Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ujjszopás ellen valami?

Ujjszopás ellen valami?

Figyelt kérdés
2.5 hónapos babám megtalálta az ujját és egyre többet szopizza. Szinte csak negatív véleményeket találtam eddig és szeretném leszoktatni, vagyis inkább rá a cumira. Ötletek?
2018. nov. 12. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Sajnos mi is hasonlóképp vagyunk.8 hetes de ő az öklét szopogatja.van 3 cumija is de nem akarja elfogadni.
2018. nov. 13. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Anyatejes vagy tapszeres? Ha anyatejes, akkor ha minden ilyen alkalommal, amikor az ujjat szopizna mellre teszed, akkor altalaban nem lesz hosszutavu az ujjszopas. Az en gyerekem is szopta rovid ideig az ujjat, mikor megtalalta. En a fentit csinaltam, nem mindig fogadta el, de osszessegeben bevalt, gyorsan lecsengett nala, 5 honapos kora utan mar nem fordult elo, hogy szopta volna az ujjat, es cumi sem kellett (amit egyebkent nem is fogadott el).
2018. nov. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges.

Három gyerek van, egyik se fogadta el a cumit.

Eleinte volt ujjszopás, meg akkor kotorásztak a szájukban, mikor jött a foguk. De amint elkezdtek mászni, ülni, egyből sokkal jobb feladatot találtak a kezüknek. Miután az utolsó fog kibújt, onnantól nem volt a keze a szájàban. Mondjuk ezt nem is ujjszopásnak tekinteném, hisz csak piszkálja az ínyét.

2018. nov. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Egyik se jobb a másiknál. Majd amikor este tíz percenként visszaadni neki, meg két órája keresed, a percet is elátkozod, mikor odaadtad.

Ujjszopásrol is leszokhat könnyen, magától.

2018. nov. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi ugyanígy voltunk és a cumit nem fogadta el, pár hét alatt abbahagyta az ujjszopást, azóta sem csinálja.
2018. nov. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos. biztos le leszek pontozva de elmesélem.

kislányom sose szopizott. tápszeres baba volt. pár hetesen rátalált az ujjára. én is próbáltam lekapatni róla de sose ment.. na most első osztályba még este titokban szopizta az ujját, aztán .. EGYIK NAPRÓL a másikra, leállt vele. rálesett aZ UJJÁRA és azt mondta : anya.. olyan csúnya az ujjam... és azóta nem szopizta.. gondolom az is benne volt hogy szégyellte hiszen az ujjacskáján a köröm is kisebb volt mivel éveken át szopta. már 9 éves lesz és teljesen helyre jött az ujja. egyébként baba korában mi is próbáltunk cumit inkább, de kiköpte. vszinu neki cicihányra kellett a cumizás, a keze mindig ott volt. de leszokott hálistennek. a cumi elvonás is drasztikus egyik pillanatról a másikra.

2018. nov. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Nem hiszem, hogy abbahagyná egyhamar mert már alvás előtt is kapja be a hüvelykujját. Keresi.... A cumit meg úgy köpi ki ahogy van. Talán még napközben tudom a szájában tartani a cumit mert akkor elfogadja.

Remélem elhagyja az ujjszopit.

2018. nov. 13. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!