasol, vagy megkérdezel szakembert ( tehát nem gyakorizós okostojásokat), mind azt mondja, hogy ha saját magától csinálja a baba, akkor nem ártalmas akármikor ül fel, vagy kezd állni stb.

Tudom, nem ez volt az eredeti kérdés, csak felbosszantott az előttem szóló és helyesbíteni szerettem volna.

2018. nov. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
19%
Az 5-ös válaszolóra értettem, csak azóta már írt más is.
2018. nov. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Az én fiam négykézláb pózból kiült, a lányom féloldalasan ült fel. Pihenőszékben is addig nyújtózott míg felhúzta magát ülésbe, el is tettem nehogy kiessen (mármint a pihenőszéket), de azt én nem vettem önálló felülesnek. 4-5 hónaposan csinálta, de önállóan felülni 7 hónaposan tudott, csak pár másodpercig bírt ülni ráadásul, olyan 8 hós kora óta ül stabilan. Hiába nézelődött elégedetten a pihenőszék oldalába kapaszkodva már hónapokkal ezelőtt, az nem olyan.
2018. nov. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
Önálló felülés, ha ott hagyod egy pillanatra a járókában / gyerekszobában, és mire visszamész ott ücsörög és néz rád. A technika lényegtelen, a lényeg, hogy amíg ezt nem tudja, nem szabad erőszakkal "ültetni".
2018. nov. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!