Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól tudom par órára...

Edócsa kérdése:

Mikortól tudom par órára magára hagyni a kicsimet?

Figyelt kérdés

Nem elmenni akarok hazulról, de zavar, hogy már 3 hónapos és még mindig nem tudom megoldani, hogy pl. főzzek. Nem akarok hatfogásos svédasutalt, de olykor egy kis paprikas krumplit vagy töltött pipicombot úgy megsütnék.De sehol sem tartok ehhez. Max. wc-re tudok kiszaladni, azt is úhy ha bekapcsolom a légzésfigyelőt és az jelez ha baj van. Visszamegyek, ha éber rögtön magamhoz veszem, játszok vele. Szeretem, de megőrjít hogy még arra is képtelen vagyok hogy egyek pár falatot! Nem elég hogy nem tudom ellátni a férjemet és magamat némi étellel, de annyira félekmagára hagyni a picit, van hogy napokig koplalok és a férjem ha hoz nekem valamit akkor eszem csak...

Ajánlották már a hordozókendőt de a kicsim képtelen elviselni, ide-oda dobálja magát bennr hangosan bömböl míg ki nem veszem. Vagy arra is gondoltam már hogy a kocsiba tehető gyereküléssel viszem ki,leteszem szem elé míg sürgök forgok abban reménykedve érdekli mit csinálok, párszor odamegyek beszélek neki... Annyira jó ötletnek tűnt de sajnos nem tűri azt sem sokáig... Amíg beleteszem bekötöm én elkezdek pakolászni és mire nekilátnék már könnyben a szeme és látom hogy akar engem. Képtelen vagyok úgy hagyni.

Gondolom nem én vagyok az egyetlen akinek ilyen gondja akadt, tőlük kérdezném meg: mit tettetek? Szeretem a picimet nagyon, de már érzem magamon a gyengeség jeleit. Már nagyon rosszul esik ez a sok koplalás, gyenge a testem, de nem tudok mit tenni... Vagy nincs megoldás? Bele fogok pusztulni? Azt tudom hogy még egy gyereket nem akarok vállalni, mert ezt az 1-et sem tudom jól ellátni, hiába igyekszem. Rossz anya vagyok, de mégis... Talán valaki tud valamit mondani? Kérem!


És elnézést ha már volt ilyen kérdés! Bár rábukkantam volna, akkor talán tudnám hogy oldjátok meg, és példát vehetnék!



2018. nov. 20. 14:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
72%
Mi az hogy nem tudsz tőle enni?meg mi az hogy nem főzől magadnak meg a férjednek?nem kell azt a gyereket egész nap ciprlni meg szórakoztatni!!ezzel rontod el.semmi baja nem leaz ha sír pár percet míg eszel.meg gondolom napközben alszik!miért nem főzől akkor amikor alszik?
2018. nov. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%

Te saját magad ellensége vagy, így csak magadon tudsz segíteni.

0-24-ben ébren van a gyerek? Kétlem? Írod, hogy van férjed, gondolom együtt is éltek... Ha nyugodtan elvan minek veszed fel?

2018. nov. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Én szakaszokban főztem, vagyis míg épp elvolt addig pl. megpucultam a krumplit, majd bementem hozzá játszottunk egy kicsit, míg aludt felkockáztam a hagymát, karikáztam kolbászt. Aztán evett, utána mindig elvolt kicsit egyedül a játszószőnyegen, úgy, hogy a konyhából láttam őt, addig előkészítettem az alapot, mikor hazajött a férjem vele volt, én meg gyorsan összedobtam a kaját. Sokáig így csináltam, hogy amit tudtam előkészítettem csendes, nyugis időkben, este meg befejeztem. Szerencsére jól elvan a játszószőnyegen, a pihenőszékben, viszont ha ott van velem a konyhában, akkor nem, de bent a szobában, nappaliban jól elnézeget, játszik.
2018. nov. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
77%

Minden megoldást kilőttél, akkor mégis mit javasoljunk?

De egyébként többféle hordozó létezik, nem csak a kendő (mei tai már lehet ekkorának), létezik pihenőszék, bölcsőhinta... de 3 hónaposan már rég mehet a játszószőnyegre is.

2018. nov. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Jó értem hogy nem kell de akkor is... Hogyan? Addig nem tudom magára hagyni míg egy normálisat főzök, arra kell minimum 1 óra... Addig nincs el magában 10-15 perc után keservesen szokott sírni. És nem hagyom hogy a sírastól elájuljon vagy hasonló történjen..

Nagyon kivagyok valahogy meg kell oldanom mert érzem hogyha ez így megy tovább ebbe vagy belepusztulok vagy beleőrülök... Meddig kell ezt még kibírnom? Vagy lehet hogy soha nem lett volna szabas gyereket vállanom annyira sz*rcsimbók vagyok? Annyira akartam őt, de nem tudtam hogy ennyire nehéz lesz. Úgy képzeltem hogy egy pici baba sokat alszik és akkor majd rudok tennivenni .. de alig alszik, csak napi 3-4-szer 20 perc félórát. Cserébe este alszik, de nappal... Ez az idő kevés arra hogy bármi normálisat csináljak!

Igen tudom hogy sz*ranya vagyok, nem kell velem éreztetni! Minden nap sírok, mert tudom hogy ez a csodálatos picur jobb embert érdemelne! Más anya sokat is fel tud nevelni én őt egyedül sem tudom! Béna vagyok, de ő mégis az én felelősségem! Szopiztatása közben szoktam netezni, mindenhol azt olcasom egy percre sem hagyják magukra a babát. De akkor gogy a csudában maradtok életben? A férjem dolgozik, este 6-ra esik haza hullafáradtan! Rossz azt látnom hogy nem tudom se rajta, se magamon segíteni!

Mit tegyek???? Kétségbe vagyok esve!

2018. nov. 20. 14:51
 6/28 anonim ***** válasza:
79%

Ahogy az egyik válaszoló írta, csináld részletekben. De rendelhetsz is, ha ennyire zavar. 1000ft/fő kb és ki van szállítva, nincs vele munka.

Később nehezebb lesz. Mászkálni fog, folyton a nyomában kell lenned. Úgy 2-3 évesen lesz jobb.

2018. nov. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
74%

Az elején csak rajtam aludt a nagyobbik lányom, így valahol átérzem a helyzetet. Én esténként főztem, amikor már itthon volt a férjem, addig elvolt a gyerkőccel. Viszont enni, inni, pisilni, stb. muszáj. Semmi baja nem lesz, ha 5 percre otthagyod, amíg bekapsz pár falatot vagy pisilsz.


Amúgy nálunk 5 hónapos korában lett jobb, akkor kezdett kúszni. Onnantól, hogy önjárók, sokkal egyszerűbb a gyerekekkel. 😊

2018. nov. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
90%

Hű,azt hittem már nem lehet meglepni életképtelenséggel,de tévedtem.


Babahinta,pihenőszék,autóshordozó,habtapi,járóka eszméletlen sok lehetőség van.


Nem kell egy óra a fözéshez,összeraksz pár alapanyagot néha megkevered stb.


3 gyerekünk van,ennünk kell,mocsokban nem élhetünk a két nagyobbnak is vannak igényei,a 4 hónapos is alkalmazkodik.simán elvan habtapin,játszószőnyegen,vagy járókában esetleg babahintában.

Kezeld lazábban mert tönkre mész

2018. nov. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Harmadikválaszoló, hétvégente úgy próbálom, míg kint vagyok a férjem elvan vele aztán szól ha baj van és megyek. Olyankor úgy 2-3 napra tudok főzni, de a hetek aztán ki vannak lőve.

A férjem most hétvégén szakmai továbbképzésen volt Kecskeméten, a jövő hónapban még 2-szer odalest, majd februárig is minden masodik hétvégén megy. Már most rettegek...


Csak bízni tudok benne, hogy úgy lesz ahogy írtad 7-es válaszadó! Az jó lenne! Velünk is sokszor így can, hogy csak rajtam hajlandó elaludni ( de fura, a kendőt meg a kengurur el sem viseli).


A játszószőnyegtől fél! Megijesztik a játékok rajta! Egy kis csörgő van amivel par percig hajlandó játszani!

2018. nov. 20. 15:08
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

"Visszamegyek, ha éber rögtön magamhoz veszem, játszok vele. "


Miért? Egyedül miért nem fedezheti fel a világot? Ha hiányol, úgyis hangot ad neki. Ha meg elvan a kis öklével akár, akkor feleslegesen szórakoztatod.


A férjed meg este 6-kor leteszi a munkát. Te nem. Te 0-24-ben dolgozol. SZóval nyugodtan besegíthet akár annyit, hogy fekszik mellette amíg a játszószőnyegen van a pici. Az azért nem olyan megerőltető.

És te addig simán megfőzhetsz másnapra.

2018. nov. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!