Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor éjjel mennyit...

Most akkor éjjel mennyit alhat az újszülött?

Figyelt kérdés
Két hetes a babám, napközben 3óránként eszik( tápszer) de sokszor nem magától kel,ébresztjük. Este 11kor kap utoljára, de alig lehet felkelteni, és így kb 5ig alszik. Alhat ettől többet is? Pl ha 8kor eszik utoljár,és így is bírná 5ig?

2018. nov. 18. 06:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Koraszülött, kis súlyú, aluszékony vagy sárga? Ezek miatt kellhet kelteni.

Ha nincs gond, nem mondott az orvos sem okot, akkor meg nem. Alhat.

2018. nov. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Az én lányom 2 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Sose keltettem. 10 órát is simán végigaludt. Makk egészséges.

Hidd el, ha éhes, fel fog kelni. Ne keltsd fel. Hagyjad alukálni. És örülj, hogy ilyen jó baba :-)

2018. nov. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg.

Ha pl besargult es aluszekony (vagy mas miatt aluszekony), vagy epp kis sulyu, akkor en nem hagynam este 8-tol reggel 5-ig eves nelkul.

Ha semmi ilyen nincs, akkor ki lehet probalni, de figyelni kell hogy hizik-e annyit, amennyi szukseges, tehat napkozben bir-e annyiszor es annyit enni, hogy a gyarapodasa meglegyen.

Nekem a 3. babam ket es fel hetes, eszik-alszik ejjel-nappal. O nem kis sulyu, de kicsit korabban jott, be is sargult. Ebred magatol atlagban 3 orankent, de a leirtak miatt ebresztenem max 4-5 ora alvas utan ennyi idosen, ha nem ebredne. Az elso heten leadott sulyt is csak most szedi fel, szoval hiznia kell, szerintem ez is szempont.

De pl idosebb gyermekem nagy sulyu volt, idore szuletett es 4 hetes koratol aludt este 9-tol reggel 6-ig. Napkozben sokat evett, boven tulteljesitette a heti elvart hizast, igy ot nem ebresztettem. (Ket hetesen boven ebredt o is magatol).


Tehat merlegelni kell a korulmenyeket, az alapjan donteni, hogy lehet-e eves nelkul ilyen hosszan. Ha nem vagy biztos a dologban, akkor inkabb kerdezd meg a gyerekorvost.

2018. nov. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
3 gyermekem van, de egyiket sem keltettem soha éjszaka. Pedig az első kis súllyal született.
2018. nov. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó a súlya és hízik szépen akkor nincs gond hagyd aludni. Nappal sem kell kelteni, nyugodtan hagyhatod a saját ritmusát.

Nekem pici súllyal született a babám, 2590g volt. Mikor besárgult keltenem kellett kb 1 hétig, de csak 4 óránként (kórházban voltunk más problémák miatt, ott mondták a 4 órát, hátha kelne magától is mondjuk 3 óra 20 perc után, azt ki lehetett várni)

Utána azt mondták hagyjam ahogy neki jó. Onnantól napi 5x evett, nappal 4 óránként éjjel 1x. Most épp 7 hetes és kb másfél hete 4x eszik nappal éjjel nem kel, kb fél 9-fél 7 mikor eszik.

A súlya szépen gyarapszik már 2560 g.

Ne aggódj alakulni fog, neki ilyen a ritmusa.

2018. nov. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Ma kipróbáljuk,hogy 9 fele egyen utoljára,és hagyjuk aludni. Majd felkel ha éhes. Napközben 60- 75 ml-t megeszi mindig,nem sárga, 2900-al jöttünk haza, de 3100-al született az nem olyan sok fogyás. Mérlegem nincs de nagyon kíváncsi lennék mennyi lehet most.
2018. nov. 18. 08:36
 7/7 anonim ***** válasza:

A fiamat kellett kelteni, mert alig hízott aluszékony volt. De csak pár napig, aztán kelt magától is. 5 hetesen már 6 órát aludt egyben, 8 hetes kortól 8-at.

A kislányom 2 hetesen aludt 6 órát egyben, aztán valamelyik növekedési ugrásnál 2-3 óránként aztán úgy maradt fél éves korig, hiába emeltem volna az adagját.

De 2 hetesen se volt semmi baja, szépen hízott.

2018. nov. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!