Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem idegesít?

Csak engem idegesít?

Figyelt kérdés

Ismerősöknél, tv/ben, sőt még itt is észrevettem, hogy onnantól, hogy egy nő terhes lesz, borzasztó szavakat kezd el használni.


Pocaklakó, kispapa, totyogó, kaksizni, szopi, nunuska stb..


Miért kell felnőtt 5évest játszani azért mert gyereketek lesz/van!? Miért kell még két évesen is “24hónapos”nak emlegetni? Persze megértem, oda meg vissza vagytok, egész nap vele vagytok, elárasztjátok a közösségi oldalakat a képekkel/videokkal (és tegyük fel, hogy még van is olyan akit ez tényleg ôszíntén érdekel)

De miért kell idióta szavakat kitalálni? Gügyögni/mindent becézgetni,

Még a kölyökkutyámnak sem gügyörészek, attól nem tanul csak megbolondul, akkor a saját gyermekeiteknek miért kell??



2018. nov. 12. 17:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Neked van már gyermeked?
2018. nov. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Kérdezd az ismerőseidet!

A környezetemben senki se beszél így.

Mondjuk a totyogó kilóg, az szakszó.

2018. nov. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
*ja és a hónapok bizonyos szövegkörnyezetben fontosak. Más az elvárt egy 20, mimt egy 23 hónapos gyerektől.
2018. nov. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Van gyerekem. Nem kishapsim meg kis gombócom meg kispasim, babócám, kisfiam van. Szívesen mondom nemi, hogy megyünk pancsolni. Az létező kifejezés, aranyos, VALÓS szó. De nem fürcsizünk.

Nem adok neki cicit, nem szopikázunk, nem cicizünk, etetem azt a gyereket.

Férjem van és nem kispapánk. Nem hívom társaságban apucinak. A gyerekem apja, nem az enyém. A gyerekem előtt apának emlegetem, néha viccől mondom a fiamnak, hogy “apa is mindjárt hazaér” de a barátnőmnem nem mondom, hogy “moziba megyünk apával”.

2018. nov. 12. 17:27
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

Mert inkább pocaklakónak hívom a kisbabámat, mint magzatnak...

Mert ha én még nem vagyok anya, hanem kismama, akkor a férjem sem apa, de nem is csak a férjem, hanem kispapa

A totyogót előttem leírták

Kaksi... Mert nem mondod azt, hogy "fiam, látom, megint besz.rtál"

Szopi... Hát mondd ki mindig, hogy szoptatás... :D

Nunska... Hát mégsem pina :D

A hónap kérdést, és leírták előttem

2018. nov. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Utolsó! Persze, nem azt mondom, hogy nem lehet kedvesen beszélni, de ne mond már, hogy ha nem használsz idióta kifejezéseket, akkor gyak vulgáris lehetsz?!


Nem beszart...hanem bekakilt. Vagy csak simán tisztába teszed, nem kell magyarázni, hogy miért. Nem kell magzatnak sem hívni, de normál esetben az embernek kisbabája lesz, gyermeke születik, nem várja a pocaklakót, mint valami alient. 😀

A férjem falnak ment volna, ha kispapaként emlegetem. A gyermek születévével Ő apuka lett. Addig pedig “csak” a férjem volt, aki mindennél jobban várta, hogy megszülessen a babánk. Nem volt kispapa, jesszus.


Nekünk is vannak aranyos/sajátos kifejezéseink családon belül. Nade nem váltunk degeneráltakká. Mert sokan igenis úgy viselkednek.

2018. nov. 12. 17:39
 7/17 anonim ***** válasza:
64%
Amúgy neked nem mindegy ki hogy beszél? Ne figyelj másokat és kész
2018. nov. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
De, teljesen mindegy! Valószínüleg, a szintén kérdést feltevő Kis Marinak is mindegy, hogy ki mit szokott reggelizni, Horváth Pált is hidegen hagyja, hogy kinek milyen díszek lesznek a karácsonyfáján de a kis Julikának is tök8, hogy ki mit kapott szülinapjára. Attól még felteszem a kérdést, mert erre való az oldal, érdekes másokat is meghallgatni. M
2018. nov. 12. 18:16
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem hiszem, hogy a mi hibánk lenne, hogy te hülyékkel veszed körül magad! Soha nem beszéltem így. "Kispapa" hagyjál már. Ilyet senki se mond.
2018. nov. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem-e!?😃 nézd csak az 5-ös válaszolót😀
2018. nov. 12. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!