Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba születése után olyan...

Baba születése után olyan érzés, mintha elvesztettem volna a szerelmemet? Más is volt így? Kérlek ne bántsatok.

Figyelt kérdés

2 hónapos a kisfiam. A férjemet elmondhatatlanul szeretem és ő is engem, csodálatos kapcsolatunk van. Sok felé jártunk, sok kalandot megéltünk, ezer történetünk van...


Amikor hazahoztuk a kórházból a kisfiunkat, rá 3 napra betolakodott a fejembe a gyász. Úgy éreztem magamat, mint akivel szakítottak, azt hittem szétszakad a mellkasom annyira fájt. Akkor fogtam fel igazán, hogy mit jelent az, hogy a kapcsolatunk és az életünk már soha nem lesz olyan mint régen.


A szülés utáni hangulatzavarból kijutottam, de úgy kerülök minden régi közös emléket mint a tüzet...


Nagyon szeretem a fiam és tényleg soha nem csinálnám másképpen, de ha a kapcsolatomra gondolok és arra az időre amikor a férjemmel csak egymásnak és egymásért voltunk akkor olyan érzés, mintha tüzes kést forgatnának meg bennem. Tényleg mintha véget ért volna a kapcsolatom. Mert végülis egy szempontból tényleg véget is ért, és valami más kezdődött helyette amiben egyelőre - csupán 2 hónap elteltével - még több a szomorúság és a kétely, mint az öröm.


Próbálok egyáltalán nem gondolni erre de néha nem megy. Csak sírok és nem tudom megállítani, dörömböl a szívemben az érzés, hogy vissza szeretném kapni a régi életünket.


Más is volt így? Nem is tudom mit várok ettől a kérdéstől, talán csak sorstársakat. Vagy csak jó volt megírni..


2018. nov. 19. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Ott van egy 2 hónapos kis tündér és azt érzed, mindennek vége? Ez nem normális dolog. A férjeddel sem kell, hogy bármi is megváltozzon, mi ugyanolyanok maradtunk, ugyanannyi programot csinálunk, annyiban más, hogy a lányok miatt gyakrabban meg kell állni, ha utazunk, meg hogy mindig kell vinni kaját, pelust, ilyesmit mindenhova.


Ki kellene mászni ebből a gödörből, mert a házasságotokra és a babádra is kihatással lesz.

2018. nov. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Túl fogsz ezen jutni. Lezárult egy korszak, bizony ez azzal jár, hogy sajnáljuk, ami elmúlt, meg kell gyászolni. De helyette lett családod, a férjed továbbra is nagyon szeret. Én akkor éreztem így, mikor a kórházban voltam az újszülöttemmel, de aztán elmúlt lassan. Láttam, hogy működünk családként is, nem csak mint pár, és ez elmélyítette a kapcsolatunkat. Idővel jobb lesz majd. Meg nőni fog a kicsi is, nem lesz annyira rád utalva, akkor ha van esetleg segítség, pár órára ott tudod hagyni valakinek, el tudtok menni kettesben valahová, sokat fog segíteni az is. Ne szomorkodj, van egy egészséges gyereked, szerető férjed, minden a helyére fog kerülni.
2018. nov. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ez szülés utáni depresszió. Csak a ritkább verziója. Menj el pszichológushoz, ne szenvedj!
2018. nov. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Miért több a szomorúság és a kétely? Mi történt vagy mi alakult másképp?

Kevesebb időtök lett magatokra és egymásra, azért ez nem meglepő, de hát ugyanakkor egy gyermek örökre összeköti még azokat is, akik ezt nem szeretnék, akik meg szeretik egymást, azokat pláne. Ezerszer jobban, mint egy étterem vagy wellnesshétvége. Még bizonyos szempontból romantikusabb is lehet :) A babás korszakot meg egy szakasz, most benne vagy, de nagyon hamar elmúlik és akkor majd azon lehet keseregni meg anekdótázni. Úgyhogy ne gyászold magatokat előre, hanem dolgozz azon, hogy összehangolódjatok és keresd a szépségeit a most-nak.

2018. nov. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Nálam nem volt semmi ilyesmi. Nem könnyű a gyerekkel, őszintén, könnyebb volt nélküle. De nem vagyok a múlton merengő típus. Most ilyen időszak van, így ebbe fektetek energiát, ebben keresem az örömöket.
2018. nov. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is szülés utáni depresszió, kérlek mindenképp keress fel egy szakembert, aki segít átlendülni ezen! Egy rokonunk is mélyponton volt szülés után, ő is visszaakarta kapni a régi életét. Nem vettük észre, milyen nagy a baj, és sajnos szörnyű, visszafordíthatlan döntést hozott. :( Mindenképp keress valakit, akár egy szakembert, akár egy megbízható családtagot, barátnőt, és beszélj az érzéseidről!
2018. nov. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Bírom, hogy mindenre rafogjak h szülési utáni depresszió, csak azért mert pl az illetőnek nem voltak lelkileg nehéz hetei, hónapjai a baba születése után.. Nyugi ez nem depresszió!!!

Nálam ez az állapot (nem volt állandó csak néha ramjott, sokszor sírtam is) 3 hónapig tartott. Aztán elkezdett egyre jobban mosolyogni a kisfiam, párommal többet voltunk kettesben mert nappal is többet aludt és néha anyukám is atvette pár órára. Nem érnek véget az élmények. Csak más lesz, hárman lesztek. Kicsit nehezebb de ott lesztek egymásnak, amint pl elalszik. És ha nagyobb lesz újra mehettek bárhova. Semmi sem ért véget. Csak jobb lesz! Élvezd a pici babadat és amikor lehet legyél a pároddal,meg szerintem szedj egy kis vitamint és igyál jó kis teákat. Nekem bejott.. Alapból kiurul ilyenkor belőlünk minden vitamin +szr az időjárás, sokat tud tenni.

2018. nov. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
Neked bejött, más meg öngyilkos lett, nem vagyunk egyformák. Azért ártani nem árt, ha beszél egy pszichológussal. És nem kéne legyinteni a szülés utáni depresszióra, igenis komolyan kell venni.
2018. nov. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Köszönöm, hogy megfogalmaztad helyettem, hogy mi is a problémám! 6hetes a kislányom és uyganezt érzem. sokszor sírás jön rám, mert "hol vagyunk mi?" címszóval. Van a baba, van a férjem és vagyok én, vagyunk hárman, de már nem vagyunk mi ketten... És bánt ez engem is. Én is visszasírom a régi életünket. persze nem csinálnám vissza, nagyon szeretem a kislányunkat, csak most még nem találtuk meg a helyünket a párkapcsolatban, tanuljuk az apa és az anya szerepet, ismerkedünk a babával, figyeljük az igényeit és egyenlőre párkapcsolati szinten mi nem vagyunk sehol. S igen gyászolom a múltat, sírok sokszor, nehéz most és nem rózsaszín a kisbabás világunk.. Várom már az időt amikor újra önmagunk leszünk... s közben rettegek, hogy nem fog eljönni... :(
2018. nov. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

Igen, én is így voltam. Nyugalom, vissza fogod kapni a ketten vagyunk dolgot is, ahogy nő a gyerek. Nem marad mindig magatehetetlen baba. Ráadásul a kettesben töltött idő majd sokkal értékesebb lesz.

Lehet, hogy most ez hihetetlenül hangzik, de a kettőnk kapcsolatán csak dobott a kisfiunk, pedig ugyanilyen érzésekkel indultam, mint te.

Utólag szerintem ez inkább a szerepek közti zűrzavar. Nem tudsz még kimozdulni az anya szerepből a nő szerep irányába. Ha úgy gondolod, szerintem is elmehetsz pszichológushoz, inkább, mint hogy magadban őrlődj, lehet előbb túllépsz ezen.

2018. nov. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!